سبک زندگی

چرا در بعضی از فصل ها شکار جانوران یا صید ماهی در بعضی جاها ممنوع است

چرا در برخی فصول شکار حیوانات یا ماهیگیری در برخی نقاط ممنوع است؟ انجام این کار چه پیامدهایی دارد؟

چرا در بعضی از فصل ها شکار جانوران یا صید ماهی در بعضی جاها ممنوع است؟ جواب این سوال صفحه از صفحه ۸۵ مطالعات اجتماعی چهارم ابتدایی را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا می خوانیم.

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت های درس ۱۹ مطالعات اجتماعی چهارم

چرا در بعضی از فصل ها شکار جانوران یا صید ماهی در بعضی جاها ممنوع است

علت ممنوع بودن شکار جانوران و ماهی ها در بعضی از فصل ها کلاس چهارم

شکار بیش از حد باعث انقراض موجودات زنده و خطرات زیست محیطی خواهد شد. برخی از فصول، فصل تولید مثل حیوانات است و برای حفظ زنجیره غذایی نباید در این فصول شکار انجام داد زیرا باعث از بین رفتن حیوانات می شود و آن ها منقرض می شوند.

در واقع، بیشتر حیوانات یا ماهی ها در بهار زاد و ولد می کنند یا تخم می گذارند و ممکن است با شکار آنها نسل شان به طور کامل از بین برود. همچنین از آنجایی که موجودات زنده برای ادامه حیات به یکدیگر وابسته هستند، اگر موجود زنده در زیستگاه خود آسیب ببیند، سایر گیاهان و حیوانات نیز آسیب می بینند.

به عنوان مثال، اگر تعداد زیادی درخت در یک جنگل برای تهیه زغال قطع شود، پرندگانی که از میوه درختان تغذیه می کنند ممکن است بدون غذا بمانند و به جای دیگری مهاجرت کنند، بنابراین حیواناتی که از آن پرندگان تغذیه می کنند نیز باید غذا تهیه کنند و دچار مشکل می شوند.

⭐️ دانش آموز عزیز در این سایت حجم زیادی مطالب کمک درسی قرار گرفته است که برای دسترسی به آن ها کافیست در پایان جمله ای که در گوگل سرچ می کنید عبارت «ماگرتا» را نیز اضافه کنید.

همچنین مشاهده کنید
چرا آریایی ها به ایران مهاجرت کردند
و
چند تمدن را نام ببرید مطالعات چهارم

⭐️ در این نوشته به سوال «چرا در بعضی از فصل ها شکار جانوران یا صید ماهی در بعضی جاها ممنوع است» پاسخ دادیم، اگر شما نیز نظری دارید حتما آن را از بخش دیدگاه با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *