اخبارعلمی

جواب فکر کنید های صفحه ۹۵ ، ۹۷ و ۹۸ علوم پنجم فصل دوازده

پاسخ فکر کنید های درس 12 از ریشه تا برگ علوم پنجم ابتدایی و حل سوالات صفحه 95 - 97 و 98

پاسخ فکر کنید های درس ۱۲ علوم پنجم فصل از ریشه تا برگ که شامل فکر کنید صفحه 95 – 97 و 98 می باشد را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده ایم.

مطلب پیشنهادی : جواب فعالیت صفحه ۹۶ ، ۹۷ و ۹۸ علوم پنجم

جواب فکر کنید های صفحه ۹۵ ، ۹۷ و ۹۸ علوم پنجم

جواب فعالیت صفحه ۹۵ علوم پنجم درس ۱۲

وقتی می خواهیم گلدان یک گیاه را عوض کنیم، چرا آن گیاه را با خاک اطراف ریشه اش به گلدان دیگر منتقل می کنیم؟بر روی ریشه گیاهان تارهای ریزی وجود دارد که آسیب ندیدن آن ها برای رشد گیاه خیلی مهم است پس هنگام انتقال گیاه به گلدانی دیگر خیلی باید مراقب این مسئله باشیم.

پاسخ فعالیت صفحه ۹۷ علوم پنجم فصل از ریشه تا برگ

در ادامه فکر کنید های صفحه ۹۵ ، ۹۷ و ۹۸ علوم پنجم فرض کنید می خواهید به جشن تولد دوستتان بروید و برای او گل هایی رنگارنگ هدیه ببرید اما گل فروشی فقط گلهای سفید دارد. برای اینکه گل های رنگی داشته باشید، چه می کنید؟

اول جوهر رنگ هایی که می خواهیم را تهیه می کنیم و آن ها را در لیوان های جداگانه ای می ریزیم. ته ساقه گل های سفید را به صورت مورب می بریم و سپس گل ها را داخل لیوان قرار می دهیم. بعد از مدتی رنگ جوهر از طریق ساقه جذب گلبرگ ها میشه و به رنگ جوهری که در داخل لیوان ریختیم در می آید.

حل فعالیت صفحه ۹۸ علوم پنجم فصل دوازدهم

اگر بر رو و پشت برگ های گیاه شمعدانی مقداری وازلین بمالیم، آن برگ پژمرده می شود. چرا؟

بر رو و پشت برگ گیاه شمعدانی سوراخ هایی وجود دارد که توسط آن ها به گیاه هوا می رسد تا رشد کند، هنگامی که بر روی برگ گیاه وازلین می مالیم این سوراخ ها مسدود می شوند و به علت نرسیدن هوا گیاه کم کم پژمرده می شود.برای دیدن گام به گام بقیه صفحات علوم کافیست آن ها را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو کنید. شما می توانید از این روش برای سایر درس هایتان نیز استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که این مطالب صرفا جهت کمک آموزشی می باشد.

✅ به پایان این مقاله رسیدیم اگر سوالی در رابطه با فکر کنید های صفحه ۹۵ ، ۹۷ و ۹۸ علوم پنجم دارید، آن از بخش دیدگاه از کارشناسان ما یا سایر دانش آموزان بپرسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.