سبک زندگی

جواب تمرین صفحه ۱۳۴ ریاضی نهم ❤️ سوال ۱ ، ۲ و ۳

پاسخ سوالات تمرینات 1 - 2 و 3 صفحه 134 ریاضی کلاس نهم با گام به گام کامل پرسش ها

جواب صفحه ۱۳۴ ریاضی کلاس نهم و پاسخ سوال های 1 – 2 و 3 تمرین صفحه 134 را با راه حل کامل در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز کوشای علم آماده کرده ایم.

حل تمرین صفحه ۱۳۴ ریاضی نهم با جواب کامل

در تمرین صفحه 134 ریاضی نهم دبیرستان سه سوال از شما پرسیده شده است که برای پاسخ دادن به آن ها می توانید از مطالب زیر کمک بگیرید. لطفا این مطالب را صرفا فقط کپی نکنید و سعی به خوبی آن ها را یاد بگیرید.

مطلب پیشنهادی : جواب صفحه 129 ریاضی نهم۱- قطر تقریبی کره زمین حدود ۱۲۸۰۰ کیلومتر است.

الف) قطر و شعاع کره زمین را بر حسب کیلومتر با نماد علمی بنویسید.
ب) مساحت تقریبی رویه (سطح) کره زمین را بر حسب کیلومتر مربع با نماد علمی بنویسید.
ج) مساحت کشور جمهوری اسلامی ایران حدود ۱.۶۴۸.۰۰۰ کیلومتر مربع است. مساحت ایران چه کسری از مساحت کره زمین است؟ این نسبت را با درصد نشان دهید.

جواب سوال اول تمرین صفحه 134 ریاضی کلاس نهم

۲- یک استوانک (کپسول) گاز از قرار گرفتن یک نیمکره روی یک استوانه به صورت مقابل درست شده است. اگر قطر دایره قاعده استوانک ۶۰ سانتی متر و ارتفاع آن یک متر باشد، حجم استوانک را بر حسب متر مکعب به دست آورید. اگر بخواهیم سطح کل این استوانک را رنگ کنیم، چند کیلوگرم رنگ لازم است، به شرط اینکه رنگ آمیزی هر متر مربع به ۱۰۰ گرم رنگ نیاز داشته باشد؟

پاسخ سوال دوم تمرین صفحه 134 ریاضی کلاس نهم

۳- پیمانه ای به شکل نیمکره و به قطره دهانه ۲۴ سانتی متر را از آب پر و آب آن را در لیوانی استوانه ای شکل با همان قطر خالی می کنیم؛ آب در لیوان تا چه ارتفاعی بالا می آید؟گام به گام سوال سوم و آخر تمرین صفحه 134 ریاضی کلاس نهم

✅ در این مقاله جواب تمرین صفحه ۱۳۴ ریاضی نهم را بررسی کردیم، اگر سوال یا درخواستی دارید می توانید آن را از بخش دیدگاه با ما به اشتراک گذارید. همچنین برای دیدن گام به گام سایر درس ها کافیست آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.