سبک زندگیمد و زیبایی
موضوعات داغ

رنگ سال ۲۰۲۰ چیست؟ علت انتخاب و رنگ مد سال ۹۹

رنگ سال امسال 2020 چه رنگیه ؟ رنگ سال جدید 99 چیست؟

رنگ سال ۲۰۲۰ و رنگ سال ۹۹ – بیست سال پیش ، انستیتوی رنگ Pantone دارنده معروفترین نمودار رنگ دنیا سنتی زیبایی به نام رنگ سال را آغاز کرد که تا به امروزه در سراسر صنعت رنگی و جامعه فراگیر شده است. موسسه رنگ پنتون، از طریق نظر سنجی های مردمی و از بین رنگ های پیشنهادی رنگ سال را انتخاب می کند. امسال هم طبق معمول با فرارسیدن سال نو میلادی، رنگ سال معرفی شد که در ادامه در بخش مد و زیبایی ماگرتا به آن می پردازیم.


[su_box title=”رنگ سال” box_color=”#0f4c81″]

« رنگ سال جدید میلادی 2020 رنگ آبی کلاسیک می باشد »

[/su_box]

رنگ سال 99 چیست؟

رنگ سال 99 آبی کلاسیک می باشد. این رنگ با هدف اطمینان بخشی فکری و ایجاد آرامش روانی در روح انسان انتخاب شده است. لوری پرسمن معاون موسسه رنگ Pantone نظر خود را در مورد رنگ سال 99 اینگونه بیان کرده است که :


[su_quote]

این رنگ یک رنگ آبی آرام بخش ، پر از حس خوب و اعتماد به نفس است و به خوبی می شود با این رنگ ارتباط برقرار کرد. همچنین رنگ سال 99 کمی با رنگ آبی آسمان مطابقت دارد و می تواند برای افراد زیادی طنین انداز باشد زیرا همه ما این آسمان آبی را می بینیم و می توانیم با آن ارتباط داشته باشیم تا بفهمیم در آینده چه پیش می آید. از لحاظ روانشناسی هم این رنگ، رنگی آرامش بخش است و راهی برای فرار از اضطراب و نگرانیست.

[/su_quote]

علت نامگذاری رنگ سال ۲۰۲۰

رنگ امسال
رنگ امسال

روند انتخاب رنگ سال نیاز به پردازش هایی خاص و تحلیل هایی مربوط به آن دارد. لذا هر ساله کارشناسان رنگ پنتاگون هر ساله برای انتخاب یک رنگ مناسب با سال دنیا را جستجو می کنند تا به دنبال تاثیرات رنگ جدید باشند.

این جست و جو ها می تواند شامل صنعت سرگرمی و فیلم های تولیدی ، مجموعه های هنری مسافرتی و هنرمندان جدید ، مد ، کلیه زمینه های طراحی ، مقصد مسافرتی محبوب و همچنین شیوه های زندگی جدید ، سبک های بازی و شرایط اقتصادی و اجتماعی باشد.

تاثیرات ممکن است ناشی از فناوری های جدید ، مواد ، بافت ها و جلوه هایی باشد که رنگ را تحت تاثیر قرار می دهد.

شرکت رنگ آمیزی آمریکایی پنتون “جهانی مورد علاقه” آبی کلاسیک یا پنتون 19-4052 را به عنوان رنگ سال خود برای سال 2020 انتخاب کرده است.

علت انتخاب این رنگ خاصیت آرامش بخش بودن، افزایش اعتماد به نفس و ارتباط می باشد. رنگ آبی می تواند به ما کمک کند تا فراتر از ظاهر را ببینیم و عمیق‌تر فکر کنیم. ما در زمانی زندگی می‌کنیم که نیاز به باور و درستی داریم و رنگ آبی باعث ایجاد حس اعتماد و پایداری می‌شود.


نمونه هایی از رنگ سال 2020کد رنگ سال ۹۹، آبی کلاسیک برای طراحان

کد رنگنوع رنگ
#0f4c81 RGB
0F4C81HEX/HTML
10076250CMYK

در مدل رنگ آر جی بی آبی کلاسیک شامل 5.88٪ قرمز ، 29.8٪ سبز و 50.59٪ رنگ آبی است.

💡 توجه داشته باشید که مقادیر RGB و Hex / HTML به دلیل استانداردهای مختلف برای چاپ و استفاده دیجیتال بین PANTONE Color Finder و راهنمای PANTONE Color Bridge Guides متفاوت خواهد بود.

نظرات خود را در مورد رنگ سال ۹۹ امسال « رنگ آبی کلاسیک » در قسمت کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *