استارتاپ و کارآفرینیکسب و کار

15 کتاب کار آفرینی از سرتاسر دنیا برای ورود به دنیای کسب و کار

معرفی بهترین های مسیر کار آفرینی و موفقیت

کتاب ارزشمندترین منبع دانش می باشد که حتی بهترین پادکست‌ها و ویدئو‌ها هم نمی توانند جایگزین آن شوند . اما یافتن کتاب کار آفرینی سودمند همیشه یکی از چالش‌های پیش‌روی هر کارآفرین می باشد . کتابی برای یک کارآفرین سودمند می‌باشد که نه تنها در او انگیزه ایجاد می کند و او را برای رسیدن به هدف آماده می کند ، بلکه باید در این فرآیند او را راهنمایی کند . لذا امروز در ماگرتا سعی کردیم کمی کار شما را راحت تر کرده و شما را با بهترین کتاب ها در این زمینه آشنا کنیم ، همراه ما باشید .

کار آفرینی
کار آفرینی
کتاب جادوی ترس
کتاب جادوی ترس

کتاب کار آفرینی جادوی ترس توسط Elizabeth Gilbert تحت عنوان Big Magic: Creative Living Beyond Fear منتشر شده است.

Gilbert در کتاب خود نگرش‌ها ، رویکردها و عادت‌های لازم برای مقابله با ترس و رسیدن به آنچه هر کارآفرین دوست دارد را می آموزد تا کارآفرین بتواند یک زندگی خلاقانه داشته باشد. یک کارآفرین به کمک این کتاب می‌تواند راه‌حل چالش‌های موجود در کسب‌وکار خود را شناسا‌یی کند و اهداف بلندمدت خود را به واقعیت تبدیل کند.

کتاب چشمک زدن ، قدرت تفکر بدون فکر کردن

کتاب چشمک زدن

کتاب کار آفرینی چشمک زدن توسط Malcolm Gladwell تحت عنوان Blink: The Power of Thinking Without Thinking نوشته شده است.

Gladwell در کتاب خود به پدیده‌ای به نام “در یک چشم به هم زدن” اشاره کرده و توضیح می‌دهد که چگونه داوری لحظه‌ای و فوری در عرض یک چشم به هم زدن می‌تواند از تصمیم‌گیری حساب شده موثرتر واقع شود. Gladwell معتقد است با اعتماد به غریزه ‌خود می‌توانید نظرتان را درباره‌ چگونه فکر کردن برای همیشه تغییر دهید.

کتاب راهنمای کارآفرینان ، هدایت مرحله ای برای ساختن شرکت

 کتاب راهنمای کارآفرینان
کتاب راهنمای کارآفرینان

کتاب کار آفرینی راهنمای کارآفرینان توسط Steve Blank و Bob Dorf تحت عنوان The Startup Owner’s Manual: The Step-By-Step Guide for Building a Great Company منتشر شده است.

این کتاب اطلاعاتي ارزشمند درباره چگونگي كسب، حفظ و افزايش مشتري ارائه داده و قدم‌به‌قدم و با جزئيات کامل به كارآفرينان ياد مي دهد كه چگونه فرآيند كشف مشتري را در عمل پياده کنند. خواندن این کتاب برای همه ی موسسان کسب‌وکارهای نوپا، سرمایه گذاران، کارآفرینان و مربیان توصیه می شود.

کتاب رضایت مندی در کسب‌وکار ، راهی برای سود و اشتیاق

کتاب رضایت مندی در کسب‌وکار
کتاب رضایت مندی در کسب‌وکار

کتاب کار آفرینی رضایت مندی در کسب‌وکار توسط Tony Hsieh، کارآفرین بزرگ و صاحب فروش آنلاین آمریکا، تحت عنوان Delivering Happiness: A Path to Profits, Passion, and Purpose نوشته شده است و جز پرفروش‌ترین کتاب سال آمریکا در سال ۲۰۱۰ نیز می باشد.

در این کتاب، Tony Hsieh، مدیر عامل شرکت Zappos، چشم انداز خود را برای نوع دیگری از فرهنگ سازمانی در اختیار ما قرار می دهد . او تجربیات خود در Zappos براى رسيدن به بيش از يك ميليارد دلار فروش نا‌خالص در كمتر از ده سال و واگذار کردن آن به شرکت آمازون را بیان می‌کند. شما به کمک این کتاب می‌توانید توازن صحيح سود، اشتياق و هدف را در تجارت و زندگى بسنجيد.

این کتاب که در قالب داستان و خاطرات نویسنده، بیان‌ موفقیت‌ها، شکست‌ها، فرصت‌ها و تهدیدهای کسب‌وکارهایش است و پیشنهادها و راهکارهای کاربردی برای موفقیت و رضایت‌مندی درونی و بیرونی ارائه می‌نماید.

کتاب تغییر مسیر، زنان، شغل و میل به پیشرفت

کتاب تغییر مسیر
کتاب تغییر مسیر

کتاب کار آفرینی تغییر مسیر توسط Sheryl Sandberg تحت عنوان Lean In: Women, Work, and the Will to Lead منتشر شده است.

Sandberg نویسنده، فعال اجتماعی و از مدیران ارشد فیس‌بوک‌ می باشد که او در سال ۲۰۱۲ جزو ۱۰۰ چهره برتر مجله تایم و هفتمین نفر فهرست قدرتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۱۶ از دید مجله فوربز قرار گرفت.

[su_quote]Sandberg در بخشی ازکتاب کار آفرینی خود می‌نویسد: “این کتاب را برای زنانی می‌نویسم که می‌خواهند شانس خود را برای پیشرفت و دستیابی به اهدافشان‌افزایش دهند؛ چه در شغل و چه در زندگی شخصی و این شامل تمام زنان در تمام مراحل زندگی و کار می‌شود؛ زنانی که تازه به دنبال کار هستند، آن‎ها که شاغلند و کسانی که بعد از مدتی وقفه، خواهان برگشت به موقعیت شغلی خود هستند. هدف دیگرم برای نوشتن این کتاب مردانی هستند که می‌خواهند خواسته زنان به‌عنوان همسر، مادر یا دختر را درک کنند و درنتیجه بتوانند در ساخت دنیایی برابر، سهیم باشند.” [/su_quote]

خواندن این کتاب برای همه کارآفرینان چه مرد و چه زن مفید می باشد زیرا با داستان‌ها، اطلاعات و توصیه‌های عملی در مورد چگونگی ایجاد یک شغل رضایت‌بخش همراه است.

کتاب نوپای ناب ، استفاده از نوآوری برای خلق کسب و کار

کتاب نوپای ناب
کتاب نوپای ناب

کتاب کار آفرینی نوپای ناب توسط Eric Ries تحت عنوان The Lean Startup: How Today’s Entrepreneurs Use Continuous Innovation to Create Radically Successful Businesses نوشته شده است و جز پرفروش‌ترین کتاب آمازون در سال ۲۰۱۳ در حوزه کارآفرینی نیز می باشد.

Ries دراین کتاب یک مدل برای مدیریت چیزی که تا حدودی غیر قابل کنترل می باشد یعنی‌ همان کسب‌وکار استارتاپی، ارائه می‌دهد. دو مفهوم کلیدی در افکار Ries، یادگیری و تجربه کردن می باشند . او بر این باور می باشد که یک کارآفرین بر اساس روش مطرح شده در این کتاب می‌تواند یک کسب‌وکار موفق راه اندازد.

کتاب نوپای ناب به شما یاد می دهد که به جای تلف کردن وقت برای ساخت برنامه‌های پیچیده برای کسب‌وکار به تست چشم‌انداز خود به صورت مستمر بپردازید و خود را با شرایط تطبیق دهید.

چه یک فرد با تجربه در زمینه استارتاپ‌ها باشید و چه یک تازه‌کار در تمام پروسه یادگیری خود نیاز دارید تا دانش خود را در تمام سطوح راهبری و مدیریتی افزایش دهد. بنابراین، خواندن این کتاب برای شما مفید است.

کتاب عادت مردمان موثر ، درس‌های قدرتمند در تغییر شخصی

کتاب عادت مردمان موثر
کتاب عادت مردمان موثر

کتاب کار آفرینی عادت مردمان موثر مطالب گردآوری سمیناری می باشد که Stephen R. Covey در سال ۱۹۹۲ در مورد هفت عادت مردمان موثر برای مدیران و موسسان ‌شرکت‌های بزرگ آمریکا برگزار کرد.

[su_quote]Covey در کتاب پرفروش خود یک قاعده و اصل کلی برای حل مشکلات شخصی و حرفه‌ای به شما ارائه می‌دهد. او در مقدمه کتابش می‌گوید: “قانون‌هایی جهانی برای سعادت وجود دارد که در طول تاریخ و در همه جوامع مشترک است. من این قانون‌ها را کشف نکرده‌ام، صرفاً شناسایی کرده‌ام. پیروزی در هر جایی وابسته به هماهنگ بودن با قوانین آن‌جاست. قانون‌ها ثابت هستند ولی چگونگی بکارگیری آن‌ها در هر فرد متفاوت است و بسته به ابتکارها و استعدادهای او دارد.”[/su_quote]

در این کتاب با قوانین حاکم ، شیوه آغاز حرکت و ورزش پیمودن ادامه مسیر آشنا می شوید تا در مسیر بهتری حرکت کنید.

هر کارآفرین به کمک این کتاب یاد خواهد گرفت که چگونه با تغییرات سازگار شود، از فرصت هایی که برایش ایجاد می‌شود، استفاده کند و تمام این کارها را با یکپارچگی انجام دهد.

این کتاب تنها مختص مدیران نیست و هر فردی که می‌خواهد در روابط شغلی، خانوادگی و در زندگی خود، فردی موثر شناخته شود باید این کتاب را مطالعه نماید . چرا که این کتاب هفت عادت را معرفی می‌کند و معتقد است افراد با ایجاد این عادات در خود در درازمدت می‌آموزند که چگونه موثر واقع شوند.

کتاب خانم رئیس

کتاب خانم رئیس
کتاب خانم رئیس

کتاب کار آفرینی خانم رئیس که یکی از کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز است توسط Sophia Amoruso، رئیس و بنیان گذار کمپانی Nasty Gal، تحت عنوان Girlboss منتشر شده است.

Sophia کار خود را با فروش لباس قدیمی در سایت eBay، که آن را به قیمت پایینی خریداری کرده بود، شروع کرد. این لباس به قیمت بسیار بالایی به فروش می رسد و همچنان به کار خود ادامه می‌دهد. اما بعد از گذشت چند وقت دیگر فروش او مثل قبل پیش نمی رود و او تصمیم می‌گیرد تا وبسایت شخصی خود را راه‌اندازی کند. کتاب خانم رئیس روایتگر زندگی Sophia Amoruso است و به یک کارآفرین اعتمادبه‌نفس کافی برای انجام کاری بزرگ می‌دهد.

کتاب معمای نوآوران ، شکست شرکت های بزرگ توسط تکنولوژی

کتاب معمای نوآوران
کتاب معمای نوآوران

کتاب کار آفرینی معمای نوآوران توسط Clayton Christensen تحت عنوان The Innovator’s Dilemma: The Revolutionary Book That Will Change the Way You Do Business نوشته شده است و از برترین کتاب‌های حوزه ‌کسب‌وکار می‌باشد و استیو جابز را نیز به گفته‌ی خودش به‌شدت تحت تأثیر قرار داده است.

[su_quote] Clayton Christensen، استاد دانشگاه هاروارد، در کتاب خود نوشته است که حتی برترین کمپانی‌ها هنگام بروز تغییرات در فناوری و یا بازار نیز ممکن است علی‌رغم انجام شدن درست تمامی کارها قدرت رهبری بازار خود را نداشته باشند و حتی به‌طورکلی از بازار حذف شوند. او اصرار دارد که هر شرکتی باید قسمتی از بودجه‌ی بخش تحقیقات و توسعه خود را به توسعه‌محصولات تحول‌آفرین تخصیص دهد.[/su_quote]

شما به عنوان یک کارآفرین می‌توانید در این کتاب کار آفرینی از تجزیه‌وتحلیل Christensen از تغییرات در فناوری و اهمیت آن تغییرات برای آینده شرکت خود بهترین بهره را ببرید.

کتاب انگیزه

کتاب انگیزه
کتاب انگیزه

کتاب کار آفرینی انگیزه توسط Daniel Pink تحت عنوان Drive: The Surprising Truth About What Motivates Us منتشر شده که راهکارهایی نو برای خلق دنیایی نو ارائه کرده است.

Pink معتقد است که آنچه به ما انگیزه می‌دهد، نیاز ما به هدایت زندگی خود، یادگیری چیزهای جدید و انجام بهتر امور است. در این کتاب از سه عنصر انگیزه‌ی واقعی تحت عنوان استقلال، تسلط و هدف یاد می‌شود و راهکارهای هوشمندانه و شگفت‌آوری برای به‌کارگیری این سه عنصر در عمل ارائه می‌شود.

کتاب سمفونی ‌کفش‌ها ، خاطرات بنیان‌گذار شرکت نایکی

کتاب سمفونی ‌کفش‌ها
کتاب سمفونی ‌کفش‌ها

کتاب کار آفرینی سمفونی ‌کفش‌ها توسط Phil Knight تحت عنوان Shoe Dog: A Memoir by the Creator of Nike منتشر شده است. Knight بنیان‌گذار شرکت نایکی است که در این کتاب داستان زندگی‌خود و تاسیس شرکت نایکی را روایت می‌کند.‌

Knight از پدرش ۵۰ دلار قرض گرفت و شرکت کفش نایکی را بهره برداری کرد و ثابت کرد که با چشم‌اندازی جسورانه و مشتاق به چیزی بزرگتر از خودتان می توانید یک چیز ایجاد کنید که به کمک آن همه چیز را تغییر دهید.

کتاب کلید را بزن ، زمانی که تغییر سخت است ، تغییر ایجاد کنید

کتاب کلید را بزن
کتاب کلید را بزن

کتاب کار آفرینی کلید را بزن را Chip Heath و Dan Heath تحت عنوان Switch: How to Change Things When Change is Hard‌ منتشر کرده‌اند.

در این کتاب آمده است که ه ما یک ذهن عقلانی و یک ذهن عاطفی داریم و راز موفقیت برای ایجاد تغییرات موثر در کسب‌وکار این است که هر دو ذهن خود را با هم هماهنگ کنیم‌.

کتاب از صفر به یک ، نگاهی به شرکت‌های استارتاپ و نقش آن‌ها در ساخت آینده

 کتاب از صفر به یک
کتاب از صفر به یک

کتاب کار آفرینی از صفر به یک توسط Peter Thiel تحت عنوان Zero to One: Notes on Startups, or How to Build the Future منتشر شده است.

Thiel در کتاب خود مفهوم فناوری و جهانی‌سازی را بررسی می کند و درباره رقابت و انحصار صحبت می‌کند‌ و تأثیر آن‌ها را بر روی ‌شرکت‌های استارتاپی بیان می‌کند و برای حضور در دنیای متشنج و پرتلاطم کسب‌وکار، راهنمایی‌های سودمندی را بیان می‌کند‌.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =