ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل با خدا باش پادشاهی کن بی خدا باش هرچه خواهی کن

مفهوم جمله با خدا باش پادشاهی کن بی خدا باش هرچه خواهی کن چیست؟

معنی ضرب المثل با خدا باش پادشاهی کن بی خدا باش هرچه خواهی کن را در ادامه در بخش ضرب المثل ماگرتا می خوانیم، با ما همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: معنی ضرب المثل عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد

معنی ضرب المثل با خدا باش پادشاهی کن بی خدا باش هرچه خواهی کن

ضرب المثل با خدا باش پادشاهی کن یعنی چه

این ضرب المثل به ایمان آوردن و با خدا بودن ما اشاره دارد. اگر ما با خدا باشیم پادشاهی می کنیم و در زندگی موفقیم. ولی اگر با خدا نباشیم، هر کاری می کنیم که کار های بد هم جز آن است و به ما لطمه می زند.

بدان خدایی که گنج های آسمان و زمین در دست اوست به تو اجازه درخواست داده و اجابت آنرا به عهده گرفته است.  تو را فرمان داده که از او بخواهی تا عطا کند. در خواست رحمت کنی تا ببخشاید و خداوند بین تو و خودش کسی را قرار نداده تا حجاب و فاصله ایجاد کند و تو را مجبور نساخته که به شفیع و واسطه ای پناه ببری و در صورت ارتکاب گناه در توبه را مسدود نکرده است.

در کیفر تو شتاب نداشته و در توبه و بازگشت بر تو عیب نگرفته است، در آنجا که رسوایی سزاوار توست رسوا نساخته و برای بازگشت به خویش شرایط سنگینی مطرح نکرده است، در گناهان تو را به محاکمه نکشیده و از رحمت خویش ناامیدت نکرده بلکه بازگشت تو را از گناهان نیکی شمرده است. 

هر گناه تو را یکی، و هر نیکی تو را ده به حساب آورده و راه بازگشت و توبه را به روی تو گشوده است. هر گاه او را بخوانی ندایت را می شود و چون با او راز دل گویی راز تو را می داند. پس حاجت خود را با او بگوی  و آنچه در دل داری نزد او بازگوی غم و اندوه خود را در پیشگاه او مطرح کن تا غمهای تو را بر طرف کند و در مشکلات تو را یاری رساند.

مَثَل های پیشنهادی:
معنی ضرب المثل بخور بخواب کار من است خدا نگهدار من است
و
توضیح ضرب المثل از تو حرکت از خدا برکت

☑️ در این نوشته معنی ضرب المثل با خدا باش پادشاهی کن بی خدا باش هرچه خواهی کن را به صورت کامل مرور کردیم، اگر شما نیز مطلبی برای گفتن دارید حتما آن را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *