ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل بخور بخواب کار من است خدا نگهدار من است

مفهوم کامل حکایت بخور بخواب کار من است خدا نگهدار من است با تفسیر کامل

معنی ضرب المثل بخور بخواب کار من است خدا نگهدار من است: این حکایت در مورد کسی است که از خداوند درخواست موفقیت و پیروزی دارد اما هیچ کاری نمی کند و فقط می خورد و می خوابد. در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه باشید.

همچنین بخوانید: معنی ضرب المثل تنبل نرو به سایه سایه خودش می آید

معنی ضرب المثل بخور بخواب کار من است خدا نگهدار من است

بخور بخواب کار من است خدا نگهدار من است یعنی چه؟

از این تفسیرها برای جواب صفحه ۹۶ کتاب فارسی پنجم دبستان نیز می توانید استفاده کنید. انسان برای موفق شدن هم نیاز به تلاش زیاد دارد و هم باید از خداوند در خواست موفقیت داشته باشد. اگر فقط یک گوشه بنشینیم و دائما دعا کنیم و از خداوند چیزهای مختلف بخواهیم هیچ اتفاقی نمی افتد چون در نزد خداوند کسی که تلاش می کند و از او کمک می خواهد جایگاه بالاتری دارد.

کاربرد این ضرب المثل برای افراد تنبل می باشد زیرا آنها برای پنهان کردن تنبلی خود به رزق الهی تکیه می کنند، بی آنکه بدانند اعمالشان در کم و زیاد کردن روزی شان مؤثر است. چنین افرادی پیش خود می گویند من مجبور نیستم کار کنم و خود را اذیت کنم زیرا پروردگار همیشه حواسش به من است. درست است که خداوند هر کاری را می تواند انجام دهد، اما آیا بین تو و کسی که زحمت می کشد فرقی نیست؟

⭐️ در این وبسایت مجموع کاملی از ضرب المثل ها و حکایت ها قرار داده شده است، اگر نیاز به معنی حکایت دیگری داشتید حتما موقع سرچ در گوگل عبارت «ماگرتا» را در انتهای آن اضافه کنید.

مطلب پیشنهادی: معنی ضرب المثل شتر در خواب بیند پنبه دانه

☑️ شما چه دیدگاهی در مورد معنی ضرب المثل بخور بخواب کار من است خدا نگهدار من است دارید؟ آیا تا حالا از این کنایه استفاده کرده اید؟ حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *