سبک زندگی

جواب فعالیت درس ۳ مطالعات پنجم ✔️ پاسخ همدلی با دیگران

پاسخ گام به گام درس سوم 3 مطالعات اجتماعی پنجم ابتدایی درس همدلی با دیگران در صفحه های ۱۲ ، ۱۳ و ۱۵

جواب فعالیت های درس ۳ مطالعات اجتماعی پنجم ؛ گام به گام درس همدلی با دیگران : پاسخ فعالیت های درس سوم 3 مطالعات اجتماعی پایه پنجم دبستان در صفحه ۱۲ ، ۱۳ و ۱۵ را برایتان آماده کرده ایم. در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا با ما همراه کلاس پنجمی ها باشید.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت درس ۲ مطالعات پنجم

جواب درس ۳ مطالعات پنجم
جواب درس ۳ مطالعات پنجم

جواب فعالیت های درس سوم مطالعات اجتماعی پنجم

در ادامه با پاسخ فعالیت های درس سه مطالعات پنجم داریم:جواب فعالیت صفحه ۱۲ مطالعات پنجم

1- موقعیت‌های زیر را بخوانید و بگویید در هر موقعیت چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم تا دیگری احساس بهتری پیدا کند.

الف) زنگ نقّاشی است و دوست شما بسته‌ٔ مدادرنگی بسیار باارزشی را که دیشب خریده، گم کرده است.

پاسخ : ما می توانیم به او کمک کنیم وسیله ی خود را پیدا کند و او را تنها نگذاریم.

ب) برادر کوچک شما از تاریکی می ترسد و گریه می کند.ما می توانیم در کنارش باشیم تا او احساس تنهایی نکند و او را متقاعد کنیم که تاریکی ترسی ندارد.

پ) زنگ تفریح است و بچّه‌ها در حال خوردن خوراکی‌هایشان هستند. خوراکی یکی از همکلاسی‌ها قبل از اینکه شروع به خوردن کند، روی زمین می‌افتد و دیگر قابل خوردن نیست.

ما او را دلداری می دهیم تا ناراحت نشود و تغذیه خود را با او تقسیم می کنیم.

ت) یکی از همکلاسی‌های شما در مسابقه‌ٔ ورزشی مقام اوّل را به دست آورده است.

ما به او تبریک می گوییم ، برای او آرزوی موفقیت می کنیم و سعی می کنیم او را الگویی برای خود قرار قرار دهیم.پاسخ فعالیت صفحه ۱۵ مطالعات پنجم

جواب فعالیت صفحه ۱۵ مطالعات پنجم

2- نمونه‌هایی از همدلی خود با اعضای خانواده، همکلاسی‌ها و دیگران را در کلاس توضیح دهید.

1- اگر وسایل برادر / خواهر / همکلاسی من گم شود ، به او کمک می کنم وسایلش را پیدا کند.

2- اگر برادر / خواهر کوچکتر من از تاریکی می ترسد ، با او بمانید تا احساس تنهایی نکند و به او اطمینان دهید که تاریکی نمی ترسد.

3- اگر امروز یکی از بچه های کلاس یاد گرفت قلم خود را بگیرد و آن را در خانه بگذارد ، اگر قلم اضافی داشته باشم ، به او وام می دهم.


4- برادر / دوست من در المپیاد مدرسه شرکت کرد و به سطح جدیدی رسید ، من به او تبریک می گویم و برای او آرزوی موفقیت می کنم.

٣- به همراه معلم خود، از جمعیت هلال احمر محل زندگی تان بازدید کنید یا از یکی از كاركنان آن دعوت کنید تا به کلاس بیاید و درباره فعّالیت های این جمعیت برای شما توضیح دهد.

1- ارائه خدمات امدادی در صورت بروز بلایای طبیعی مانند زلزله ، سیل و…


2- ارائه کمک های اولیه در مواقع ضروری

3- برنامه ریزی و اقدام جهت آمادگی برای مقابله با حوادث و آموزش عمومی در این زمینه و آموزش کارکنان امدادی و نیروی انسانی مورد نیاز

4- ارسال کمک و اعزام عوامل امدادی و درمانی به کشورهای دیگر در صورت لزوم

5- کمک در زمینه توانبخشی و ارائه خدمات اجتماعی به منظور کاهش رنج آوارگان ، پناهندگان ، معلولین و … و ایجاد حس همکاری ، تفاهم ، دوستی و نیکوکاری در بین مردم.

6- تلاش برای کاهش رنج های انسانی و کمک به سلامتی و دفاع از ارزش های انسانی و تلاش برای ایجاد دوستی و درک متقابل و صلح پایدار بین ملت ها

همچنین بخوانید : جواب فعالیت درس ۱ مطالعات پنجم

جواب فعالیت درس ۳ مطالعات پنجم : پاسخ گام به گام فعالیت های درس سوم ۳ مطالعات اجتماعی پنجم درس همدلی با دیگران را در این مقاله دیدید، امیدوارم از آن استفاده کرده باشید و از صفحات دیگر ماگرتا دیدن نمایید. برای بهتر پیدا کردن جواب ها در آخر کلمات جستجو شده داخل گوگل کلمه ماگرتا را قرار دهید مانند : «جواب درس ۳ مطالعات پنجم ماگرتا» . خیلی ممنون از همراهی شما .🤗🥳

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.