سبک زندگیمهارت های زندگی

بهترین روشهای شاد زیستن – چگونه در زندگی شاد باشیم؟

با بهترین روشهای شاد بودن در زندگی آشنا شوید

شادی چیزی نیست که به آینده موکولش کنید؛ چیزی است که برای امروزتان طرح‌ریزی می‌کنید. آدم‌های شاد و خوشبخت کارهای زیادی انجام می‌دهند. اگر شما جزو آن دسته افرادی به شمار می‌روید که غم و غصه دنیایتان را فرا گرفته، خواندن ادامه این مقاله ممکن است برای شما سودمند باشد. با ماگرتا همراه باشید.

شاد بودن
شاد بودن

کم توقع باشید

مطالعات نشان می دهد که افراد خوشحال ارزش محبت را به عنوان انگیزه اصلی خود نشان می دهند. اگر شما راضی هستید، احتمالا خوشحال خواهید بود. با توجه به اهداف واقع بینانه، اطمینان حاصل کنید که خوشبختی را تحقق بخشید، زیرا شما دنبال آن هستید که شادمانی را به ارمغان می آورد.

این اصل در کتاب «تغییر به آزادی» به نویسندگی لوچ کلی تثبیت شده است، علم و عمل آگاهانه: «شواهد نشان می دهد که تنها 10 درصد از شادی ما بر پایه موفقیت بیرونی است.

طبق گفته کیلینگورث وگیلبرت 4.6 درصد خوشبختی ما از فعالیت خاصی است که ما انجام می دهیم. “خوشحال هستم، اذعان کنید که چه چیزی دارید و به آن راضی باشید”.

از کارتان لذت ببرید

مردم خوشحال از کار خود لذت می برند. آنها برای پول یا شهرت به دنبال آن نیستند، بلکه برای رضایت از آن به کار خود می‌پردازند. کسانی که در یک کار ناخوشایند(کار خلاف) گیر افتاده اند که به خوبی برآورده می شوند، به زودی متوجه می شوند که این راه زندگی همراه با شادی نیست. در حالی که برای مهارت های خود پاداش می دهد، پول فقط یک جنبه از رضایت شغلی است. یک کار یا حرفه ای را که از آن لذت می برید را دنبال کنید، اگر کارتان احترام شما را نداشت، یک کار رضایت بخش را که از آن لذت می برید را پیدا کنید.

بسیاری از مردم بهترین سال‌های خود را صرف پول درآوردن برای خانواده های خود می کنند و در عین حال شور و اشتیاق خود را به سر می برند. با این حال، خوشبختی شما نیز یک اولویت است.

شاد بودن
شاد بودن

در لحظه زندگی کنید

از فکر کردن به گذشته و شکست‌های خود، اجتناب کنید. آنچه که از بین رفته است، رفته است و تنها در آینده آشکار می شود استرس و اضطراب اضافی را بر شما به ارمغان می‌آورد. شما نمی دانید که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد، بگذارید گام بعدی شما پیش بینی شود. بنابراین نقطه نگرانی چیست؟ در لحظه زندگی کنید و در حین اینکه میتوانید از آن لذت ببرید. با توجه به لحظه کنونی، مانند تمرکز بر زیبایی زندگی و کاهش استرس، می توان از تمرکز بیشتری برخوردار شد.

نویسنده عالی رتبه بودایی “اشرا بیدا” این ایده را در کتاب خود، “زندگی واقعی” گفته است: عقل برای زندگی بدون عارضه و ترس تأیید می کند، خلاصه اینکه، خوشبختی که هدفش از خوشبختی حاصل شود، آن خوشبختی نیست – آن است که قادر به درک سفر، به ویژه تجربه لحظه ای زندگی ما است.

خوشبختی را انتخاب کنید

برای ایجاد هدف خود و حفظ یک رویکرد انعطاف پذیر به جلو گام بردارید. این نیاز به تفکر باز و مثبت دارد. خوشبختی را به عنوان هدف اولیه خود انتخاب کنید، به جای این که به دیگر مناطق رقابت خود اجازه دهید تا آن را از بین ببرد.

شما از یک دیدگاه تعریف نمی کنید و در هر لحظه می توانید نگرش مثبت را انتخاب کنید. شما می توانید شکست را قبول کنید، که کمی برای حرکت به سوی خوشبختی یا ایجاد چشم انداز مثبت کمک کند. موضوع انتخاب شما نیست، روزهای دیگری خواهد آمد تا بهترین وضعیت شما را نشان دهد زیرا شرایط در حال تغییر است.

تغییر در آغوش یک ذهن باز و زندگی بهتر از آنچه تصور میکنید ایجاد می شود. خوشبختی واقعی زمانی اتفاق نمی افتد که شما تصمیم به خوشحالی داشته باشید، اما هنگامی که چیزهایی را که شما را خوشحال می کند را کشف و سپس آنها را انجام دهید. به تایید نویسنده جاناتان فیلدزاست.

شاد بودن
شاد بودن

اجتماعی باشید

انسانها موجودات اجتماعی هستند. این به DNA ما متصل شده است تا با دیگران ارتباط برقرار کند. یک منطقه از مغز به نام نورون های آینه که به ما برای شناختن و نشان دادن رفتار دیگران اجازه می‌دهد. به همین دلیل است که خمیازه مسری است، زیرا دانشمندان معتقدند که نشانه ای از پیوند اجتماعی ناخودآگاه است.

شادی و عشق به همراه دیگران شکوفا می شود و برای سلامتی و رفاه شما اهمیت دارد. اگر خودتان را از بین ببرید، احتمالا احساسات منفی بوجود می آیند. در این زمان از لحاظ تکنولوژیکی، افراد بیش از همه منزوی تر و تنها تر از آن هستند که سبب مشکلات سلامت روانی می شود.

از طریق ارتباط منظم اجتماعی به کسانی که برای شما مهم هستند، قدردانی کنید. به عنوان مثال، مطالعات نشان می دهد که افراد متاهل شادتر از یک فرد مجرد هستند. این نشان می دهد که ارتباطات نزدیک برای سلامتی عاطفی شما حیاتی است. “خوشبختی چیزی آماده نیست. از اقدامات خود شما بدست می آید. “- دالایی لاما

خودتان را با دیگران مقایسه نکنید

در حالی که جاه طلبی خوب است، حسادت تنها ناراحت کننده است. در مقایسه با دیگران محدودیت دارد. ما می توانیم در زندگی دیگران سرمایه گذاری کنیم و مسیر سفرمان را از دست بدهیم. شرایط هر شخص متفاوت است.

مقایسه خود با دیگران، شما را به سوی خلوص و بدبختی هدایت می کند. زندگی افراد دیگر ممکن است از خارج کامل به نظر برسد، در حالی که یک داستان مخفی در زندگی آنها وجود دارد که ما از آن آگاه نیستیم.

یادگیری از آنها کمک می کند، در حالی که رقابت بیش از حد می تواند آرامش ذهن شما را خراب کند. بر روی رویاها و اهداف خود تمرکز کنید و از دستاوردها و موفقیتهای خود لذت ببرید. جای اینکه با آنها رقابت کنید، دوست باشید.

نگرانی را کنار بگذارید

اکثر مردم در مورد چیزی نگران هستند، با این حال 90٪ نگرانی‌های موجود بی‌مورد است. شما ممکن است در مورد آینده خود زمانی که آینده شما نامعلوم است نگران باشید. از بدتر شدن در یک وضعیت اجتناب کنید زیرا این آسیب به سلامت شما آسیب می رساند.

به جای فردا، یادگیری برای امروزانجام دهید. به همین ترتیب، نگران نباشید در مورد آنچه دیگران از شما فکر می کنند، زیرا مهم نیست. به جای پنهان شدن در پشت نمای بیرونی خود، خود واقعی خود باشید تا دیگران را ساکت کنید. مهم نیست که چه کاری انجام دهید یا چه کسی هستید، بنابراین تلاش کنید که خودتان باشید.

چشم انداز مثبت داشته باشید

بدون چشم انداز مثبت، خوشبختی و شاد بودن کمی در زندگی ما وجود دارد. برای پیروی از توصیه های ذکر شده در بالا، یک نگرش خوش بینانه را ایجاد کنید. این نیاز به کار و توجه مکرر دارد، اما پاداش آن ارزش دارد. همانطور که از زندگی ام دیده ام، همه چیز برای بالاترین برتری ما اتفاق می افتد، حتی اگر از آن بی خبریم.

آیا اخیرا از یک شغل اخراج شده اید؟ شاید یک حرفه هیجان انگیز در انتظار شما بیش از شغل فعلی شما باشد؟ اضافه کردن پیچیدگی مثبت به آنچه رخ می دهد و زندگی شما برای بهتر شدن تغییر خواهد کرد. نویسنده و معلم معنوی Adyashanti بر این اصل در کتاب خود (Falling into Grace) می گوید: “اکثر ما نمی خواهیم ناراحت شویم. ما نمی خواهیم در جست وجوی خود برای خوشبختی در این زمینه مشکلاتی داشته باشیم. چیزی که ما واقعا می خواهیم این است که در یک دی وی دی شادی داده شود. اما برای پیدا کردن شادی واقعی، ما باید در حقیقت خود را درگیر و متأثر کنیم، غافلگیر شویم، در فرضیات خود اشتباه کنیم – و در یک عمق بسیارعمیق از نامفهومی قرار یگیریم. “

شاد بودن
شاد بودن

کلام آخر

به گفته‌ Adyashanti، کلام اخر این مقاله : “هیچ راهی برای خوشحالی و شاد بودن وجود ندارد. ما به سادگی باید از کارهایی که باعث ناراحتی ما می شود جلوگیری کنیم. “

منبع
Medium

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *