ترفندفناوری

ویندوز LTSC چیست؟ همه چی درباره Windows 10 انترپرایز ال تی اس سی

راهنمایی کامل درباره Windows 10 Enterprise LTSC

ویندوز LTSC یا Long Term Service Channel : اگر از شخصی از مایکروسافت بخواهید یا راهنمایی های صنعت را در مورد بهترین استراتژی برای مدیریت بروزرسانی های ویندوز 10 را بخوانید، توصیه اصلی این است که از کانال نیمه سالانه SAC به عنوان کانال سرویس پیش فرض برای دستگاه های ویندوز 10 استفاده کنید.

با کانال نیمه سالانه، دستگاه ها سالانه دو به روزرسانی ویژگی دریافت می کنند و از بهترین عملکرد، تجربه کاربر، امنیت و ثبات بهره مند می شوند. در ادامه با ترفند ماگرتا همراه باشید.

همچنین بخوانید : آموزش تصویری صفر تا صد نصب ویندوز 10ویندوز 10 LTSC ورژن ltsc
ویندوز 10 LTSC ورژن ltsc

ویندوز LTSC چیست

کانال سرویس بلند مدت LTSC به اختصار Long Term Service Channel برای دستگاه های ویندوز 10 طراحی شده است و از مواردی استفاده می کند که نیاز اصلی آنها این است که عملکرد و ویژگی ها با گذشت زمان تغییر نکنند.

 به عنوان مثال می توان به سیستم های پزشکی (مانند سیستم اسکن MRI، CAT و.. کنترل کننده های فرآیند صنعتی و دستگاه های کنترل ترافیک هوایی اشاره کرد.

این دستگاه ها دارای ویژگی های سیستم های جاسازی شده هستند: آنها معمولاً برای یک هدف خاص طراحی می شوند و قبل از استفاده ساخته، آزمایش و گواهی می شوند.

 آنها به عنوان یک سیستم کامل مورد استفاده قرار می گیرند و بنابراین، با ساخت و اعتبارسنجی یک سیستم جدید، خاموش کردن دستگاه قدیمی و جایگزینی آن با دستگاه مجاز و جدید، “به روزرسانی می شوند”.

ویندوز 10 LTSC چیست

 LTSC را با در نظر گرفتن این نوع موارد استفاده طراحی کرده ان که به مدت 10 سال از هر نسخه LTSC پشتیبانی خواهند کرد. و این ویژگی ها است و عملکرد آن در طول چرخه عمر 10 ساله تغییر نخواهد کرد.Microsoft Windows Server LTSC کانال سرویس بلند مدت یک گزینه سرویس دهی برای سیستم عامل سرور مایکروسافت است که مسیر آشنایی بین دو تا سه سال بین به روزرسانی های ویژگی را دنبال می کند.

در ژوئن 2017 ، مایکروسافت اعلام کرد ویندوز سرور را به دو کانال تقسیم می کند: کانال نیمه سالانه SAC و کانال خدمات بلند مدت LTSC  که قبلاً شعبه خدمات بلند مدت بود. SAC سازمانی را در نظر می گیرد که برای دریافت جدیدترین به روزرسانی ها برای چرخه های توسعه سریع برنامه ، کوتاه تر بین به روزرسانی ویژگی را ترجیح می دهند.

مایکروسافت LTSC را برای شرکتهایی تنظیم می کند که چرخه انتشار سنتی تر از دو تا سه سال را بین به روزرسانی های  اصلی ترجیح می دهند.

کنوانسیون نامگذاری LTSC فرمت YYYY ویندوز سرور را حفظ می کند در حالی که نسخه های SAC از قالب YYMM نسخه ویندوز سرور پیروی می کنند. مایکروسافت گفت که قصد دارد بیشترین پیشرفت ها را  با برخی تغییرات  از نسخه SAC به نسخه های آینده LTSC اضافه کند.

نمایش فایل های مخفی شده در ویندوزگزینه های نصب LTSC و شرایط پشتیبانی:

LTSC در دو گزینه نصب وجود دارد: Server Core و Server با حالت Desktop Experience که رابط کاربری گرافیکی برای مدیریت نقطه و کلیک را فراهم می کند.

Server Core فاقد رابط کاربری گرافیکی است و نیاز به استفاده از ابزار مدیریت سرور از راه دور دارد. در اسناد مایکروسافت همچنین آمده است که Nano Server به عنوان یک سیستم عامل کانتینر در بستر LTSC در دسترس است.

در حالی که نسخه SAC ویندوز سرور که در اکتبر 2017 با نام Windows Server version 1709 منتشر شد دارای Server Core نیز هست، اما با نسخه LTSC Server Core سازگار نیست.

 سرپرستان نمی توانند LTSC Server Core را به SAC Server Core ارتقا دهند زیرا شرایط و کانالهای پشتیبانی متفاوت است. به طور مشابه، امکان تغییر از LTSC Server Core به LTSC Server با استفاده از Desktop Experience وجود ندارد. سرپرست باید نصب جدیدی از هر گزینه را انجام دهد.

Windows Server LTSC در سه نسخه منتشر می شود: Essential، Standard و Datacenter و از طریق همه کانال ها در دسترس است.

 شرایط پشتیبانی برای بیشتر مدیران با پنج سال پشتیبانی جریان اصلی با پنج سال پشتیبانی گسترده آشنا خواهد بود. شرکت ها همچنین از طریق طرح اطمینان حق بیمه مایکروسافت امکان شش سال پشتیبانی اضافی را دارند.

ویندوز 10 انترپرایز ال تی اس سی

در دسترس بودن نسخه های پیش نمایش Windows Server

برای شرکت هایی که می خواهند در نسخه بعدی LTSC به ویژگی های آینده نگاهی بیندازند، مایکروسافت نسخه های پیش نمایش را در برنامه Windows Insider خود در دسترس قرار می دهد.

 سرپرستان می توانند این نسخه ها را در یک محیط آزمایشی مستقر کنند تا مشکلات احتمالی را برطرف کنند و ببینند که هنگام ارائه نسخه رسمی مایکروسافت، چه ویژگی هایی را می توانند پیاده کنند.

 مایکروسافت مشتریان را برای ارائه بازخورد در این مرحله آزمایش تشویق می کند تا به روند انتشار LTSC کمک کند.

آموزش نحوه غیرفعال سازی وبکم یا دوربین در ویندوز 10

خلاصه

کانال خدمات بلند مدت ابزاری است که برای یک کار خاص طراحی شده است. هنگامی که برای کار مناسب استفاده می شود، یک راه حل عالی است، اما در صورت عدم تطبیق اشتباه، می تواند مانند تلاش برای چرخاندن پیچ با چکش باشد. در بهترین حالت، در بعضی موارد ناراضی کننده و احتمالاً مشکل ساز است.

اگر ملاحظات ذکر شده در بالا را بفهمید، از سخت افزار و پشتیبانی ایمن برای تطبیق با مدت زمان مورد نظر استفاده کرده اید ، LTSC می تواند سالها عملیات ایمن، استاتیک و خدمات و پشتیبانی کامل را برای سازمان شما فراهم کند.

 طول عمر 10 ساله آن برای بیشتر موارد استفاده با این حال، ما کانال نیمه سالانه را به عنوان گزینه بهتر برای امنیت، پایداری و قابلیت های سخت افزاری / برنامه ای و تجربه کلی کاربران نهایی توصیه می کنیم.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.