سینما ، تئاتر ، تلویزیونفرهنگ و هنر

دانلود فیلم تخته گاز ۱۳۹۷ [ Top Gear ] + نقد و بررسی

دانلود فیلم تخته گاز سام درخشانی با لینک مستقیم

دانلود فیلم تخته گاز با لینک مستقیم : در خلاصه داستان فیلم «تخته گاز» چنین آمده است: “«سلیمان» قطار خنده را به قصد اثبات مرد بودنش در خانواده و جامعه تخته گاز می راند چرا که به هزار و یک دلیل زیر سوال قرار گرفته شده و خود او نیز به این امر واقف شده و در صدد رفع نواقص خود برآمده است و در این مابین فضای شاد و مفرحی را برای مخاطبین به ارمغان می آورد و در این مسیر فراز و نشیب هایی را پشت سر می گذارد و در ایستگاه ‌های مختلف خنده توقفی می کند.”

تخته گاز یک فیلم سینمایی به کارگردانی محمد آهنگرانی و تهیه کنندگی مسعود تکیه و سید محسن جاهد محصول سال ۱۳۹۷ است. این فیلم موضوعی کمدی اجتماعی دارد و در تهران فیلمبرداری شده‌است.

تخته‌گاز در تاریخ ۱۹ دی‌ماه ۱۳۹۷ به سرگروهی سینما ایران اکران شد. اکران مردمی فیلم هم در تاریخ ۲۱ دی‌ماه با حضور بازیگران و عوامل فیلم برگزار شد.

دانلود فیلم تخته گاز

دانلود فیلم تخته گاز


دانلود فیلم تخته گاز به انتخاب شما بر اساس کیفیت (پیشنهادی)

پوستر فیلم تخته گاز
پوستر فیلم تخته گاز

داستان فیلم تخته گاز

داستان فیلم تخته گاز یک موقیت کمدی – اجتماعی است و در خلاصه داستان فیلم آمده : مرد بودن سلیمان در خانواده و جامعه به ۱۰۰۰ و یک دلیل زیر سوال است . سلیمان خود نیز به این امر واقف شده و درصدد رفع نواقص خود برآمده است . در جهت تحقق این امر ، چالشها و موقعیت های جذاب بسیاری پیش روی او است .

تخته گاز یک فیلم سینمایی به کارگردانی محمد آهنگرانی و تهیه کنندگی مسعود تکیه و سید محسن جاهد محصول سال ۱۳۹۷ است. این فیلم موضوعی کمدی اجتماعی دارد و در تهران فیلمبرداری شده‌است.

تخته‌گاز در ۱۹ دی‌ماه ۱۳۹۷ به سرگروهی سینما ایران اکران شد. نخستین اکران مردمی فیلم هم در تاریخ ۲۱ دی‌ماه با حضور بازیگران و عوامل فیلم برگزار شد و دی ماه ۱۳۹۷ اکران مردمی فیلم در پردیس کورش برگزار شد.

موسیقی این کار اثری از آریا عظیمی نژاد از داوران مسابقه عصر جدید می باشد و موسسه هدایت فیلم توزیع کننده فیلم است.

خلاصه تصویری تخته گاز

نقد و بررسی فیلم تخته گاز ؛ کمدی اما پیش پا افتاده و سطحی

در این متن، نگارنده تمام تلاشش را می کند که به خطِ روایی مشخصی از داستانی که «مهدی علی میرزایی» برای تخته گاز نوشته است، برسد.

تخته گاز در مورد «سلیمان»، (سام درخشانی) مرد میانسالی است که همراه همسرش (الهام حمیدی) و دختر و پسر نوجوانش زندگی می کند. سلیمان سرد مزاج است و گویا روابط گرم زناشویی بین او و همسرش برقرار نیست. همسرش شب ها در هال، روی کاناپه می خوابد و او روی تخت، در اتاق خواب. سلیمان در یک آژانس هواپیمایی کار می کند که در آن یکی از کارمندان (کامبیز دیرباز) عاشق یکی دیگر از کارمندان (لیلا اوتادی) شده و با جواب رد او رو به رو می شود.

فیلم تخته گاز

کامبیز دیرباز، عاشق شکست خورده متوجه می شود که اوتادی با رئیس شرکت (داریوش فرهنگ) دستش در یک کاسه است و به کمک سلیمان پی می برد که آقای رئیس در قاچاق دختران به دوبی نقش دارد. آنها برای خنثی کردن این نقشه ی زشت، وارد عمل شده و متوجه می شوند که اشتباه کرده اند و داریوش فرهنگ یک وطن پرست دو آتشه است که مرد عرب را در آب انداخته و اسکناس ها را هم به آب می سپارد. سلیمان و همکارش خوشحال از این پیروزی، آقای رئیس را بغل می کنند.

روز بعد سلیمان و همسرش در لباس عروس و داماد (؟؟؟ بعد از سالها زندگی مشترک) در آژانس هواپیمایی حاضر شده و داریوش فرهنگ هم از پیش خود برای لیلا اوتادی و کامبیز دیرباز حلقه خریده و دست آنها می کند و قصه تمام می شود. در این میان اما قصه های فرعی زیادی نیز جریان دارد، مثلا سلیمان عاشق معلم دخترش که دوست همسرش هم هست می شود و به سوی او گرایش پیدا می کند اما از این امتحان سربلند پیروز می آید. در سوی دیگر سلیمان با رابطه ی دختر نوجوانش با برادرِ خانم معلم رضایت می دهد و این دو خیلی راحت و صمیمانه و با اطلاع خانواده ها با هم ارتباط داشته و بیرون می روند.

بازیگران فیلم تخته گاز

این وسط کتابی به نام «تخته گاز» هم وجود دارد که معلوم نیست چیست و چه تاثیری در زندگی سلیمان می گذارد که باعث دعوای او و زنش می شود. یکی از شخصیت های دیگر که داشت فراموش میشد، برادر زن سلیمان (بیژن بنفشه خواه) است که این وسط برای خودش می رود و می آید. نه نقش مهمی دارد، نه تاثیر گذار است و نه بود نبودش فرقی دارد به جز اینکه بی دلیل سلیمان از او می ترسد. البته نقش مهمش در قِر دادن های بی دلیل به همراه خواهرزاده اش در اتاق به منظور تئاتر کارکردن است.

در مضحکه بودن تخته گاز همین بس که پسر بچه ی فیلم، دلیلش برای رقصیدن و قر دادن به همراه به پدر و دایی را «تمرین تئاتر» عنوان می کند. کِی قرار است به این ارزش پی برده شود که تئاتر لودگی نیست، تئاتر قر دادن های گاه و بیگاه روی صحنه نیست. تئاتر هنری مقدس است که در سینمای ما در حد قرار دادن پسربچه های مدرسه ای پایین آورده شده است.

گالری فیلم تخته گاز

پسرک که به اندازه ی کافی بدآموزی از رفتار و سکناتش می بارد، از پدرش باج می گیرد و قول می دهد به مادرش لو ندهد که پدر کتاب تخته گاز را خریده است، در عوض پدر باید با او تئاتر کار کند. در اینجا فیلم به مخاطب امید می دهد که قرار است وارد بخشی حداقل هنری تر شود؛ اما منظور پسرک از تمرین تئاتر، بلند کردن صدای موزیکی شاد و قِردادن به همراه آن است. پدر و پسر با هم قِر می دهند و دایی جان هم اضافه می شود و این می شود تئاتر تمرین کردن!

سوالی اصلی این است که دیگر تا کی باید از دست فیلمنامه در سینمای کُمِدی نالید؟! تا کی باید بیان کرد که فیلم قبل از هر چیز باید فیلمنامه داشته باشد؟! فیلمنامه ای که موضوعات را در راستای دلیل و منطق، در راستای علت و معلول کنار هم چیده باشد.

این اتفاق کی قرار است در سینمای ما بیفتد؟! چرا هر موضوعی که می تواند ارزش تلقی شود را در فیلم های به ظاهر کمدی می چپانیم و بی ارزشش می کنیم؟! فیلمی به این سخیفی چرا باید به موضوع مهم قاچاق دخترها بپردازد و آن را به اندازه ی قر دادن های سلیمان بی ارزش و بی مزه کند و به سهل ترین و مسخره ترین شکل ممکن پایان برایش پیدا کند؟!

نقد فیلم تخته گاز

تخته گاز فیلم بدی در همه ی زمینه هاست که بعد از متن و کارگردانی، بی شک بدترین بازی های قرن را در خود جای داده است. از بازیگر مهمی چون «داریوش فرهنگ» بعید می نماید که در چنین ابتذال هایی حضور پیدا کند. کاش حداقل بازیگرانِ مهم ما، کسانی که الگوی نسل ها محسوب می شوند، خود را از این آسیب ها دور کنند و مخاطب را با حضورشان در این گونه فیلم ها گول نزنند.

اما مهم ترین سوالی که مطرح می شود این است که چرا باید تخته گاز ساخته شود؟! چه ضرورتی وجود دارد که بودجه، انرژی و هزینه صرف فیلمی شود که تخته گاز به سوی ابتذال می راند؟! پس ممیزی ها که همیشه گریبان فیلم های خوب و تاثیر گذار را می گیرد، کی قرار است جامعه را از دست این ابتذال ها نجات دهد و انگشت اشاره اش را بالاخره به سوی این فیلم ها بگرداند تا هر چرندی به خورد مردم نرود؟!

 فیلمکی که از منظر مضمون، داستان، فیلمنامه، بازی و کارگردانی، هیچ حرفی برای گفتن ندارد. «تخته گاز» در سینمای بیمار کشور مانند مشابه های خود، تخت گاز، سینما و سلیقه مخاطب را به سوی دره ابتذال و فساد مافیا ساخته در سینما می برد. حیف از بازیگرانی مانند کامبیز دیرباز، الهام حمیدی و به ویژه داریوش فرهنگ که هنر بازیگری خود در این قبیل فیلمک های نازل به حراج گذاشته اند!

فیلم کمدی تخته گاز

بازیگران فیلم سینمایی تخته گاز

کامبیز دیرباز ، سام درخشانی ، لیلا اوتادی ، الهام حمیدی ، رز رضوی ، بیژن بنفشه خواه ، داریوش فرهنگ ، نیما شاهرخ شاهی ، پرستو صالحی ، چون عباس محبوب ، مجید شهریاری ، اسدالله یکتا ، سیامک اشعریون ، صبا گرگین پور ، شادی قنبری ، فاطمه ابراهیمی ، امیر جوانمرد ، حمید عجمی ، فاطمه مجلسی ، عادل سیفی ، عادل حبیب زاده ، یعقوب جعفری ، امیرعلی معروف

سایر عوامل فیلم تخته گاز:

سرپرست گروه کارگردانی: علیمردانی، نویسنده: مهدی علی‌میرزایی، مدیران فیلمبرداری: سید محسن جاهد و حسن سلیمان ، مدیر تولید: رویا شریف، تدوین: حسن ایوبی، صداگذار: حسین ابوالصدق، طراح گریم: شهرام خلج، صدابردار: فرخ فدایی، برنامه‌ریز: مرضیه اکبرنژاد، طراح صحنه: اسماعیل مقصودی، طراح لباس: رها دادخواه، گروه کارگردانی: دستیار اول کارگردان: امیر رونقی، دستیار دوم کارگردان: سیدرضا حسینی، منشی صحنه: فرشته عروجی، عکاس و تصویربردار پشت صحنه: پیام نصیری خرم ، گروه فیلمبرداری: دستیار اول فیلمبردار: ابوالفضل ناصری، مدیر مالی: هانیه کاویانی

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =