سبک زندگی

شورترین دریاچه ایران و جهان چه نام دارد و علت غرق نشدن در بحرالمیت چیست؟

شورترین دریاچه ایران و جهان کجاست و اسم شورترین دریاچه ایران و جهان چیست؟

شورترین دریاچه داخلی ایران چه نام دارد ؟

پاسخ: شورترین دریاچه داخلی ایران، دریاچه ارومیه است که این دریاچه میان دو استان آذربایجان غربی و استان آذربایجان شرقی قرار گرفته است.

شورترین دریاچه جهان که از شدت شوری هیچ انسانی در آن غرق می شود چه نام دارد؟

پاسخ: شورترین دریاچه جهان، بحرالمیت است که در غرب اردن و شرق فلسطین واقع شده است. جالب است بدانید مساحت این دریاچه ۶۰۵ کیلومتر مربع می باشد.

علت غرق نشدن در بحرالمیت چیست ؟

پاسخ: آب دریایچه بحرالمیت تا 9 برابر شورتر از اقیانوس ها است، چون این دریاچه به شدت کم آب است با کم آبی شدیدی مواجه شده و میزان نمک آن بسیار زیاد است. نمک غلیظ این دریاچه شناور ماندن را برای شما آسان می کند، اما ماندن طولانی مدت در آب این دریاچه الکترولیت بدن شما را تحلیل می برد (خالی می کند)، که باعث آسیب کلیه و مسمومیت می شود و در نهایت می تواند منجر به مرگ شود.

مطلب پیشنهادی: چرا نواحی کوهستانی برای ما اهمیت دارد مطالعات اجتماعی پنجم

در بخش آموزش و پرورش ماگرتا جواب سوال « شورترین دریاچه ایران و جهان چه نام دارد » را قرار دادیم. اگر پاسخ دیگری در مورد این سوال داشتید، آن در بخش نظرات بنویسید. همچنین برای دسترسی سریعتر به پاسخ سایر سوال های خود، سوال خود را به همراه کلمه ماگرتا جستجو کنید. 😊

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.