سینما ، تئاتر ، تلویزیونفرهنگ و هنر
موضوعات داغ

معرفی شدن نامزد های بیست و یکمین جشن سینمای ایران

نامزد های بیست و یکمین جشن سینمای ایران کدامند؟

نامزدهای بیست و یکمین جشن سینمای ایران معرفی شدند. این نامزدها توسط کمیته صیانت از آرای انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی تعیین شدند.

اعضای این کمیته عبارتند از: عبدالله اسکندری، حسن حسندوست، سعید رشتیان، رضا مقصودی (اعضای کمیته صیانت)، مرتضی رزاق کریمی (نماینده هیات مدیره)، رامین حیدری فاروقی (رئیس انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران) و مازیار میری (مدیر اجرایی انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران).

این جشن توسط خانه‌ی سینما برگزار می‌شود و اعضای صنوف نامزدها را انتخاب می‌کنند. با ماگرتا همراه باشید.



نامزد های بیست و یکمین جشن سینمای ایران

نامزدهای بهترین کارگردانی

  • محسن امیریوسفی (آشغال‌های دوست داشتنی)
  • نیما جاویدی (سرخپوست)
  • نرگس آبیار (شبی که ماه کامل شد)
  • سعید روستایی (متری شیش و نیم)
  • هومن سیدی (مغزهای کوچک زنگ زده)
نرگس آبیار
نرگس آبیار

نامزدهای بهترین فیلمنامه

  • آشغال‌های دوست داشتنی (محسن امیریوسفی )
  • بمب یک عاشقانه آرام (پیمان معادی)
  • سرخپوست (نیما جاویدی)
  • متری شیش و نیم (سعید روستایی)
  • مغزهای کوچک زنگ زده (هومن سیدی)

نامزدهای بهترین فیلم

  • تنگه ابوقریب  (به تهیه‌کنندگی  سعید ملکان)
  • سرخپوست  (به تهیه‌کنندگی  مجید مطلبی)
  • شبی که ماه کامل شد  (به تهیه‌کنندگی  محمدحسین قاسمی)
  • متری شیش و نیم  (به تهیه‌کنندگی  سید جمال ساداتیان)
  • مغزهای کوچک زنگ زده (به تهیه‌کنندگی  سعید سعدی)
تنگه ابوقریب
تنگه ابوقریب

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن



  • شیرین یزدان‌بخش (آشغال‌های دوست داشتنی)
  • الهام کردا (به دنیا آمدن)
  • سارا بهرامی (دارکوب)
  • الناز شاکردوست (شبی که ماه کامل شد )
  • باران کوثری (عرق سرد)
  • مرجان اتفاقیان (مغزهای کوچک زنگ زده)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد

  • نوید محمدزاده (سرخپوست)
  • هوتن شکیبا (شبی که ماه کامل شد)
  • امیر جدیدی (عرق سرد)
  • پیمان معادی (متری شیش و نیم)  
  • نوید محمدزاده (مغزهای کوچک زنگ زده )
نوید محمدزاده

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

  • سیامک انصاری (بمب یک عاشقانه آرام)
  • آرمین رحیمیان (شبی که ماه کامل شد)
  • نوید محمدزاده (متری شیش و نیم)
  • فرهاد اصلانی (مغزهای کوچک زنگ زده) 
  • نوید پورفرج (مغزهای کوچک زنگ زده)  

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن

  • ستاره پسیانی (سرخپوست)
  • فرشته صدرعرفایی (شبی که ماه کامل شد)
  •  شبنم مقدمی (شبی که ماه کامل شد)
  • سحر دولتشاهی (عرق سرد)
  • لیلی رشیدی (عرق سرد)

نامزدهای بهترین تدوین

  • آشغال‌های دوست داشتنی (مصطفی خرقه‌پوش )
  • تنگه ابوقریب (میثم مولایی)
  • سرخپوست (عماد خدابخش)
  • متری شیش و نیم (بهرام دهقانی )
  • مغزهای کوچک زنگ زده (مهدی سعدی- هومن سیدی)

نامزدهای بهترین فیلمبرداری


  • تنگه ابوقریب (حمید خضوعی ابیانه )
  • سرخپوست (هومن بهمنش)
  • سرو زیر آب (علیرضا زرین‌دست)
  • غلامرضا تختی (حمید خضوعی ابیانه) 
  • مغزهای کوچک زنگ زده (پیمان شادمانفر )

نامزدهای بهترین طراحی لباس

  • آخرین بار کی سحر را دیدی؟ (جهانگیر میرزاجانی)
  • چراغ‌های ناتمام (زهرا صمدی)
  • شبی که ماه کامل شد (محمدرضا شجاعی)
  • متری شیش و نیم (غزاله معتمد)  
  • مارال جیرانی (مغزهای کوچک زنگ زده)

نامزدهای بهترین طراحی صحنه

  •  آخرین بار کی سحر را دیدی؟ (جهانگیر میرزاجانی)
  • شبی که ماه کامل شد (محمدرضا شجاعی)
  • غلامرضا تختی (کیوان مقدم)
  • مارموز (بهزاد آدینه)
  • مغزهای کوچک زنگ زده (محسن نصرالهی)

نامزدهای بهترین صدابرداری

  • آشغال‌های دوست داشتنی (محمود سماک‌باشی)
  • تنگه‌ ابوقریب (رشید دانشمند)
  • سرو زیر آب (عباس رستگارپور)
  • شبی که ماه کامل شد (مهدی صالح کرمانی)  
  • مارموز (بهمن اردلان)
  • متری شیش و نیم (ایرج شهزادی)
  • مغزهای کوچک زنگ زده (مهران ملکوتی)

نامزدهای بهترین موسیقی

  • اتاق تاریک (کارن همایونفر)
  • تنگه ابوقریب (حامد ثابت)
  • سرو زیر آب (بهزاد عبدی)
  • ماهورا (ستار اورکی)
  • متری شیش و نیم (پیمان یزدانیان)

نامزدهای بهترین صداگذاری

  • تنگه ابوقریب (امیرحسین قاسمی)
  • شبی که ماه کامل شد (آرش قاسمی)
  • قانون مورفی (حسین ابوالصدق)
  • مغزهای کوچک زنگ زده (سید علیرضا علویان)
  • من دیوانه نیستم (سید محمود موسوی‌نژاد)

نامزدهای بهترین جلوه‌های بصری

  • بمب یک عاشقانه آرام (محمد لطفعلی)
  • تنگه ابوقریب (جواد مطوری – محسن خیرآبادی- محمد برادران)
  • سرخپوست (جواد مطوری)
  • شبی که ماه کامل شد (فرید ناظر فصیحی)
  • قانون مورفی (جواد مطوری)

نامزدهای بهترین چهره‌پردازی

  • تنگه ابوقریب (سعید ملکان)
  • دارکوب (زهرا کمالی- فاطمه کمالی)
  • سرخپوست (ایمان امیدواری)
  • شبی که ماه کامل شد (ایمان امیدواری)
  • غلامرضا تختی (سعید ملکان)

نامزدهای بهترین مستند

  • بهارستان خانه ملت (به تهیه‌کنندگی بابک بهداد)
  • خانه‌ای برای تو (به تهیه‌کنندگی مهدی شامحمدی)
  • زمستان است (به تهیه‌کنندگی پیروز حناچی)
  • روزی که رفت (به تهیه‌کنندگی هادی معصوم دوست)
  • تمام چیزهایی که جایشان خالی است (به تهیه‌کنندگی زینب تبریزی)
  • خط باریک قرمز (به تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر- فرزاد خوشدست)

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی

  • تنگه ابوقریب (محسن روزبهانی)
  • سرو زیر آب (محسن روزبهانی )
  • شبی که ماه کامل شد (آرش آقابیگ)
  • ماهورا (حمید رسولیان)
  • مغزهای کوچک زنگ زده (ایمان کرمیان)

نامزدهای بهترین  فیلم کوتاه

  • تشریح (سیاوش شهابی)
  • ماچ سینمایی (کریم لک‌زاده)
  • اس S (حامد اصلانی)
  • حلق‌آویز (رقیه توکلی)
  • پاندای قرمز (علی پاک‌نیا)
  • عزیز (سید مهدی موسوی برزکی)

نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم مستند

  • دلبند (یاسر طالبی)
  • مهمانی خداحافظی (لقمان خالدی)
  • آنجا که باد می‌وزد (مینا مشهدی مهدی)
  • چشم‌ها و دست‌ها (پناه بر خدا رضایی)
  • آواز جغد کوچک (مهدی نورمحمدی)
  • واکس چه (کامران حیدری)

نامزدهای بهترین فیلم  انیمیشن  

  • کلاف (ملیحه غلامزاده)
  • سیم ششم (بهرام عظیمی)
  • جسم خاکستری (سمانه شجاعی)
  • زر زری کاکل زری (مهین جواهریان)
  • آقای بی‌تفاوت (آریا نسب فیضی)

لازم به ذکر است روز دوشنبه هفتم مرداد طی مراسمی آیین تقدیر از نامزدهای بیست و یکمین جشن سینمای ایران برگزار می‌گردد.

به علاوه امسال قرار است از اکبر زنجانپور (بازیگر)، بیژن محتشم (چهره‌پرداز)، حسن زاهدی(صدابردار) و سیروس الوند (کارگردان) در جشن خانه‌ی سینما تقدیر شود که مراسم بزرگداشت این هنرمندان سه شنبه ۲۹ مرداد ماه در ایوان شمس برگزار خواهد شد.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.