اخبارعلمی

جواب فعالیت صفحه ۸۴ ریاضی هشتم

پاسخ گام به گام فعالیت صفحه 84 ریاضی کلاس هشتم از فصل 6 مثلث با جواب و راه حل کامل

جواب صفحه ۸۴ ریاضی هشتم : در این قسمت به حل گام به گام جواب فعالیت صفحه 84 ریاضی هشتم متوسطه مربوط به رابطه فیثاغورس از فصل ۶ مثلث را برای تان کامل در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده کرده ایم.

همچنین بخوانید : جواب فصل ۵ ریاضی هشتم

گام به گام صفحه ۸۴ ریاضی هشتم
گام به گام صفحه ۸۴ ریاضی هشتم

جواب فعالیت صفحه ۸۴ ریاضی هشتم

در پاسخ به فعالیت صفحه 84 ریاضی هشتم داریم :

۱- روی هر ضلع مثلث های قائم الزاویه زیر یک مربع رسم کرده ایم. با شمارش مربع های شطرنجی، مساحت هر کدام از مربع های ساخته شده را به دست آورید و جدول را کامل کنید.

جواب سوال ۱ فعالیت صفحه ۸۴ ریاضی هشتم
 مساحت مربع ساخته شده روی ضلع (وتر): a۲مساحت مربع ساخته شده روی ضلع b (وتر): b۲مساحت مربع ساخته شده روی ضلع c (وتر): c۲
الف۲۵۹۱۶
ب۲۶۱۲۵
ج۸۴۴
د۲۹۴۲۵

چه ارتباطی بین عددهای هر سطر می بینید؟ مجموع مساحت های ساخته شده روی ضلع c و b برابر است با مساحت ساخته شده روی ضلع a به عبارت دیگر a۲ = b۲ + c۲

🚀 اگر در هر صفحه ای از کتاب ریاضی هشتم دبیرستان مشکل و یا ایراد درسی داشتید حتما برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید تا ما در اسرع وقت بتوانیم به سوال شما پاسخ بدهیم و مشکلات درسی شما دانش آموزان پایه هشتمی های گرامی را حل نماییم.

⚠ نکته : برای حل مسائل ریاضی حتما قلم و کاغذ کنار در خود داشته باشید تا به تمرین کردن بپردازید تا کامل کتاب ریاضی را یاد بگیرید. این یکی از بهترین روش های ثابت شده حل مسئله ریاضی است.

همچنین بخوانید : جواب صفحه ۸۰ و ۸۱ ریاضی هشتم

❤️ در این بخش جواب فعالیت صفحه ۸۴ ریاضی هشتم را مرور کردیم، شما می توانید با اضافه کردن عبارت ماگرتا در آخر جستجوهای درسی تان در گوگل به بهترین پاسخ ها دسترسی پیدا کنید. به یاد داشته باشید که حتما اول خودتان جواب سوال ها را بدهید و برای بررسی درست یا نادرست بودن آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ بدهند. 👌🤗

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

7 دیدگاه

 1. اشکان گفت:

  خیلی خوب است ممنون بابت سوالا 😁

  1. فاطمه گفت:

   اره خیلی خوب بود😉😊

  1. حسام گفت:

   ممنون عالی

  2. علیرضا گفت:

   عالی ممنون

 2. ناشناس گفت:

  میشه صفحه ای ۸۵ سوال ۲ رو توضیح دهید ……‌

  مرسی

  1. Mk گفت:

   ممنون بسیار عالی و مفید بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *