سبک زندگی

ترازوی یک‌ ده‌ هزارم و اختلاف قیمتی که احتمالا از دلایل آن بی‌خبر هستید

ترازوی یک ده هزارم چیست و چه کاربردی دارد؟ دست‌های پشت پرده در تعیین قیمت ترازوی یک ده هزارم

آیا با ترازوی یک ده هزارم و کاربردهای مختلف این محصول آشنا هستید؟ آیا می‌دانید که چرا محصولات موجود در بازار، از نظر قیمت، اختلافات قابل ملاحظه‌ای با یکدیگر دارند؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالات را دریافت کنید و یکی از بهترین ترازوهای دقیق موجود در دنیا را بیشتر بشناسید.

ترازوی یک‌ ده‌ هزارم و اختلاف قیمت

ترازوی یک ده هزارم چیست و چه کاربردی دارد؟

ترازوی یک ده هزارم چیست

ترازوهای گرمی، جدیدترین و پیشرفته‌ترین ترازوهای موجود در بازار هستند و مهم‌ترین تفاوتی که با نسل‌های خود دارند، دقت و حساسیت بسیار بالای آن‌ها است. همان طور که از نام این محصولات نیز مشخص است، ترازوهای گرمی، به دلیل وجود حسگرهای توزین بسیار حساس در داخل آن‌ها، قادر هستند تا وزن نمونه‌های مختلف را با دقتی بسیار بالا و در حد چند دهم تا چند هزارم گرم، اندازه‌گیری کنند. یکی از دقیق‌ترین ترازوهای گرمی موجود در بازار که از حساسیت بسیار بالایی نیز برخوردار است، ترازوی یک ده هزارم نام دارد.

ترازوی یک ده هزارم گرم که به آن ترازوی چهار صفر یا ترازوی چهار رقم اعشار نیز گفته می‌شود، یکی از حساس‌ترین ترازوهای موجود در بازار است و همان‌طور که می‌توانید حدس بزنید، وزن نمونه‌های توزین را با دقت چهار رقم اعشار نشان می‌دهد. برای گرفتن چنین دقت بالایی از یک ترازوی گرمی، لازم است تا همه‌ی جوانب مورد بررسی قرار گیرند و تاثیر تمامی عوامل محیطی به‌طور کامل از میان برداشته شود؛ به همین دلیل نیز، ترازوی یک ده هزارم، به یک محفظه‌ی توزین مجهز است تا فشار هوا هیچ تاثیری در نتیجه‌ی توزین نداشته باشد.

یکی دیگر از اطلاعات مهم دیگری که در رابطه با ترازوی ده هزارم گرم باید بدانید، ظرفیت توزین این محصول است. ترازوهای چهار صفر، با توجه به کاربردهای متنوعی که دارند، در ظرفیت‌های مختلفی تولید می‌شوند، اما حداکثر ظرفیت این ترازوها، ۲۱۰ گرم است. قبل از اینکه به سراغ مبحث قیمت ترازوی یک ده هزارم برویم، اجازه دهید تا شما را با کاربردهای ترازوی چهار صفر نیز آشنا کنیم. ترازوهای چهار رقم اعشار، بسته به ظرفیتی که دارند، در حوزه‌های مختلفی مانند: آزمایشگاه‌های شیمی و طلاسازی کاربرد دارند و حتی برای ری‌گیری طلا نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دست‌های پشت پرده در تعیین قیمت ترازوی یک ده هزارم

تعیین قیمت ترازوی یک ده هزارم

کافی است که سری به یکی از فروشگاه‌های عرضه‌ی ترازوهای حساس بزنید و نگاهی به قیمت ترازوهای چهار صفر بیندازید تا با اختلاف قیمت‌هایی مواجه شوید که برخی از آن‌ها، قطعا شما را متعجب خواهند کرد؛ اما فکر می‌کنید که دلیل این موضوع چیست و چه عواملی باعث اختلاف قیمت این ترازوها می‌شوند؟ در ادامه، به معرفی برخی از مهم‌ترین عواملی که قیمت ترازو حساس را تحت تاثیر قرار می‌دهند می‌پردازیم:

  • ظرفیت ترازو

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که قیمت ترازوی یک ده هزارم را به‌صورت مستقیم، تحت تاثیر قرار می‌دهد، ظرفیت این ترازو است. یک قانون کلی در رابطه با ارتباط بین قیمت و ظرفیت ترازو وجود دارد و آن هم اینکه: در یک دقت ثابت، هر چقدر که ظرفیت یک ترازوی گرمی بالاتر باشد، قیمت این محصول نیز بالاتر خواهد بود؛ بنابراین، ترازوهای یک ده هزارم گرمی که ظرفیت بالاتری دارند، نسبت به ترازوهایی با همین دقت و ظرفیت کمتر، از قیمت بالاتری نیز برخوردار هستند.

  • نوع کالیبراسیون ترازوی یک ده هزارم

ترازوهای گرمی، از نظر کالیبراسیون، به سه دسته‌ی: کالیبراسیون داخلی، کالیبراسیون خارجی و اتوکالیبره تقسیم می‌شوند و همین موضوع نیز سبب می‌شود تا این محصولات، از نظر قیمت، تفاوت‌های چشم‌گیری با یکدیگر داشته باشند. ترازوهای اتوکالیبره، دغدغه‌ی کاربران را برای کالیبراسیون مجدد دستگاه از میان برمی‌دارند و به همین دلیل نیز از قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگر ترازو برخوردار هستند. ترازوهای کالیبراسیون داخلی، نوع دیگری از ترازوهای گرمی هستند که از نظر قیمت، بالاتر از ترازوهای کالیبراسیون خارجی قرار دارند ولی قیمت آن‌ها، کم‌تر از ترازوهای اتوکالیبره است.

  • قابلیت‌های جانبی ترازو چهار صفر

موضوع بسیار مهم دیگری که قیمت ترازوهای چهار رقم اعشار را به‌صورت مستقیم، تحت تاثیر قرار می‌دهد، قابلیت‌های جانبی این دستگاه‌ها است. کمپانی‌های ساخت ترازوهای آزمایشگاهی، در راستای برآورده‌کردن نیازهای مختلف مشتریان خود و همچنین، ربودن گوی سبقت از دیگر رقبای حاضر در بازار، سعی در تولید محصولاتی با قابلیت‌های منحصربه‌فرد دارند؛ به همین دلیل نیز، بازار ترازوهای گرمی، هر روز، میزبان محصولاتی است که امکانات بیشتر و بهتری را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند و قیمت بالاتری نیز نسبت به محصولات قدیمی دارند. برخی از قابلیت‌های جانبی ترازوهای حساس که سعی دارند تا شرایط را برای کاربران خود ساده‌تر و نیاز آنان را برای تهیه‌ی دستگاه‌های جانبی برطرف کنند، عبارت هستند از:

  • قابلیت قطعه‌شماری
  • قابلیت اتصال به دستگاه‌های جانبی
  • وجود دکمه‌ی مخصوص برای بازکردن محفظه‌ی ترازو
  • قابل‌تعمیربودن ترازو

تعمیر ترازوهای گرمی، یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین موضوعاتی است که در رابطه با این محصولات وجود دارد و قیمت این ترازوها را نیز به‌طور مستقیم، تحت تاثیر قرار می‌دهد. قابل‌تعمیربودن ترازوی یک‌ ده هزارم، باعث می‌شود تا قیمت این محصول، نسبت به سایر محصولات مشابه موجود در بازار، کمی بالاتر باشد که در مقایسه با مزیت قابل تامل این موضوع، رقم ناچیزی به‌شمار می‌رود. خرید محصولی که قابلیت تعمیر ندارد، ریسک بزرگی به‌شمار می‌رود و ممکن است در آینده‌ای نه‌چندان دور، خسارات سنگینی را به شما تحمیل کند؛ چرا که ترازوهای گرمی، به‌دلیل حساسیت بسیار بالایی که دارند، همواره با خطر آسیب و خرابی روبرو هستند و در چنین شرایطی، چنانچه قابلیت تعمیر نداشته باشند، هزینه‌های قابل توجهی را به شما تحمیل خواهند کرد.

  • کمپانی سازنده

آخرین فاکتور بسیار مهمی که قیمت ترازوی دیجیتال ۴ صفر را تحت تاثیر قرار می‌دهد، کمپانی سازنده‌ی این محصول یا به عبارت بهتر، برند ترازوی آزمایشگاهی است. بر این اساس، محصولات تولید شده توسط کمپانی‌های نام‌آشنا که سابقه‌ی طولانی‌تری برای فعالیت در این حوزه دارند، نسبت به محصولات برندهای ناشناخته یا کمتر شناخته شده، از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

ترازوی یک ده هزارم گرم، یکی از ترازوهای پرکاربرد در حوزه‌های حساس مانند آزمایشگاه‌های شیمی است. در این مطلب، شما را با این محصول کاربردی آشنا کردیم و گفتیم که چه عواملی باعث می‌شوند تا ترازوهای چهار صفر موجود در بازار، با قیمت‌های مختلفی به خریداران عرضه شوند.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *