سبک زندگی

پایه و اساس بنای اسلام چیست دینی دهم

پاسخ و حل سوال پایه و اساس بنای اسلام چه جمله ای است و جمله لا اله الا الله مرکب از چیست دینی پایه دهم

پایه و اساس بنای اسلام چیست دینی دهم ؛ در این نوشته به جواب و پاسخ سوال پایه و اساس اسلام کدام جمله است و مرکب از چیست درس یازدهم دین و زندگی دهم متوسطه دوم رشته های تجربی ، ریاضی ، انسانی و فنی و حرفه ای پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: نفس اماره و لوامه چیست دینی دهم

پایه و اساس بنای اسلام چیست دینی دهم

پایه و اساس بنای اسلام کدام جمله است دینی دهم

پایه و اساس بنای اسلام چه می باشد و مرکب از چیست ؟

پاسخ: جمله «لا اله الّا الله» که پايه و اساس بنای اسلام است، مرکب از یک «نه» (تبری) و یک «آری» (تولّی) است. «نه» به هرچه غیر خدایی است و و «آری» به خدای یگانه .دینداری در اسلام بر چند پایه استوار است ؟

پاسخ: دینداری بر دو پایه استوار است: تولّی (دوستی با خدا و دوستان او) و تبرّی (بیزاری از باطل و پیروان او). هرچه دوستی با خدا عمیق تر باشد، نفرت از باطل هم عمیق تر است.

 چه چیزی آغازگر دوستی با خداست ؟

پاسخ: دینداری، با دوستی خدا آغاز می شود و برائت و بیزاری از دشمنان خدا را به دنبال می آورد. اگر کسی بخواهد قلبش را خانه خدا کند، باید شیطان و امور شیطانی را از آن بیرون کند.

همچنین بخوانید: تقوا چیست و به چه معناست دینی دهم

توجه: شما دانش آموزان عزیز پایه دهم متوسطه دوم اگر می خواهید به راحتی به تمام مطالب آموزشی کتاب دین و زندگی (1) پایه دهم دسترسی داشته باشید، تنها کافیه جواب سوالات درس مورد نظرتان را به همراه عبارت « ماگرتا » در گوگل جست و جو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب به سوال پایه و اساس اسلام کدام جمله است و مرکب از چیست کتاب دینی پایه دهم متوسطه دوم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.