سبک زندگی

هویت فردی و خودآگاهی چیست تفکر هفتم

پاسخ و حل سوال هویت فردی و خودآگاهی یعنی چه و به چه معناست و عوامل مؤثر در رشد خودآگاهی چیست تفکر و سبک زندگی هفتم

هویت فردی و خودآگاهی چیست تفکر هفتم ؛ برای آشنایی با پاسخ و جواب سوال تعریف هویت فردی و خودآگاهی و عوامل مؤثر در رشد خودآگاهی کتاب تفکر و سبک زندگی هفتم متوسطه اول ، در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: هدف از برقراری ارتباط چیست و انواع ارتباط را نام ببرید تفکر هفتم

هویت فردی و خودآگاهی چیست تفکر هفتم
هویت فردی و خودآگاهی چیست تفکر هفتم

هویت فردی و خودآگاهی را توضیح دهید تفکر هفتم

هویت فردی چیست ؟

پاسخ: مجموعه ای از ویژگی های جسمانی، عاطفی، اعتقادی، اخلاقی و عقلانی یک فرد که موجب تفاوت او با دیگران می شود.

خودآگاهی چیست ؟

پاسخ: شناخت ما، از خصوصیات ظاهری، افکار، باورها، ارزش ها، عواطف، نقاط قوت و ضعف، خواستهها، علایق، ترس ها و یا نفرت های ما از چیزهای مختلف.

عوامل مؤثر در رشد خودآگاهی را نام ببرید :

پاسخ: 1) پذیرش خود ؛ 2) پذیرش دیگران ؛ 3) مسئولیت پذیری / در زیر به توضیح مختصر هر مورد پرداخته ایم.

1) پذیرش خود : یعنی خودمان را با تمام ویژگی هایی که داریم، قبول کنیم، بپذیریم که گاهی اوقات اشتباه می کنیم. گاهی از عهده انجام کاری برنمی آییم. گاهی نمی توانیم آنگونه باشیم که خودمان یا دیگران را راضی نگه داریم. بنابراین، نباید با سرزنش کردن خود در این گونه موارد، از خودمان انتظار بیش از حد داشته باشیم و دچار نومیدی شویم.

2) پذیرش دیگران : عالوه بر پذیرفتن خود، دیگران را نیز همان گونه که هستند، بپذیریم و دوست داشته باشیم. به یاد داشته باشیم هیچ دو نفری در دنیا وجود ندارند که کاملا مانند یکدیگر باشند و خصوصیات یکسان داشته باشند.

3) مسئولیت پذیری : انسان هایی که از خودآگاهی برخوردارند، در قبال خود و دیگران مسئولیت پذیرند و از قبول مسئولیت، شانه خالی نمی کنند. مسئولیت ها فرصتی هستند که نیروهای جسمی، روانی و اجتماعی شما را به چالش برمی انگیزانند؛ قدرت های خلّاقه شما را به حرکت وامی دارند و به شما کمک میکنند تا خودباوری قوی تری داشته باشید. در واقع، قبول مسئولیت گامی بزرگ در جهت رشد و شکوفایی شماست.

همچنین بخوانید: مدیریت زمان چیست تفکر و سبک زندگی هفتم

توجه: شما دانش آموزان عزیز می توانید برای دسترسی بهتر و سریعتر به جواب های درس تفکر و سبک زندگی هفتم ، در انتهای جواب صفحه مورد نظر خود، عبارت « ماگرتا » را نیز به همراه آن در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب به سوال هویت فردی و خودآگاهی را تعریف کنید و عوامل مؤثر در رشد خودآگاهی را نام ببرید تفکر و سبک زندگی پایه هفتم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

8 دیدگاه

  1. افسانه گفت:

    خیلی خوب بود 👍👍

  2. ناشناس گفت:

    ممنون مشکل منو حل کرد

  3. Sognd گفت:

    ممنون خوب بود 🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *