فناوری

راهنمای استفاده از «همراه بانک» تمامی بانکها + لینک دانلود برنامه

دانلود موبایل بانک تمامی بانک ها به همراه راهنمای نصب و راه اندازی

با ارائه برنامه های موبایل بانک از سوی بانک های کشور شما می توانید به صورت شبانه روزی تنها با استفاده از موبایل به اطلاعات حساب بانکی خود دسترسی یافته و از خدماتی مانند انتقال وجه و پرداخت هزینه قبوض خدمات شهری مثل آب، برق و تلفن استفاده کنید. در ادامه با بخش فناوری ماگرتا همراه باشید.

شما برای استفاده از همراه بانک مورد نظر خود ابتدا به سایت بانک مورد نظر رفته و اقدام به دریافت نام کاربری و رمز شخصی خود کنید. البته تمامی بانک ها از این قابلیت برخوردار نیستند و شما باید برای دریافت این اطلاعات به بانک مراجعه کنید.

چرا همراه بانک ؟

  • از موجودی حساب خود مطلع شوید
  • هزینه قبض‌های خدمات شهری خود (مثل آب، برق، تلفن، …) را پرداخت نمایید
  • از کارت بانکی‌تان به کارت بانکی دیگر مشتریان بانک  وجه انتقال دهید
  • رمز دوم (خرید اینترنتی) خود را تغییر دهید
  • شارژ سیم کارت خریداری نمایید
  • خدمات مربوط به کارت، سپرده و چک را انجام دهید

همراه بانک تجارت

بانک تجارت
بانک تجارت
 دانلود موبایل بانک تجارت

برای دریافت کد فعال سازی موبایل بانک تجارت شما نیازی به مراجع به بانک ندارید و فقط کافیست به صفحه موبایل بانک تجارت کرده و بر روی دکمه دریافت کد فعال سازی کلیک کنید.

راهنمای استفاده

پس از اجرای برنامه در صورت نیاز، یک رمز عبور برنامه توسط شما قابل تعریف است. این رمز برای افزایش امنیت دسترسی به برنامه است و هر بار که برنامه را اجرا می کنید این پسورد را باید وارد کنید . توجه داشته باشید این رمز صرفا جهت ورود به برنامه می باشد و هیچ ارتباطی به رمز موبایل بانک (اس ام اس بانک) که از بانک دریافت کرده اید و برای انجام تراکنشها لازم دارید، ندارد.و گذاشتن این رمز اختیاری است.

سپس بستر ارتباطی خود را شامل اینترنت، پیامک و یا خودکار انتخاب کنید. بعدها می توانید این بستر را بنا به شرایط تغییر دهید. 

همراه بانک تجارت
همراه بانک تجارت

پس از اجرای موبایل بانک تجارت و ورود رمز عبور برنامه، با فشردن دکمه منو و یا کشیدن منو از سمت راست صفحه نمایش، می‌توانید منوی اصلی برنامه را مشاهده کرده و به بخش‌های مختلف آن دسترسی پیدا کنید.

همراه بانک تجارت
همراه بانک تجارت

در حین کار با برنامه، برای انجام تراکنش ها از شما رمز موبایل بانک یا رمز دوم کارت پرسیده می شود. لازم بذکر است که این رمز به هیچ وجه و در هیچ محلی از موبایل بانک ذخیره نمی شود. لذا به منظور امنیت بیشتر برای انجام هر تراکنش ملزم به وارد کردن مجدد رمز می باشید. 

توجه: توصیه می شود قبل از واگذاری دستگاه خود به شخص دیگر، برنامه موبایل بانک را از دستگاه خود حذف نمایید

موبایل بانک ملت

بانک ملت
بانک ملت

راهنمای فعال‌سازی همراه بانک

برای استفاده از همراه بانک ملت شما باید به یکی از شعب بانک ملت رفته و پس از تکمیل فرم درخواست استفاده از خدمات الکترونیک (همراه بانک) پاکت محتوی رمز همراه بانک خود را دریافت کنید.

  1. مراجعه به سایت همراه بانک ملت به نشانی https://Mobile.bankmellat.ir/mobile خدمات همراه بانک بلافاصله پس از دریافت رمز فعال و قابل استفاده می‌باشد.
  2. انتخاب گزینه دریافت کلید تبادل و ورود شماره تلفن همراه، رمز همراه بانک و عبارت امنیتی
  3. مشاهده کلید تبادل 16 کاراکتری (شامل عدد و حرف) و ثبت نهایی کلید تبادل (کلید تبادل تولید شده را یادداشت نمایید.)
  4. ورود به گزینه انتخاب حساب ها و درج شماره تلفن همراه و رمز همراه بانک8. مشاهده لیست کلی شماره حساب ها، کارت ها و انتخاب حداکثر 7 فقره حساب، کارت جهت نمایش در همراه بانک

موبایل بانک صادرات

بانک صادرات
بانک صادرات

 فعال سازي نرم افزار همراه بانک صادرات

كليه متقاضيان استفاده از همراه بانک صادرات، لازم است براي فعال نمودن سرويس‌هاي مالي به يكي از شعب بانک صادرات مراجعه و نسبت به تكميل فرم فعال سازي و برگه مقررات و شرايط عمومي ‌و اختصاصي استفاده از سيستم همراه بانک صادرات اقدام و فرم و برگه تكميل شده را به متصدي شعبه تحويل دهند.

يک روز پس از ارائه درخواست به شعبه از منوي “فعال/غير فعال سازي”  و سپس “ليست حسابها” “گزينه “اضافه کردن حساب” را انتخاب نماييد.

شماره حساب 13 رقمي و رمز حساب خود را در کادر مربوطه درج و دکمه ارسال را انتخاب کنيد.

پس از ارسال درخواست ثبت حساب منتظر پاسخ سيستم بمانيد. در صورت صحت اطلاعات درج شده، حساب شما ثبت مي شود.

سپس از طريق نرم افزار همراه بانک و با انتخاب گزينه “دريافت رمز حساب“، شماره حساب، شماره 16 رقمي مندرج بر روي کارت سپهر و رمز دوم آن را در كادر هاي مربوطه درج و درخواست خود را ارسال نماييد.

موبایل بانک ملی

بانک ملی
بانک ملی
 دانلود موبایل بانک ملی

برای نصب و راه اندازی به بانک مراجعه شود.

موبایل بانک رفاه

بانک رفاه
بانک رفاه
 دانلود موبایل بانک رفاه

برای نصب و راه اندازی به بانک مراجعه شود.

موبایل بانک اقتصاد نوین

بانک اقتصاد نوین
بانک اقتصاد نوین
راهنما کامل استفاده از برنامه
 دانلود موبایل بانک اقتصادنوین

دريافت رمز عبور همراه نوين
براي مشتريان داراي رمز سپرده در موبايل بانک قديم، نيازي به دريافت رمز جديد نبوده و از همان رمز قبلي مي‌توانند به عنوان رمز عبور همراه نوين استفاده نمايند. مشتريان فاقد رمز عبور به شعب بانک مراجعه و نسبت به دريافت رمز اقدام نمايند.

منبع
بانک تجارتبانک ملتبانک صادراتبانک ملیبانک رفاه کارگرانبانک اقتصاد نوین

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.