اخبارعلمی

جواب فعالیت صفحه ۸۸ ریاضی هشتم

پاسخ گام به گام فعالیت صفحه 88 ریاضی کلاس هشتم از فصل 6 مثلث با جواب و راه حل کامل

جواب صفحه ۸۸ ریاضی هشتم : در این قسمت به حل گام به گام جواب فعالیت صفحه 88 ریاضی هشتم متوسطه مربوط به شکل های هم نهشت از فصل ۶ مثلث را برای تان کامل در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده کرده ایم.

مطلب پیشنهادی : جواب صفحه ۸۷ ریاضی هشتم

گام به گام صفحه ۸۸ ریاضی هشتم
گام به گام صفحه ۸۸ ریاضی هشتم

جواب فعالیت صفحه ۸۸ ریاضی هشتم

در پاسخ به فعالیت صفحه 88 ریاضی هشتم داریم :

۱- در شکل روبه رو، مثلث های الف، ب، ج و د از انتقال، تقارن یا دوران مثلث قرمز به دست آمده اند و با آن هم نهشت اند. مانند نمونه مشخص کنید از کدام یک تبدیل های انتقال، تقارن یا دوران استفاده شده است.

ضلع ها و زاویه های مساوی در این پنج مثلث را با علامت گذاری روی شکل نشان دهید.

جواب سوال ۱ فعالیت صفحه ۸۸ ریاضی هشتم

۲- این دو مثلث با یکدیگر هم نهشت‌اند. پس اجزای متناظر آنها نیز با هم مساوی هستند.
با توجه به علامت های روی شکل ها، تساوی ضلع‌ها و زاویه‌های متناظر این دو مثلث را کامل کنید.

جواب سوال ۲ فعالیت صفحه ۸۸ ریاضی هشتم

۳- مثلث های XYZ و LMN با یکدیگر هم نهشت اند.

می‌خواهیم ببینیم مثلث XYZ با چه تبدیل یا تبدیل‌هایی بر مثلث LMN منطبق می‌شود. راه حل دو دانش آموز در اینجا آمده است.
شما هم راه دیگری برای منطبق کردن مثلث XYZ بر مثلث LMN پیدا کنید و آن را توضیح دهید؛ سپس راه حل خود را با راه حل‌های دوستانتان مقایسه کنید. خوب است بدانید که راه حل‌های درست بی‌شماری برای این مسئله وجود دارد.

جواب سوال ۳ فعالیت صفحه ۸۸ ریاضی هشتم

نسبت به نقطه Z دوران می دهیم و سپس آن را انتقال می دهیم.

پاسخ سوال ۳ فعالیت صفحه ۸۸ ریاضی هشتم

🚀 اگر در هر صفحه ای از کتاب ریاضی هشتم دبیرستان مشکل و یا ایراد درسی داشتید حتما برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید تا ما در اسرع وقت بتوانیم به سوال شما پاسخ بدهیم و مشکلات درسی شما دانش آموزان پایه هشتمی های گرامی را حل نماییم.

⚠ نکته : برای حل مسائل ریاضی حتما قلم و کاغذ کنار در خود داشته باشید تا به تمرین کردن بپردازید تا کامل کتاب ریاضی را یاد بگیرید. این یکی از بهترین روش های ثابت شده حل مسئله ریاضی است.

مطلب پیشنهادی : جواب صفحه ۸۶ ریاضی هشتم

❤️ در این بخش جواب فعالیت صفحه ۸۸ ریاضی هشتم را مرور کردیم، شما می توانید با اضافه کردن عبارت ماگرتا در آخر جستجوهای درسی تان در گوگل به بهترین پاسخ ها دسترسی پیدا کنید. به یاد داشته باشید که حتما اول خودتان جواب سوال ها را بدهید و برای بررسی درست یا نادرست بودن آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ بدهند. 👌🤗

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

9 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *