اخبارعلمی

جواب تمرین صفحه ۴۵ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

توضیح و تدریس تمرین صفحه 45 فیزیک دوازدهم رشته ریاضی و فیزیک

جواب فعالیت صفحه ۴۵ فیزیک پایه دوازدهم رشته ریاضی و فیزیک از فصل ۲ دینامیک و حرکت دایره ای قسمت ۲-۲ معرفی برخی از نیروهای خاص ؛ برای مشاهده گام به گام این بخش در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

همچنین بخوانید : جواب تمرین و فعالیت صفحه ۴۳ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

جواب صفحه ۴۵ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

جواب تمرین ۲-۶ صفحه ۴۵ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

کارگری یک سطل محتوی مصالح به جرم ۱۶/۰kg را با طناب سبکی به طرف بالا می‌کشد. اگر شتاب رو به بالای سطل ۱/۲m/s۲ باشد، نیروی کشش طناب چقدر است؟

شکل تمرین ۲-۶ صفحه ۴۵ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

نیروهای وارد بر سطل را رسم می‌کنیم. چون شتاب به سمت بالا است جهت مثبت را به سمت بالا فرض می‌کنیم و می‌توانیم چنین بنویسیم:

پاسخ تمرین ۲-۶ صفحه ۴۵ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

⭕️ تذکر: دانش‌آموز عزیز، لطفاً توجه کنید که مطالب درسی در این وب‌سایت صرفاً به منظور کمک و آموزش قرار داده شده‌اند و نباید از آن ها به‌طور نادرست استفاده کنید. لذا، پیش از مشاهده پاسخ‌ها، لطفاً یکبار دیگر خودتان به سوالات پاسخ دهید و در صورت بروز مشکلات، از این پاسخ‌ها کمک بگیرید.

مطلب پیشنهادی : جواب فعالیت صفحه ۴۲ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

✅ به پایان جواب تمرین صفحه 45 فیزیک ۳ پایه دوازدهم ریاضی رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر کتاب های درسی‌تان کافیست آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو فرمایید. همچنین اگر سوالی داشتید حتما آن را از بخش دیدگاه بپرسید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 18 =