سرگرمی

تعبیر خواب گم شدن ☑️ گم شدن در خواب چه معنایی دارد؟

تعبیر خواب گم شدن چیست؟ تعابیر مختلف از گم شدن های متفاوت در خواب

تعبیر خواب گم شدن، تعبیر خواب صاحب مال شدن و… همگی معنای خاصی دارند و شما باید بدانید که تعبیر آن‌ها چیست. برخی افراد هستند که نسبت به خواب‌ها بی اعتقاد هستند و فکر می‌کنند خواب ها تعبیر خاصی ندارند و ناشی از فکر به آن مسئله است. اما لازم است که این افراد بدانند که خواب‌های مختلف دارای معانی متفاوتی هستند و باید به این معانی توجه کنند.

به همین دلیل امروز در بخش تعبیر خواب ماگرتا، قرار است تا به شما تعبیر خواب گم شدن را ذکر کنیم و ببینید که معنی این خواب چیست.

همچنین بخوانید : تعبیر خواب بغل کردن مرده

تعبیر خواب گم شدن
تعبیر خواب گم شدن

دیدن خواب گم شدن، چه تعبیراتی دارد؟

مسئله خواب دیدن چیزی است که همه ما را به فکر فرو می‌برد. افراد بسیار زیادی هستند که با تعبیر خواب گم شدن و یا هر نوع خواب دیگری، نشانه‌های مهمی را دریافت می‌کنند.

ممکن است شما همین دیشب و یا همین امروز صبح به هنگامی که از خواب بلند شدید، خواب گم شدن دیده باشید و این خوابی که شما دیده‌اید، باعث شده تا شما آزرده خاطر  شوید و نتوانید به خوبی درک کنید که دقیقا قرار است چه اتفاقی رخ دهد.

یکی از راه‌هایی که می‌توانید از این خواب رمزگشایی کنید که قرار است چه اتفاقی رخ دهد، مراجعه به تعبیر خواب‌های مختلف است که به شما می‌گوید حدودا قرار است چه اتفاقی رخ دهد.

به همین دلایل در این قسمت مقاله مجله ماگرتا، قرار است تا  تعبیر خواب گم شدن را برای شما ارائه دهیم.

تعبیر خواب گم شدن ممکن است معنی این را داشته باشد که شما در حال فرار از یک وضعیت خاصی هستید و یا اینکه از فکرهای خاصی، به هیچ وجه خارج نمی شوید و مدام ذهن خود را مشغول آن‌ها می‌کنید.

از دیگر تعابیر خواب گم شدن، می‌توان به این اشاره کرد که شما اعتماد به نفس کافی ندارید و برای پیدا کردن راه حلی برای مشکل‌های خودتان گمراه و گیج هستید. شما باید در این جهت تلاش کنید تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهید و سعی کنید در آرامش کامل اقدام به پیدا کردن راه حلی برای مشکل‌های خودتان کنید.

ممکن است تعبیر خواب گم شدن به این صورت باشد که شما به یک شخصی، وابستگی شدید دارید و دلتان نمی خواهد تا آن شخص را از دست بدهید. آن شخص می‌تواند نامزد، همسر، دوست، اعضای خانواده و یا یک شی باشد. بنابراین، باید رابطه خود را با شخص تقویت کنید و این اطمینان را برای خود به وجود آورید که قرار نیست آن شخص را از دست دهید.

برخی اوقات، پیش می‌آید که شما در خواب می‌بینید یک شخصی از آشنایان شما، مانند دوست، رفیق، اقوام، نامزد، همسر و یا یکی از آشنایانتان، در حال گم شدن است و راه خود را گم کرده است.

این شخص در آینده نزدیک، به‌زودی با مشکلات بسیار زیادی مواجه می‌شوید و شما باید سعی کنید تا آن شخص را راهنمایی کنید تا در مشکلات زیاد گرفتار نشود و یا بتوانید حداقل از برخی مسائل جلوگیری کنید.

خواب گم‌شدن دیدن به معنی این است که شما در انجام کاری دچار مشکل شده‌اید و به درستی نمی‌دانید که آیا کاری را که در حال انجام آن هستید، درست است یا خیر.

اگر در خواب دیدید که گم‌شده‌اید می‌تواند به معنی این باشد که شما در حال کار زیاد از حد هستید و نیاز به استراحت و فراغت از کار دارید.

همچنین بخوانید : تعبیر خواب مرغ

تعبیر خواب گم شدن و پیدا شدن

گم‌شدن شخصی در برف نشانه‌ی سردی و بی‌روحی زندگی شما است که باعث آن، تصمیم‌های نادرست و غلط زندگی خودتان است که باید در آن‌ها تجدید نظر کنید.

تعبیر خواب گم شدن، به طور کلی به اعتماد به نفس شما برمیگردد. سعی کنید تا اعتماد به نفس خود را نسبت به قبل افزایش دهید تا در زندگی شخصی / در زندگی کاری خود، دچار گمراهی نشوید.

اگر در خواب خودتان مشاهده کردید که در ساختمانی گم‌شده‌اید به احتمال زیاد در پروژه‌های شغلی خودتان دچار شکست می‌شوید و ضرر بسیاری می‌کنید.

گم شدن در دشت بزرگ به معنی دریافت خبری بد درباره‌ی سلامت خودتان است و یا نشان‌دهنده‌ی این است که به احتمال زیاد دچار بیماری سختی می‌شوید.

تعبیر خواب گم شدن توسط کارل یونگ

کارل یونگ در مورد خواب گم شدن می‌گوید:

 1. اگر خواب دیدید که خودتان گم شده‌اید به معنی این است که شما مسیر خودتان را گم کرده‌اید و یا نگرش درستی نسبت به اهداف خودتان ندارید. همچنین این خواب نشان می‌دهد که شما نیاز به کمک دارید و قصد درخواست آن را دارید.
 2. اگر در خواب خودتان دیدید که فرد دیگری گم شده است، به شما می‌گوید که به طور احتمالی در مورد آن شخص دچار احساسی هستید که تکلیف خودتان با آن مشخص نیست.
 3. خواب از دست دادن شی یا چیزی دارای تعبیر آن است که شما در زندگی خودتان نظم و سازماندهی درستی ندارید و نیاز به چینش دوباره، برنامه فردی خودتان دارید. همچنین این خواب می‌تواند به معنی آن است که شما در زندگی خودتان تغییر بزرگی می‌کنید و از خواب غفلت بیدار می‌شوید.

تعبیر خواب گم شدن توسط ابن سیرین

ابن سیرین در مورد خواب گم‌شدن می‌گوید:

 • اگر در خواب گم شدن شخص خودتان را دیدید، به معنی این است که در جایی هستی، به شما اهمیت زیادی داده نمی‌شود و کاری به کار شما ندارند.
 • خواب گم شدن بچه دیدن، نشان‌دهنده‌ی ضرر و زیان شما است و باید نسبت به آن حساس باشید، زیرا مورد مهمی می‌باشد.
 • اگر خواب دیدید که چیزی از شما گم شده است، نشان‌ می‌دهد که دچار غم و اندوه بسیاری می‌شوید که بر روی زندگیتان اثر مستقیمی می‌گذارد.

تعبیر خواب گم شدن توسط حضرت دانیال نبی

ایشان می‌فرماید:

 • اگر خواب دیدید که در یک شهر غریب گم شده‌اید، به معنی آن است که به احتمال زیاد با اتفاق‌های بسیار زیادی رو به‌رو می‌شوید و حوادث جدید برای شخص شما رخ می‌دهد که باید نسبت به آن‌ها محتاط باشید.

تعبیر خواب گم شدن توسط یوسف پیامبر

حضرت یوسف نبی می‌فرماید که اگر در خواب دیدید که گم‌شده‌اید، به احتمال بسیار قوی شانس‌های بسیاری را از دست می‌دهید، اما لازم نیست که نگران باشید، زیرا بعد از دست دادن این فرصت‌ها، شانس‌های بسیاری به شما رو می‌آورد که شانس‌های قبلی را جبران می‌کند.

همچنین بخوانید : تعبیر خواب رنگین کمان

تعبیر خواب گم شدن مرده

تعبیر خواب گم شدن توسط هامونی

اگر در خواب دیدید که گم‌شده‌اید و کسی را پیدا نمی‌کنید، می‌تواند نشانه‌ی اتفاق زیر باشد:

در آینده نزدیک برای شما مشکلاتی به وجود می‌آید که بسیار سخت و دشوار هستند که باید برای حل آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.

اگر خواب گم‌شدن با خانواده را دیدید، معنی زیر را می‌دهد:

 • نشان می‌دهد که شما یک دوره‌ی زمانی خوش و کوتاه مدت را طی می‌کنید و بعد از مدت کوتاهی این دوران به پایان می‌رسد.
 • معنی دومش این است که تجربه‌های لذت‌بخش زیادی را در یک دوره زمانی بدست می‌آورید و از آن تجربه‌ها لذت زیادی رو می‌برید.

گم شدن به همراه یک کودک یا نوزاد دارای معنی زیر است:

برای فرد بالغ به احتمال زیاد، مصبیتی بزرگ و دردناک پیش می‌آید که باعث رنج، اندوه و درد فراوانی برای او می‌گردد.

تعبیر خواب گم‌شدن در حالت‌های مختلف

خواب گم شدن در حالت‌های مختلف، تعابیر متفاوتی دارد که در این قسمت به بررسی این تعابیر می‌‌پردازیم.

تعبیر خواب گم شدن در خانه

 • گم شدن در خانه‌ی خود یا خانه‌ی فرد دیگری می‌تواند به معنی این باشد که شخص دارای احساس نا‌امنی است و در مکانی قرار دارد، احساس امنیت نمی‌کند.
 • این خواب همچنین می‌تواند نشانه‌ی حوادث یا اتفاقات ناگوار گذشته باشد که باعث ایجاد ترس و دلهره فراوان برای شخص شده است.

معنی خواب گم شدن در بیابان

 • اگر در خواب دیدید که در بیابان بی آب و علف گم‌شده‌اید به معنی آن است که در آینده برای شما موانع بدی به وجود می‌آید که شما را از حرکت باز می‌دارد.
 • اگر در خواب دیدید که در حال مسافرت به بیابان و در داخل جاده گم شدید، بدانید که در آینده نزدیک ضرر بزرگی به شما می‌رسد یا در سفر بعدی خودتان دچار مشکل می‌شوید.
 • اگر در پیچ و خم جاده منتهی به بیابان گم شدید، ولی بعد از مدت کوتاهی توانستید راه خودتان را پیدا کنید. به احتمال زیاد در مسیر زندگی خودتان موفق و پیروز می‌شوید.

تعبیر خواب گم شدن در خیابان

 • گم شدن در یک خیابان به معنی این است که شما برای پیروز شدن در مسیر شغلی خودتان، نیاز به تغییر جهت و مسیر دارید.
 • اگر خواب دیدید که در خیابان رانندگی می‌کنید، اما گم می‌شوید، نشان می‌دهد که شما شخص بی‌نظمی هستید و در زندگی خودتان سازماندهی درستی ندارید. پس باید به این خواب بسیار اهمیت بدهید و بر روی نظم و انظباط خودتان بیشتر تمرکز کنید.

همچنین بخوانید : تعبیر خواب آسانسور

تعبیر خواب گم شدن و پیدا شدن فرزند

تعبیر خواب گم شدن در بیمارستان

 • اگر در خواب مشاهده کردید که در بیمارستانی گم شده‌اید، باید بدانید که به احتمال زیاد دچار بیماری می‌شوید یا سلامتی شما به خطر می‌افتد.
 • این خواب می‌تواند به معنی نگرانی از سلامتی شخص خودتان نیز باشد که باید در مورد آن تجدید نظر کنید و برای چکاب به پزشک مراجعه نمایید.

معنی خواب گم شدن در مه

این حالت خواب گم شدن به شما نشان می‌دهد که  دچار اندوه و غم می‌شوید، سختی‌ها و مشکلات بسیاری برای شما به وجود می‌آید که مجبورید صبور باشید و  آن‌ها را تحمل کنید تا بتوانید از این مشکلات عبور نمایید.

تعبیر خواب گم‌شدن در جنگل

 • اگر خواب گم شدن در جنگل را دیدید، به معنی آن است که شما کسی را ندارید که از شما حمایت نماید و در کارها کمکتان باشد.
 • این خواب می‌تواند نشانه‌ی مشکلاتی باشد که به سادگی حل نمی‌شوند و همچنین بیماری را به شما نشان می‌دهد که باید به آن اهمیت دهید.

همچنین بخوانید : تعبیر خواب گوشواره طلا

خواب گم شدن خودتان را تعبیر کنید

گم شدن در جنگل دارای تعابیر و معانی مختلفی است. این تعابیر با توجه به شخص تعبیر کننده و حالت خواب تغییر می‌کند و متفاوت می‌شود. خواندن این مقاله باعث کمک فراوانی به شما می‌شود، زیرا می‌توانید با یکبار جستجو تعبیر خواب خودتان را بیابید و از معنی آن به طور کامل و واضح مطلع شوید و دیگر نیازی به جستجوی دوباره و مطالعه نداشته باشید که باعث صرفه جویی در زمان شما می‌گردد.

به همین دلیل در این مقاله سایت ماگرتا، ما سعی کردیم نظرات تمامی معبرین مختلف را برای شما بیاوریم و همچنین این خواب را در حالت‌های مختلف بررسی کنیم تا بتوانید خواب خودتان را به سرعت تعبیر کنید. در قسمت نظرات به ما بگویید که حالت گم شدن شما در خواب چگونه بوده است.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

3 دیدگاه

 1. عرض ادب و احترام بابت تلاش و جمع آوری اطلاعات من تقریبا ۱۰ سال گذشته را بصورت رندوم ۴ یا ۵ شب خواب می دیدم که در کوچه و خیابان های اطراف محل سکونتم گم شده‌ ام و نمی‌توانم به خانه برسم گه گاه هم با ترسی شدید در فرارم وبسوی منزل‌ میدوم اما همچنان گمم همه راه‌ آشناست اما در نزدیکترین فاصله مکانی و زمانی باز گم می شوم ضمن اين که‌ اطلاعی از این که از که‌ یا چه فرار می کنم،۱۰ سال کابوس شبانه‌ من تقریبا سه چهار سالی‌ آرامش داشتم تا امشب که ساعت ۴:۳۷ دقیقه که‌ بيدار شدم‌ همه کابوسهای گذشته با شدتی طوفانی باز به خوابم آمده ولی نمیدونم چرا ديگه مثل‌ گذشتها آشفته و نگران نیستم و يه آرامش عجيبی که‌ برام نافهم دارم، حالا دوست من شما تحلیل و تفسیرتون چیه،معذرت میخوام اگه پرحرفی کردم.

 2. سلام ممنون بابت مقاله ی خوبتون.راستش من امشب خواب دیدم که توی یه شهر کوچیک و متروکه ،ناشناخته ،گِلی و تاریک دور از شهر خودمون همراه یکی گم شده بودم.از دهن فردی که همراهم بود خون میومد و گوشیم و لباساشو خونی کرد.خونش خیلی غیر عادی بود سنگین و خیلی تیره و چسپناک.یهو دو نفر میخواستن مارو با خنجر بکشن که خوشبختانه نجات پیدا کردیم.
  همین جا بود که بیدار شدم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − ده =