کسب و کار

درآمد نمایندگان بیمه چقدر است؟ شرایط اخذ و عوامل موثر بر حقوق

بررسی میزان درآمد نمایندگی بیمه و شرایط مورد نیاز

درآمد نمایندگان بیمه چقدر می باشد؟ یکی از متداول ترین سوالاتی که درباره نمایندگی بیمه به ذهن می رسد این است که “تا چه حد می توان انتظار داشت که از نمایندگی بیمه درآمد کسب کنم؟” خبر خوب این است که اکثر نمایندگان بیمه می توانند از حد متوسط به بالا درآمد داشته باشند. در ادامه با بخش کسب و کار ماگرتا همراه باشید.

مقدار دقیق پولی که یک نماینده بیمه شخصی می تواند کسب کند متفاوت است، آمار مربوط به درآمد نمایندگان بیمه در تهران نشان می دهد که اکثرا قادر به کسب درآمد راحت از کار خود هستند.

نمایندگی بیمه چیست؟

نمایندگان بیمه مستقل به صاحبان بیمه گفته می شود که می توانند محصولات بیمه ای را از انواع حامل ها به مشتریان خود ارائه دهند. آن ها می توانند انتخاب کنند که بیمه هایی را بفروشند و با کارگزاری های بیمه منعقد کنند و مشتری هایی را از طریق شبکه سازی و بازاریابی پیدا کنند.

الزامات آموزش

می توانید با داشتن مدرک دیپلم دبیرستان، به عنوان نماینده بیمه مستقل کار کنید. با این وجود، کسب مدرک مرتبط با نمایندگی بیمه می تواند مهارت های تجاری شما را افزایش و فروش مفیدی را برای شما فراهم کند. برای اینکه بتوانید انواع محصولات بیمه مورد نظر خود را بفروشید، باید در شهر خود مجوز فعالیت بگیرید. معمولا این امر مستلزم گذراندن دوره های بیمه و امتحانات می باشد.
پس از اخذ مجوز، سایر الزامات اغلب قبل از ثبت نام به عنوان نماینده بیمه، اخذ بیمه برای شغل خود و تکمیل آموزش مداوم ادامه پیدا می کند و پس از مجوز، بیمه و ثبت نام ، می توانید با ارائه کارگزاری با کارگزاری های بیمه، خدمات خود را به مشتریان ارائه دهید.

صنعت بیمه

تقریباً 18 درصد نمایندگان بیمه خود اشتغالی دارند، در حالی که تعداد کمی از نمایندگان برای دفاتر بیمه کار می کنند. به عنوان یک نماینده بیمه مستقل، می توانید انتظار داشته باشید که با چندین شرکت بیمه نیز همکاری کنید. بسیاری از وقت شما صرف تماس با مشتری از طریق تلفن یا اینترنت در یک دفتر یا مسافرت برای ملاقات حضوری خواهد شد. این موقعیت معمولاً مستلزم این است که شما تمام وقت کار کنید.

چگونه می توان نماینده بیمه شد؟

نمایندگان بیمه به صورت مستقل شغل خود را اداره می کنند و به راحتی می توانند کارگزاری های بیمه ای را که می خواهند با آنها کار کنند انتخاب کنند. این نمایندگان از تخصص خود برای کمک به مشتریان برای یافتن بیمه نامه های متناسب با نیازها و بودجه آنها استفاده می کنند.

اگر نمی خواهید در یک دفتر بیمه به صورت کارمندی کار کنید، کار کردن به صورت مستقل می تواند انتخاب خوبی باشد. البته ناگفته نماند که در صورت انتخاب نماینده بیمه مستقل می توانید در انتخاب محصولات بیمه خود انعطاف پذیری بیشتری داشته باشید.

شرایط اعطای نمایندگی بیمه
شرایط اعطای نمایندگی بیمه

✅ جدیدترین اطلاعات دولت درباره میانگین درآمد کارمندان بیمه در 5سال اخیر برای شما گردآوری شده است:

ماه اول210.000 تومان
ماه دوم420.000 تومان
ماه سوم630.000 تومان
ماه دوازدهم3.520.000 تومان
ماه بیست و چهارم5.780.000 تومان

همانطور که مبالغ نشان می دهد،مقدار بیشتری از درآمد در ماه های آینده برای نمایندگان بیمه وجود دارد. از آنجا که مبلغی که نمایندگان بیمه می گیرند عمدتا از کمیسیون ها و پاداش است، تعداد فروش هایی که یک نماینده بیمه انجام می دهد، بزرگترین عامل موثر در نابرابری بین بالاترین و کمترین دستمزد نمایندگان بیمه است.

عواملی مانند قیمت بیمه هایی که می فروشند و نوع بیمه ای که در آن تخصص دارند نیز در درآمد بیشتر نمایندگان بیمه نقش اساسی دارند.

چگونه درآمد نماینده بیمه با میانگین مقایسه می شود؟

طبق جدیدترین آمار سرشماری، ​​حقوق متوسط ​​برای یک کارگر ماهانه به صورت تقریبی 3 میلیون تومان است . اگر به رقم مربوط به درآمد نمایندگان بیمه توجه می کردید، *در جدول بالا* احتمالاً متوجه شده اید که متوسط ​​درآمد ​​در صنعت بیمه تقریباً دو برابر متوسط ​​درآمد هر شخص است.

با کمترین مقدار درآمد بیمه یعنی 10٪ نمایندگی در حدود 2 میلیون تومان، حتی آن دسته از نمایندگان بیمه که زیر میانگین درآمد هستند می توانند انتظار داشته باشند که بیشتر از درآمد متوسط به مبلغ دلخواه خود برسند.

 درآمد نماینده بیمه
درآمد نماینده بیمه

خبرهای خوب برای نمایندگان بیمه

علاوه بر پتانسیل حال حاضر درآمد بالا از نمایندگان بیمه، همان گزارشی که درآمدهای نماینده بیمه را در سال 2012 ثبت کرده است خاطرنشان می کند که انتظار می رود این صنعت چیزی جز رشد پیش رو نداشته باشد. تا سال 2022 پیش بینی می شود صنعت بیمه از جایی که در سال 2012 بود حداقل 10٪ رشد داشته باشد.

اگر به عنوان نماینده بیمه علاقه مند به داشتن یک حرفه پرسود هستید، اولین اقدامی که باید انجام دهید مجوز گرفتن است. در اینترنت می توانید دوره های آمادگی ویدئویی آنلاین بیمه را دانلود و تماشا کنید تا بیشتر با این کار آشنایی شوید و به درآمد برسید.

نمایندگان بیمه آمریکا در سال 2020 چقدر درآمد دارند؟

طبق آمار دفتر آمریكا، یك نماینده بیمه نسبت به سال 2018 به طور متوسط 50600 دلار در سال هزینه می كند. اما درآمد می تواند نسبت به موقعیت شخص متفاوت باشد، با كمترین میزان10٪ درآمد كمتر از 27500 دلار و بالاترین 10٪ بیشتر از 125610 دلار در سال درآمد دارند.

چه عواملی میزان حقوق یک نماینده بیمه را تعیین می کنند؟

دستمزد و حقوق
دستمزد و حقوق

نمایندگان بیمه می توانند از بالاترین حقوق و دستمزد کشور در هرجایی استفاده کنند. در اینجا عوامل مختلفی وجود دارد که می توانند حقوق آنها را تعیین کنند.

نوع نمایندگی بیمه

پتانسیل حقوق و دستمزد شما بستگی به این دارد که شما کارمند شخص یا صاحب دفتر بیمه به صورت مستقل باشبد. اگر برای شخصی کار کنید و صرفا فقط کارمند باشید درآمدتان به نسبت کمتر خواهد بود.

نوع بیمه

نوع بیمه ای که می فروشید به تعیین میزان درآمد شما کمک می کند. هر نوع بیمه فرصتهای منحصر به فرد خود را برای جذب مشتریان جدید و افزایش فروش مشتریان فعلی برای افزایش درآمد شما فراهم می کند.
هنگام فروش بیمه خانه و بیمه خودرو، نماینده بیمه می تواند انتظار داشته باشد که درصدی از حق بیمه نامه و همچنین درصدی از تمدید سیاست آن ها را به دست می آورد. این بدان معناست که داشتن یک شبکه در حال گسترش مشتری می تواند درآمد شما را بصورت تصاعدی رشد دهد.

بیمه عمر و سلامت

در بیمه عمر سیاست ها تحت ساختار پرداخت بیمه کمی متفاوت است. مثلا وقتی مشتری برای اولین بار برگه بیمه را امضا می کند، نماینده آن درصد زیادی از فروش را به دست می آورد.

مکان

موقعیت مکانی متغیر بزرگ دیگری در حقوق شماست. هزینه های زندگی، میزان جرم و جنایت، وضعیت بهداشت عمومی، میزان تصادفات و سایر آمارهای محلی می تواند تأثیر زیادی در نرخ بیمه داشته باشد. تمام این عوامل محلی بر میزان حق بیمه و در نتیجه کمیسیون عامل بیمه تأثیر می گذارد.
منطقه ای با جمعیت زیاد ممکن است فرصت های بیشتری را برای یافتن مشتریان جدید فراهم کند، اما ممکن است تمرکز بیشتری بر روی مشتریان آن را به یک بازار رقابتی تر تبدیل کند. قبل از تصمیم گیری در مورد محل کار به عنوان نماینده بیمه، مهم است که حقوق و شیوه زندگی خود را در نظر بگیرید.

ساختار کمیسیون

درصد و حجم کمیسیون هایی که دریافت می کنید می تواند بر درآمد شما به عنوان نماینده بیمه تأثیر بگذارد. اگر نماینده مستقل باشید، به صورت کلی می توانید درصد بسیار بیشتری از کمیسیون را بدست آورید.

پوشش مخارج بیمه

اگرچه درآمدهای نمایندگی بیمه جالب توجه است، اما عوامل مستقل با چالش های مالی زیادی به خصوص در اوایل کار روبرو هستند. مهارت های بیشتر همه و همه برای موفقیت بسیار مهم است و به پیشرفت بیشتر شما کمک می کند.

سال ها تجربه

حقوق یک نماینده بیمه مستقل بستگی به این دارد که چه تعداد کارمند بیمه شما قادر به فروش خدمات است. برای بدست آوردن درآمد ثابت، باید دنبال کارمند برای خود و مشتری باشید. با گذشت سالها تجربه وقتی خدمات بیشتری به مشتری می دهید به راحتی می توانید انتظار داشته باشید که درآمد بیشتری کسب کنید.

✅ شما می توانید از طریق بخش نظرات در پایین همین مطلب نظرات خود را در مورد درآمد نمایندگان بیمه با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *