سبک زندگی

مدرن ترین ایده های طراحی داخلی آشپزخانه

فرقی نمی کند که شما خانم خانه باشید و یا فرزند کوچک خانه در هر صورت برای میل و تهیه غذا مدت زمان زیادی از تایم خود را در آشپزخانه می گذرانید. بر همین اساس طراحی آن بسیار مهم است، طراحی داخلی آشپزخانه اگر به صورت مدرن و شیک باشد. به شما این امکان را می ‌دهد که از فضا به درستی استفاده کنید. در چند سال اخیر انواع طراحی های آشپزخانه ابداع شده اند که بهره وری از این قسمت خانه را به میزان قابل توجهی بالا می برند.

با ما همراه باشید در این مطلب قصد داریم ایده های طراحی برای این قسمت از خانه را در اختیار شما قرار دهیم. طبیعتاً با مطالعه این اطلاعات قادر خواهید بود یک آشپزخانه مدرن و شیک طراحی کنید.

ایده انتخاب سبک مینیمال

ایده انتخاب سبک مینیمال

جذابیت سبک مینیمال سبب شده که به یکی از جذاب ترین سبک های طراحی داخلی آشپزخانه بدل شود. در این سبک طراحی بر ساده بودن قسمت های مختلف آشپزخانه تاکید شده است. البته ساده بودن به معنای عدم زیبایی فضا نیست بلکه آشپزخانه در عین سادگی شیک و منحصر به فرد است. در آشپزخانه هایي که از سبک مینیمال پیروی می کنند خبری از شلوغی فضا و تجهیزات بی استفاده آشپزخانه نیست. بلکه در این مدل آشپزخانه ها از محصولات و تجهیزات کارآمد استفاده شده است که منجر به عدم شلوغی فضا نشوند.

  • کابینت ها را شیک و جذاب انتخاب کنید

برای پیروی از سبک مینیمال در فضای داخلی آشپزخانه باید شما تا حد امکان از رنگ های روشن استفاده کنید. البته می توانید از رنگ های تیره نیز بهره ببرید، اما توجه داشته باشید که رنگ های روشن باید غالبیت داشته باشند. کابینت‌ها  جزو عناصر تشکیل دهنده و اصلی هر آشپزخانه ای به حساب می آیند. طراحی کابینت آشپزخانه شیک نقش قابل توجهی در زیبا ترشدن آشپزخانه دارد. برای داشتن یک آشپزخانه مینیمال جذاب کافی است که شما کابینت ها را به رنگ های روشن مانند صدفی سفید و غیره انتخاب کنید.

  • از چوب و طرح چوب نهایت بهره را ببرید

از گذشته تا به امروز استفاده از چوب برای طراحی کابینت آشپزخانه و قسمت های مختلف این فضا امری رایج بوده است. البته امروزه دیگر شاهد قطع درختان به آن صورت نیستیم بلکه بیشتر محصولات را به صورت طرح چوب می سازند. البته این محصولات طرح چوب به حدی کیفیت دارند و شبیه سازی شده اند که به شما احساس دیدن یک چوب واقعی را می دهند. برای داشتن یک آشپزخانه مینیمال جذاب و شیک می ‌توانید از صندلی هایی با طرح چوب استفاده کنید. ترکیب این متریال منحصر به فرد با کابینت ها و فضای ساده آشپزخانه عالی خواهد شد.

  • از سنگ های مرمر و ساده غافل نشوید

در قسمت های مختلف آشپزخانه می توان از سنگ های مرمر و ساده استفاده کرد، در واقع سنگ ها در بخش های مختلف یک آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال بخش کانتز آشپزخانه معمولا با سنگ های رنگارنگ و متنوع ساخته می شود. شما می توانید برای کانتر از سنگ های مرمر و ساده استفاده کنید، اینگونه جذابیت آشپزخانه مینیمال خود را چندین برابر خواهید کرد. البته پدیده گستر مانا در سبک طراحی های مختلف خود به خوبی به این نکات کلیدی دقت کرده و طراحی های منحصر به فردی را انجام می دهد.

از سنگ های مرمر و ساده غافل نشوید

ایده استفاده از نورپردازی در طراحی داخلی

نورپردازی فقط برای روشن کردن فضا نیست از آن می توان برای زیباتر کردن فضا نیز استفاده کرد، البته برای این کار باید کمی خلاق باشید. زیباتر کردن آشپزخانه با استفاده از نورپردازی تاثیر زیادی بر هزینه و وقت چندان زیادی را نمی طلبد اکنون چند ایده کار آمد در این زمینه را بیان می کنیم.

  • بر قسمت های دوست داشتنی با نور تاکید کنید

اگر در فضای داخلی آشپزخانه یک اثر هنری جذاب وجود دارد با کمک نور پردازی می توان بر روی آن تاکید کرد. یعنی شما نورها را به گونه ای قرار می دهید که این اثر هنری در مرکز  قرار می گیرد. این  امر سبب می‌ شود که نگاه ها به آن اثر خیره شود و فضای آشپزخانه دیدنی تر شود. البته شما قادر هستید که بسته به خلاقیت خود از این ویژگی نورپردازی برای قسمت های مختلف آشپزخانه استفاده کنید.

  • از چند رنگ در نورپردازی استفاده کنید

از رنگ های  متنوع و جذابی می توان برای نورپردازی فضای آشپزخانه و بخش های آن استفاده کرد. به عنوان مثال شما می توانید از رنگ های سفید نور برای قسمت زیرین طراحی کابینت آشپزخانه استفاده کنید. البته نیازی نیست که این رنگ ها بسیار زیاد باشند زیرا که فضا بیش از حد رنگارنگ خواهد شد. با این روش هزینه طراحی کابینت آشپزخانه نیز کاهش خواهد یافت و با کمترین قیمت کابینت ها و آشپزخانه زیبایی خواهید داشت.

ایده استفاده از کاشی های برجسته برای آشپزخانه

استفاده از کاشی از گذشته تا به امروز برای آشپزخانه امری رایج بوده است کاشی ها هیچ وقت قرار نیست که از مد بیفتند زیرا همیشه زیبایی خاصی دارند البته انواع جدیدی از کاشی طراحی شده که بسیار زیبا هستند از جمله این کاشی ها می توان به کاشی های برجسته اشاره کرد که شما می ‌توانید از آن ها استفاده کنید کاشی های گلدار برجسته گزینه ای بسیار مناسب برای فضای آشپزخانه هستند.

 البته اگر قصد خریداری کاشی برجسته را دارید به رنگ آن ها نیز توجه کنید تنوع رنگ این مدل کاشی ها بسیار بالا است و شما هم قادر خواهید بود متناسب با سلیقه خود یک کاشی مناسب انتخاب کنید. اگر برای انتخاب کاشی دنبال ایده هستید به شما توصیه می کنیم از کاشی های مدرن و جدید برجسته بیشتر استقبال کنید.‌

ایده استفاده از گلدان های تزیینی

ایده استفاده از گلدان های تزیینی

استفاده از گل و گلدان های تزیینی در طراحی داخلی آشپزخانه می تواند جلوه خاصی به فضا بدهد. البته علاوه بر جنبه زیبایی این گل ها نقش چشم گیری در تهویه کردن هوا دارند و فضای داخلی آشپزخانه را شادتر و با طراوت تر خواهند کرد. اکنون چند ایده برای استفاده از این گلدان های منحصر به فرد ذکر می کنیم.

  • در جاگذاری گلدان تزیینی خلاق باشید

این آشپزخانه شما است پس فقط خودتان تصمیم می گیرید‌ که تجهیزات و امکانات مختلف آن را در کجا قرار دهید. اما به شما توصیه می‌ کنیم در جاگذاری گلدان های تزیینی کمی خلاقیت به خرج دهید به عنوان مثال این گلدان ها در کنار سینک ظرفشویی یا کابینت های سفید جذاب خواهند شد. البته شما می توانید از چند گلدان نیز استفاده کنید و هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد. ارتفاع های گلدان ها را متفاوت انتخاب کنید که زیبایی فضا چندین برابر شود.

  • رنگ گلدان تزئینی را خاص انتخاب کنید

بهره گیری از روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون هر فضایی جواب می دهد با کمک گلدان های ساده اما رنگارنگ قادر خواهید بود که فضا را چندین برابر زیباتر کنید. این کار خیلی ساده است و نیازی نیست برای آن هزینه بسیار زیادی بپردازید. البته می توانید در قرار دادن گلدان های رنگی تنوع رنگ ها را مد نظر داشته باشید که اینگونه فضا مدرن تر دیده خواهد شد.

سخن پایانی

آشپزخانه برای تمامی اعضای یک خانه اهمیت دارد و دکوراسیون این بخش حتما در بهتر شدن روحیه آن ها تاثیر قابل توجهی می گذارد. البته در محیط های اداری نیز آشپزخانه هایی وجود دارند که باید به صورت مدرن و شیک طراحی شوند. فرقی نمی کند که آشپزخانه در محیط کار یا مسکونی باشد در هر صورت طراحی مدرن به شما این امکان را می‌ دهد که از فضا نهایت استفاده را ببرید. طراحی داخلی آشپزخانه تنوع بسیار بالایی دارد و شما قادر هستید که متناسب با سلیقه و نیاز خود از انواع این طراحی ها استفاده کنید.  در این مطلب تا حد امکان ایده های جذاب برای طراحی را در اختیار شما قرار داده ایم حتماً از آن ها برای خلق فضایی مدرن و شیک استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.