سبک زندگیگردشگری

مسیرهای دسترسی به راه آهن تهران

معرفی ایستگاه راه آهن تهران و مسیرهای دسترسی به آن

ایستگاه راه آهن تهران از مهم‌ترین پایانه‌های جابه‌جایی بین شهری در پایتخت است. این ایستگاه به عنوان شاهراه مسیرهای ریلی در ایران شناخته شده و تقریبا تمامی ایستگاه‌های راه آهن در ایران به سمت این ایستگاه منتهی می‌شوند. افراد بسیاری ترجیح می‌دهند تا سفر خود را قطار انجام دهند و علاوه بر مقصد سفر از مسیر آن نیز لذت ببرند. مسیرهای ریلی در ایران پراکنده بوده و در چند خط اصلی فعال است.

ایستگاه راه آهن تهران در مرکز خطوط راه آهن ایران قرار گرفته و به عنوان پرترددترین ایستگاه شناخته می‌شود. این پایانه در جنوب شهر و در محله جوادیه تهران قرار گرفته است. برای رسیدن و دسترسی به ایستگاه راه آهن تهران راه‌های مختلفی وجود دارد. این ایستگاه در پایان یکی از مهم‌ترین خیابان‌های تهران قرار گرفته و در جوار میدان راه آهن قرار دارد.

در این مطلب سایت سفرانه مسیر های دسترسی به ایستگاه راه آهن تهران را معرفی کرده و انواع وسائل حمل و نقل عمومی قابل استفاده برای طی کردن مسیر منتهی به این پایانه ریلی را بررسی می‌کند. اگر قصد سفر به تهران با قطار را دارید؛ برای رزرو هتل و یا محل اقامت خود می‌توانید به سایت سفرانه مراجعه کرده و با بیشترین تخفیف از بهترین هتل‌های نزدیک راه آهن و سایر نقاط شهر تهران رزرو خود را انجام دهید.

 مسیرهای دسترسی به راه آهن تهران

آدرس دقیق ایستگاه راه آهن تهران

مهم‌ترین کار در مرحله اول برای دسترسی به ایستگاه راه آهن تهران اطلاع از آدرس دقیق آن است. برای این کار می‌توانید با مشاهده نقشه تهران و پیدا کردن میدان راه آهن کار را برای خود راحت‌تر گنید. ایستگاه راه آهن تهران دقیقا در جوار میدان راه آهن واقع شده و با رسیدن به این میدان ساختمان سفید رنگ پایانه را می‌توانید ببینید.

اگر با اشین شخصی خود قصد دارید به راه آهن تهران برسید می‌توایند خودرو خود را در پارکینگ عمومی راه آهن پارک کرده و تا زمان برگشت از سفر ماشین را در آن مستقر کنید. در صورت استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی نیز می‌توان از مترو تهران، خطوط بی آر تی و تاکسی‌های خطی و یا اینترنتی استفاده کرد.

ایستگاه مترو میدان راه آهن، بهترین مسیر دسترسی به راه آهن تهران

استفاده از مترو بهترین کار برای رسیدن به راه آهن تهران است. ایستگاه مترو راه آهن دقیقا روبرو ورودی پایانه ریلی قرار داشته و مسافران می‌توانند بدون تحمل کردن ترافیک و آلودگی شهر و بدون استرس مسیر خود را از هرجای تهران به سمت ایستگاه مترو راه آهن طی کنند.

این ایستگاه در خط 3 تهران قرار داشته و مسافران می‌توانند در ایستگاه‌های شهید بهشتی در خط 1، مهدیه در خط 7، تئاتر شهر در خط 4 و میدان ولیعصر در خط 6 مترو تهران خط خود را عوض کرده و وارد خط 3 منتهی به ایستگاه راه آهن شد.

ایستگاه مترو میدان راه آهن

دسترسی به ایستگاه راه آهن تهران از طریق اتوبوس های تندرو

بی آر تی و یا اتوبوس‌های تندرو نیز دیگر روش باری رسیدن به ایستگاه راه آهن تهران است. ایستگاه بی آر تی راه آهن تهران در خط 7 شبکه‌ اتوبوس‌های تندرو تهران قرار داشته و به عنوان آخرین ایستگاه در این خط قرار دارد. خط 7 اتوبوس‌های تندرو به سمت پایانه پارک وی و پایانه تجریش در حرکت است و در مسیر خود با خط‌های 2 در ایستگاه ولیعصر، خط 2 در ایستگاه چهار راه ولیعصر و خط 4 در پایانه افشار تقاطع دارد.

دسترسی به ایستگاه راه آهن تهران از طریق اتوبوس های تندرو

ایستگاه‌های تاکسی راه آهن تهران

برای رسیدن به ایستگاه راه آهن تهران با استفاده از خطوط تاکسی رانی تهران می‌توان از پایانه تاکسی میدان شوش استفاده کرد. این میدان در نزدیکی ایستگاه راه آهن قرار داشته و بعد از آن نیز بایستی با تاکسی دیگری این مسیر باقی مانده را طی کرد.

در بین پایانه‌های تاکسی رانی تهران می‌توان از پایانه شهید منتظری و یا همان میدان آزادی و پایانه ایستگاه‌های تاکسی پل سیدخندان استفاده کرد. همچنین استفاده از خدمات تاکسی‌های اینترنتی نیز راه دیگری بوده که شرایط حمل و نقل برای مسافران به خصوص همراه با بار آسان‌تر می‌کند.

رزرو هتل نزدیک راه آهن تهران

در صورت سفر به تهران اگر قصد اقامت در هتلی نزدیک به راه آهن تهران دارید بهتر است ادامه این مطلب را دنبال کنید. همچنین برای رزو هتل در تهران بیشترین تخفیف را می‌توان در سایت سفرانه داشت. با استفاده زا خدمات سفرانه علاوه بر دریافت کمترین قیمت رزرو هتل می‌توانید به صروت آنلاین کارهای رزرو هتل را انجام داده و بدون دردسر رسید رزرو خود را از کارشناسان سفرانه دریافت کنید.

در اطراف راه آهن تهران بیشتر اقامتگاه‌هایی مانند مهمان خانه و مسافر خانه وجود داشته که به لحاظ کیفیت از درجه بالایی برخوردار نیستند. برای اقامت رد هتلی نزدیک به راه آهن می‌توان به هتل سهند تهران در خیابان سعدی جنوبی، هتل دو ستاره الیان، هتل پرشیا 2 در خیابان ولیعصر و هتل آرمان تهران در نزدیکی میدان امام خمینی تهران مراجعه کرد.

رزرو هتل نزدیک راه آهن تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.