سبک زندگی

شیطان توانایی فریب چه کسانی را ندارد دینی دوازدهم

جواب سوال شیطان نمی تواند چه افرادی را فریب دهد برای کتاب دینی کلاس دوازدهم

شیطان توانایی فریب چه کسانی را ندارد؟ طبق کتاب دینی کلاس دوازدهم شیطان نمی تواند انسان های «با اخلاص» را فریب دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید : شیطان چه شیوه هایی برای وسوسه مخاطبان دارد

شیطان توانایی فریب چه کسانی را ندارد

شیطان چه انسان هایی را نمی تواند فریب دهد

با پیشروی انسان در اخلاص و فرا گرفتن هر چه بیشتر آن کم کم به مرحله می رسد که وسوسه های شیطان هیچ تاثیری روی آن نمی گذارد. حتی خود شیطان نیز اعتراف کرده است که نمی تواند مومنان با اخلاص را مورد وسوسه قرار دهد. اما چگونه می توانیم اخلاص خود را قوی کنیم؟ در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

  1. تقویت ایمان و افزایش معرفت خداوند.
  2. فکر کردن درباره ضررهای اخلاص نداشتن:
  3. فکر در ارزش اخلاص و بندگی همه جانبه.
  4. یکسان بودن عبادت های آشکار و پنهان.

امیر المؤمنین (علیه‌ السلام)

اولُ الاِخلاصِ اَلَیأسُ ممّا فی اَیدیِ النّاسِ.
اولین مرحلة اخلاص، روگردانی از مال و منال دیگران است. (فهرست غرر، ص ٤٣٠)

شیفته بودن به این دنیا نیز یکی از دست اندازهای بزرگ رسیدن به اخلاص می باشد که همه مومنان باید با هوشیاری با آن مبارزه کرده و فقط به خداوند ایمان داشته باشند و دل به خوشی های زودگذر این دنیا نبندند.

✅ در این نوشته متوجه شدیم که شیطان توانایی فریب چه کسانی را ندارد؛ اگر شما نیز پیشنهادی در این رابطه دارید آن را از قسمت دیدگاه با سایر دانش آموزان به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *