سبک زندگی

اعتماد به همسر بعد از خيانت و جبران آن با این 5 روش شدنیست !

با فرد خیانت کار چگونه رفتار کنیم و احساس بد بعد از خیانت را چگونه خنثی کنیم ؟

خیانت به هیچ وجه قابل توجیه نیست ، آسیب‌های بزرگی را در بر دارد که می تواند زمینه ساز نابودی ارتباط چند جانبه بین افراد شود. آثار خیانت حتی بعد از بخشش طرف مقابل در جای جای زندگی می تواند قابل لمس باشد اما برای بهبود آن چه باید کرد ؟ اگر همسرتان به خیانت اعتراف کرده است شما می‌توانید بدون آسیب رسیدن به رابطه‌ خودتان ، این مشکل را پشت سر بگذارید زیرا گاهی اوقات یک رابطه بعد از خیانت حتی قوی‌تر هم می‌شود، مخصوصاً وقتی که دو طرف یاد می‌گیرند با هم به‌روش سالم‌تری حرف بزنند، با هم صادق‌تر می‌شوند و ارتباطشان با هم قوی‌تر می‌شود. در ادامه در بخش رابطه زناشویی ماگرتا با روش های اعتماد به همسر بعد از خيانت همراه ما باشید.

چگونه خیانت را جبران کنیم

در برخورد با این فرآیند صبور باشید. شما چه بخواهید و چه نخواهید اعتمادتان به سرعت به جایگاه اول باز نمی گردد. به دنبال نقاط ضعفی باشید که به خاطر آن مجبور شدید اعتماد چند ساله خود را خراب کنید و با یادگیری مهارت های ارتباط و بهتر کردن کلام خود و بهتر بیان کردن عاطفه و احساسات ، زخم همسر خود را التیام بخشید و به خود قوت قلب بدهید.

1. برگرداندن اعتماد

برگرداندن اعتماد نخستین گام و آسان ترین راه برای ایجاد اعتماد، اظھار پشیمانی و بیان عذرخواھی از سوی ھمسر پیمان شکن است. عذرخواھی صادقانه معجزه می کند، مخصوصا اگر ھمسر پیمان شکن فردی مغرور باشد که به سختی اشتباھش را قبول می کند اما برای ایجاد اعتماد، قوت قلب دادن زبانی و عذرخواھی بھ تنھایی کافی نیست بلکھ باید با رفتارھای مشخص آن را نشان داد.

برگرداندن اعتماد
برگرداندن اعتماد

بخش رفتاری برای برقراری مجدد اعتماد این است که شما دست از سرزنش برداشته و خیلی روشن به ھمسرتان بگویید چه می خواھید و توضیح دھید که باید چه کار کند تا شما دوباره به او اعتماد کنید. ارتباط تلفنی در طول روز با یکدیگر، تبادل احساسات، ابراز علاقھ و توجھ، دادن اطلاعات دقیق و صادقانه درباره برنامه ھای کاری و تماس ھای تلفنی، می تواند نمونه ای از این درخواست ھا باشد.

اجرای این درخواست ھای ساده می تواند موتور خاموش و سرد رابطه شما را گرم کند؛ اما شاید کافی نباشد و ھمسر پیمان شکن باید خود را برای فداکاری ھای بزرگتری آماده کند تا بتواند آسیب هایی را که خود باعث شده آن شده را جبران کند. برای نمونه گاھی ھمسر زخم خورده از ھمسر پیمان شکن درخواست ھای پرھزینه دارد، مثل کنترل کردن حساب بانکی، تغییر شغل، تغییر محل زندگی، انتقال دارایی ھا و قطع رابطه با برخی از افراد… که اجرای آن دشوار است. اگر تصور می کنید که نمی توانید با این درخواست ھا موافقت کنید، به این نکته توجه کند که ھمسرتان با این درخواست ھا می خواھد قبول کند که شما دوباره به او خیانت نمی کنید. سعی کنید جبهه گیری را کنار بگذارید و دریابید که این خواسته ھا برای ھمسرتان چه مفھومی دارد تا راحت تر از این مرحله گذر کنید

2. سوالات تکراری را با صبر و حوصله پاسخگو باشید

همانطور که در مورد اول گفته شد بازسازی اعتماد به همسر بعد از خيانت یکی از مهمترین و در عین‌حال سخت‌ترین کار‌ها پیش‌روی زوج‌هایی است که یکی از آن‌ها مرتکب خیانت شده است. ممکن است همسرتان بعد از خیانت شما، همیشه سوالات تکراری مبنی بر وجود فرد دومی در زندگیتان، بپرسد. سعی کنید همیشه با صبر و حوصله و بیان مثبت به همسرتان در این مورد پاسخ بدهید تا او هم اعتماد دوباره را به دست بیاورد.

3. توضیح بدهید و متعهد بشوید

بعد از اینکه به حرفهای همسرتان گوش کردید و مسئولیت اشتباه بزرگ زندگیتان را پذیرفتید، حتما به همسرتان علتی که باعث شده است این اشتباه را انجام بدهید، توضیح بدهید و بعد به همسرتان تعهد بدهید که این اتفاق ناگوار، دیگر تکرار نخواهد شد. به همسرتان دلگرمی بدهید و او را نسبت به گفته خود مطمئن کنید.

4. شروع دوباره رابطه

رابطه از اھمیتی همانند ارتباط عاطفی و گفتگوی صریح برای بازسازی رابطه برخوردار است. بعد از افشای خیانت زناشویی، ترس از اعتماد دوباره و ھراس از خودمانی شدن برای ھمسر زخم خورده وجود دارد. این بدیھی است که ھمسر زخم خورده برای محافظت از خود از تماس فیزیکی و جنسی پرھیز کند و شاید گاھی در ذھن، خود را با معشوق مقایسه کند و احساس حقارت کند و ھمسر پیمان شکن نیز از نظر برانگیختگی جنسی در کنار ھمسر طرد کننده، احساس فشار و عذاب می کند و دچار مشکل می شود. اگر می خواھید رابطه تان را بازسازی کنید و بذر محبت در قلب یکدیگر بکارید، باید بتوانید نیازھای جنسی یکدیگر را ارضا کنید.

5. برقراری دوباره امنیت برای اعتماد به همسر بعد از خيانت

اعتماد به همسر بعد از خيانت ، اگر متوجه خیانت همسرتان شده اید و می خواهید با او به زندگی ادامه دهید باید مطمئن شوید که او دیگر قطع ارتباط کرده است و رابطه نامشروع ندارد . برای اطمینان حاصل نمودن از این امر فرد خیانتکار باید کارهای روزمره اش را تغییر دهد به طور مثال اگر خیانت در محیط کار صورت گرفته به فکر تغییر شغل و یا واحد کاریش باشد . فرد خیانتکار باید صحبتهای همسرش را بشنود و درد و خشمی که به او القا نموده است را بپذیرد .

گاهی اعتماد به همسر بعد از خيانت اتفاق افتاده است اما زوجین احساس می کنند که رابطه شان ، آن چیزی نیست که آن ها دوست دارند. آن ها باید از رابطه خود درس بگیرند تا بتوانند با مشکلات کمتری وارد رابطه بعدی شوند.در برخی از موارد روابط نامشروع به علت مشکلات زناشویی مانند تعامل ضعیف، رابطه جنسی ضعیف و کمبود هیجان و علاقه در رابطه، اتفاق می افتد . پس بهتر است بعد از خیانت این مشکلات را رفع کنیم و جذابیت رابطه جنسی خود را تقویت نماییم.

سخن آخر

به‌ جای مقاومت در برابر تغییرات، از آن استقبال کنید. به همین‌ خاطر است که عشق به‌طرز شگفت‌آوری بادوام است. به نظر می‌رسد که شما از چنین عشق بادوامی برخوردارید. کافی است با فراهم کردن فضایی برای درک حقایق یکدیگر، رابطه‌تان را غنا ببخشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *