اخباراقتصادی

نحوه چگونگی انتقال سهام عدالت فوت شدگان به وارث ها

آموزش چطور سهام عدالت فوت شدگان را به وراث منتقل کنیم؟

سهام عدالت فوت شدگان را چگونه به وارثان انتقال دهیم؟ منتقل کردن سهام عدالت از فوتی ها به بازماندگان چگونه امکان پذیر است؟ آیا وارث ها دارای سهام عدالت باز هم می توانند سهام عدالت فرد متوفایشان را به خود منتقل کنند؟
مدیرعامل سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به این ۲ سوال پاسخ می‌دهد. با خبر اقتصادی ماگرتا همراه باشید…

روش انتقال سهام عدالت فوت شدگانحسین فهیمی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما گفت:

از ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از افراد فوت شدند که سهام عدالت بیش از ۲۰ هزار نفر به وراث منتقل شد.

وی افزود: وراث می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت سپرده گذاری به صورت آنلاین از طریق میز خدمت، گواهی حصر وراثت را در سامانه بارگذاری کنند و شرکت سپرده گذاری بعد از استعلام مدارک، سهام عدالت را بین وراث تقسیم می‌کند.

فهیمی بیان کرد: در جلسه روز گذشته شورای عالی بورس، مهلت انتخاب روش آزادسازی سهام عدالت تا ۱۵ خرداد تمدید شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه امکان لغو تصمیم از روش مستقیم به غیرمستقیم وجود ندارد مشمولان این سهام در انتخاب این روش دقت کافی را داشته باشند.

خرید و فروش سهام عدالت مردگان و مرده ها
خرید و فروش سهام عدالت مردگان و مرده ها

تکلیف سهام عدالت متوفیان چه خواهد شد؟

فهیمی ادامه داد: بیش از ۳ هزار نقطه در کشور کار احراز هویت را انجام می‌دهند که علاوه بر بانک، کارگزاری‌ها و دفاتر پیشخوان امکان احراز هویت به صورت آنلاین نیز فراهم شد و افراد با مراجعه به سایت سجام می‌توانند به صورت آنلاین احراز هویت شوند.

وی اظهار داشت: آزادسازی سهام عدالت از روز شنبه دهم خرداد جاری به مفهوم عام و گسترده آن یعنی امکان استیفای حقوق همه جانبه سهامداری همانند سایر سهامداران انجام خواهد شد و مشمولان سهام عدالت قادر خواهند بود تمامی حقوق و منافع مالکانه خود را به عنوان سهامدار اعمال کنند.

فهیمی ادامه داد:

البته این به معنای درخواست یا تشویق برای فروش سهام نیست بلکه درخواست ما این است که این دارایی ارزشمند را در سبد دارایی خود نگهداری کنند،اما چنانچه قصد فروش این سهام را دارند،

می‌توانند با دو روش سفارش یکجای فروش با اعطای اختیار به شبکه بانکی به شعب بانک‌ها مراجعه کنند و یا اینکه از روز دهم خردادماه جاری در دفاتر شرکت‌های کارگزاری حضور یابند و به انتخاب خود تا سقف ۳۰ درصد از سهامشان را به فروش برسانند.

اطلاعات تکمیلی در خصوص دریافت سهام عدالت و نحوه آزاد سازی سهام فوت شدگان قرار خواهد گرفت.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *