اخبارعلمی

جواب پرسش صفحه ۴۰ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

توضیح و تدریس پرسش صفحه 40 فیزیک دوازدهم رشته ریاضی و فیزیک

جواب پرسش صفحه ۴۰ فیزیک پایه دوازدهم رشته ریاضی و فیزیک از فصل ۲ دینامیک و حرکت دایره ای قسمت ۲-۲ معرفی برخی از نیروهای خاص ؛ برای مشاهده گام به گام این بخش در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

همچنین بخوانید : جواب پرسش صفحه ۳۹ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

جواب صفحه ۴۰ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

جواب پرسش ۲-۷ صفحه ۴۰ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

الف) بر اساس قانون سوم نیوتون و آنچه از اصطکاک آموختید، توضیح دهید راه رفتن با شروع از حالت سکون چگونه انجام می‌شود؟

زمانی که می‌خواهیم شروع به حرکت کنیم، نیرویی را با کف پا به زمین به سمت عقب اعمال می‌کنیم. همزمان با این عمل، زمین نیز نیرویی هم اندازه و در جهت مخالف، به سمت جلو به ما نیرو اعمال می‌کند. این باعث می‌شود که بتوانیم به جلو حرکت کنیم.

ب) چرا راه رفتن روی یک سطح سُر مانند سطح یخ به سختی ممکن است؟

زیرا در فاصله بین پاها و زمین، نیروی اصطکاک کافی برای تامین حرکت وجود ندارد، این حالت باعث می‌شود که حرکت کردن به سختی امکان‌پذیر باشد و نمی‌توان به آسانی راه رفتن کرد.

⭕️ تذکر: دانش‌آموز عزیز، لطفاً توجه کنید که مطالب درسی در این وب‌سایت صرفاً به منظور کمک و آموزش قرار داده شده‌اند و نباید از آن ها به‌طور نادرست استفاده کنید. لذا، پیش از مشاهده پاسخ‌ها، لطفاً یکبار دیگر خودتان به سوالات پاسخ دهید و در صورت بروز مشکلات، از این پاسخ‌ها کمک بگیرید.

مطلب پیشنهادی : جواب تمرین صفحه ۳۸ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

✅ به پایان جواب پرسش صفحه 40 فیزیک ۳ پایه دوازدهم ریاضی رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر کتاب های درسی‌تان کافیست آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو فرمایید. همچنین اگر سوالی داشتید حتما آن را از بخش دیدگاه بپرسید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 3 =