سبک زندگی

فشار همسالان چیست ، تفکر و سبک زندگی هفتم

منظور از فشار همسالان چیست؟ انواع فشار همسالان را با مثال توضیح دهید، تفکر و سبک زندگی هفتم

منظور از فشار همسالان چیست تفکر هفتم به تاثیر داشتن نظر یک دوست یا دوستان در تصمیم گیری و یا انجام دادن کاری چه خوب و یا بد گفته می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی : برنامه ریزی چه کمکی به ما میکند

فشار همسالان چیست تفکر هفتم

فشار همسالان به چه معنی است

همانطور که گفته شد به مجموعه رفتارهایی که توسط دوستان به نوجوان ها و جوان ها پیشنهاد می شود فشار همسالان گفته می شود. این فشار هم می تواند در انجام کارهای خوب و مثبت باشد و هم کارهای بد و منفی. نتیجه آن ایجاد یک عادت مثبت و یا منفی در یک فرد می باشد.

نوجوانان خیلی زود تحت تاثیر کارهای دوستان شان قرار می گیرند و همین موضوع باعث نگرانی اکثر خانواده ها شده است. وجود چنین تاثیراتی باعث می شود خانواده ها کنترل دقیق تری روی دوستان فرزندشان داشته باشند. حتما مقاله هویت فردی و خودآگاهی چیست را نیز مطالعه نمایید، در این نوشته نکاتی است که به شما کمک می کند خودتان را بهتر بشناسید. انسان با خودشناسی خیلی قدرتمند می شود و کمتر تحت تاثیر حرف های دیگران قرار می گیرد.

انواع فشار همسالان چیست

دو دسته کلامی و غیر کلامی می باشد. دسته کلامی تاثیر گذار ترین و قوی ترین می باشد و به صورت تعارف کردن یا پیشنهاد دادن چیزی انجام می شود. به عنوان مثال تعارف کردن یک نخ سیگار از طرف دوستان. خیلی باید مراقب این فشار بود زیرا می تواند در تمام زندگی یک نوجوان نقش تعیین کننده ای بگذارد.

دسته دوم که فشارهای غیر کلامی است به صورت حرکات بدن و اشاره صورت انجام می شود. مثلا یکی از دوست های شما به نحوی به شما سیگار تعارف می کند که شما امتناع می کنید و او نیز با حالتی بی تفاوتی رویش را از شما بر می گرداند و با کشیدن سیگارش سکوت می کند.

✅ به نظر فشار همسالان چیست؟ آیا شما تحت همچنین فشاری قرار گرفته اید؟ از طریق بخش دیدگاه آن را بنویسید. همچنین اگر سوال درسی دیگری نیز دارید آن را به هماره عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو نمایید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.