سبک زندگی

جواب تمرین صفحه ۱۳۷ ریاضی چهارم با راه حل

حل تمرینات صفحه 137 ریاضی چهارم ابتدایی از گام به گام فصل 6 شکل های هندسی

جواب صفحه 137 ریاضی چهارم ابتدایی : در این نوشته به تمرین صفحه ۱۳۷ ریاضی چهارم از فصل ۶ شکل های هندسی پاسخ داده ایم جهت مشاهده گام به گام آن با آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: جواب صفحه ۱۳۵ و ۱۳۶ ریاضی چهارم

جواب تمرین صفحه ۱۳۷ ریاضی چهارم

حل تمرین صفحه ۱۳۷ ریاضی چهارم

۱- دو قطعه فرش ۴×۳ متر داریم. برای پیدا کردن مجموع مساحت این دو فرش، یکی از دانش آموزان طول فرش‌ها را با هم (۸=۴+۴) و عرض دو فرش را با هم جمع کرد (۶=۳+۳). سپس، مساحت مجموع دو فرش را به صورت ۴۸=۸×۶ به دست آورد. با رسم شکل و همچنین محاسبه‌ی مساحت هر یک از فرش‌ها و جمع کردن آنها توضیح دهید چرا پاسخ این دانش آموز اشتباه است.

حل تمرین صفحه 137 ریاضی چهارم با توضیح کامل
حل تمرین صفحه 137 ریاضی چهارم با توضیح کامل

۲- کف یک حمام ۲/۲ متر در ۱/۸ متر است. می خواهیم آن را با کاشی‌های مربع شکل به ضلع ۲۰ سانتی متر بپوشانیم. چند کاشی لازم داریم؟ (از راهبرد رسم شکل استفاده کنید.)

راه حل سوالات تمرین صفحه 137 ریاضی کلاس چهارم
راه حل سوالات تمرین صفحه 137 ریاضی کلاس چهارم

از آنجایی که هر ۲۰ سانتی متر برابر ۰/۲ متر می باشد پس ضلع هر کاشی برابر ۰/۲ است. حالا اگر ما کف حمام را با مستطیلی مثل شکل بالا نمایش دهیم، طول آن ۲/۲ متر می شود همچنین عرضی معادل ۱/۸ متر خواهد داشت. پس یک صفحه‌ی شطرنجی خواهیم داشت که در آن، مربع ها همان کاشی ها می باشند پس برای یافتن تعداد کاشی ها باید تعداد مربع های این صفحه را بشماریم که برابر است با ۹۹=۹×۱۱

اگر دور تا دور کف حمام را با نوارهای مخصوص آب بندی کنیم، به چند متر نوار نیاز داریم؟
متر ۸ = سانتی متر ۸۰۰ = ۲ × (۲۲۰ + ۱۸۰)

۳- یک باغچه‌ی مستطیل شکل به طول ۳ متر و عرض ۲ متر داریم. می خواهیم دور این باغچه را نرده بکشیم. چند متر نرده برای دور باغچه لازم است؟

متر ۱۰=۲+۳+۲+۳

باغبان نیمی از این باغچه را گل لاله کاشته است. چند متر مربع را هنوز نکاشته است؟

متر مربع ۶=۲×۳ : مساحت باغچه
متر مربع ۳=۲÷۶

۴- مساحت شکل‌های زیر را پیدا کنید.

گام به گام تمرینات صفحه 137 ریاضی چهارم فصل 6
گام به گام تمرینات صفحه 137 ریاضی چهارم فصل 6

اگر سوالی درباره تمرین های حل شده داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشند.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت صفحه ۱۳۴ ریاضی چهارم

🟥 در این نوشته جواب تمرین صفحه ۱۳۷ ریاضی چهارم ابتدایی را مرور کردیم، جهت مشاهده گام به گام سایر تمرین های کتاب کافیست شماره صفحه آن را به همراه کلمه «ماگرتا» در گوگل جست و جو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.