سرگرمی

چرا بالای کعبه پرنده پرواز نمی کند و هیچ فرودگاهی وجود ندارد

چرا در مکه هیچ فرودگاهی وجود ندارد؟ علت اصلی عدم پرواز هواپیما بر فراز کعبه چیست؟

چرا در مکه هیچ فرودگاهی وجود ندارد؟ علت اینکه پرنده ها در بالای کعبه پرواز نمی کنند چیست؟ برای مشاهده پاسخ اینگونه سوالات در ادامه با بخش سرگرمی ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید : پایه و اساس بنای اسلام چیست

چرا هیچ پرنده ای بالای کعبه پرواز نمیکند

علت پرواز نکردن پرنده ها و هواپیما در بالای کعبه

توجه داشته باشید که مطالب گفته شده در این نوشته ترجمه ای از چند سایت عرب زبانه بوده و ما فقط آن را برای شما بازگو می کنیم و نمی توانیم هیچکدام از این نقل قول ها را تایید یا رد کنیم.کعبه مرکز کره زمین است که در وسط یک قطعه زمین عاری از هرگونه خمیدگی، انحراف و انحنا واقع شده است و به این دلیل که مرکز جاذبه زمین است به طور طبیعی بارهای مغناطیسی را برای این محل جذب می کند و اولین نقطه ای است که تابش طلوع آفتاب با آن برخورد می کند.

همچنین گفته می شود که بارهای مغناطیسی در لایه های هوای بالاتر از کعبه پرواز بر فراز آن را توسط هر پرنده و یا حتی هواپیما غیر ممکن می سازد. علت اصلی ممنوعیت پرواز بالای کعبه، این است که خانه خدا در منطقه ای کوهستانی واقع شده و صدای هواپیما تاثیر بدی بر روحیه زائران دارد.

اگر نقشه مکه را دیده باشید حتما متوجه شده اید که این شهر در منطقه قرار گرفته است که کاملا کوهستانی بوده و از همه طرف به جز یک سمت به واسطه کوه های خیلی بلند حجاز احاطه شده است. از طرفی مسافت بین کوه های حجازی چیزی حدود شصت کیلومتر می باشد و مکه نیز در میان این دو بخش قرار گرفته است. پس می شود نتیجه گرفت که توپوگرافی منطقه مانع از ساخت فرودگاه در شهر می شود.

✅ شما چه نظری درباره سوال چرا بالای کعبه پرنده پرواز نمی کند دارید؟ آن را از قسمت دیدگاه با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.