اخبارعلمی

جواب تمرین و فعالیت صفحه ۴۳ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

توضیح و تدریس تمرین و فعّالیت صفحه 43 فیزیک دوازدهم رشته ریاضی و فیزیک

جواب فعالیت صفحه ۴۳ فیزیک پایه دوازدهم رشته ریاضی و فیزیک از فصل ۲ دینامیک و حرکت دایره ای قسمت ۲-۲ معرفی برخی از نیروهای خاص ؛ برای مشاهده گام به گام این بخش در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت صفحه ۴۲ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

جواب صفحه ۴۳ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

جواب تمرین ۲-۵ صفحه ۴۳ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

در مثال قبل اگر ضریب اصطکاک ایستایی بین جعبه و زمین ۰/۶۰۰ و جسم در ابتدا ساکن باشد، حداقل نیروی افقی لازم برای به حرکت درآوردن جعبه چقدر است؟

پاسخ تمرین ۲-۵ صفحه ۴۲ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

جواب فعالیت ۲-۴ صفحه ۴۳ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

تعدادی فنر متفاوت تهیه کنید.
الف) سختی آنها را مقایسه کنید.

زیرا فنرها از ماده‌های مختلف ساخته می‌شوند، بنابراین از خاصیت‌های ماده ‌ای که از آن ساخته شده است تاثیر می‌پذیرند. بنابراین، گرفتن دو یا سه فنر متفاوت و کشیدن آنها نشان می‌دهد که نیاز به نیروی متفاوت برای کشیدن هرکدام داریم.

ب) با طراحی یک آزمایش، ثابت هر فنر را به دست آورید.

جواب قسمت ب فعالیت ۲-۴ صفحه ۴۲ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

⭕️ تذکر: دانش‌آموز عزیز، لطفاً توجه کنید که مطالب درسی در این وب‌سایت صرفاً به منظور کمک و آموزش قرار داده شده‌اند و نباید از آن ها به‌طور نادرست استفاده کنید. لذا، پیش از مشاهده پاسخ‌ها، لطفاً یکبار دیگر خودتان به سوالات پاسخ دهید و در صورت بروز مشکلات، از این پاسخ‌ها کمک بگیرید.

مطلب پیشنهادی : جواب تمرین و آزمایش کنید صفحه ۴۱ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

✅ به پایان جواب تمرین و فعّالیت صفحه 43 فیزیک ۳ پایه دوازدهم ریاضی رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر کتاب های درسی‌تان کافیست آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو فرمایید. همچنین اگر سوالی داشتید حتما آن را از بخش دیدگاه بپرسید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =