فرهنگ و هنر

عبور فروش فیلم «انتقام‌جویان: پایان بازی» از مرز آواتار

Avengers: Endgame در فاصله ۵۰۰ هزار دلاری Avatar قرار دارد که تا کنون پر فروش ترین فیلم تاریخ سینما بود

به گزارش ماگرتا ؛ انتقام‌جویان: آخر بازی پرفروش ترین فیلم جهان شد ، بالاخره بعد از گذشت 10 سال دوران سلطنت فیلم «آواتار -Avatar» به پایان رسید و « انتقام‌جویان: آخر بازی – Avengers: Endgame » مارول رسماً با شکست دادن فیلم «جیمز کامرون» پرفروش‌ترین فیلم تاریخ شناخته شد. در ادامه خبر با ماگرتا همراه باشید.

عبور فروش تاریخی فیلم «انتقام‌جویان: پایان بازی» از مرز آواتار
انتقام‌جویان: آخر بازی پرفروش ترین فیلم جهان

پادشاهی طولانی مدت پاندورا سرانجام به پایان رسید. فیلم « انتقام‌جویان: آخر بازی – Avengers: Endgame » دیزنی و استودیو مارول، فیلم « آواتار -Avatar »  سال ۲۰۰۹ ساخته «جیمز کامرون» (James Cameron)، پر فروش ترین فیلم تاریخ باکس‌آفیس را پشت سر گذاشت.

کوین فایگی (Kevin Feige)، مدیر مارول، و تیم‌اش این خبر را دیروز عصر در کامیک‌کان عالام کردند. آلن هورن (Alan Horn) مدیر و رئیس استودیو دیزنی در بیانیه‌ای اعلام داشته است:

[su_quote cite=”آلن هورن مدیر و رئیس استودیو دیزنی”]تبریک فراوان به استودیو مارول و استودیو والت دیزنی، و تشکر می‌کنم از تمامی طرفدارا‌ن‌مان در سراسر دنیا که انتقام‌جویان: پایان بازی را به این اوج تاریخی رساندند.[/su_quote]
عبور فروش تاریخی فیلم «انتقام‌جویان: پایان بازی» از مرز آواتار
انتقام‌جویان: آخر بازی پرفروش ترین فیلم جهان

شنبه شب فیلم بلاک‌باستر دیزنی و مارول از فروش ۲.۷۸۹۲ میلیارد دلاری در سراسر دنیا گذر کرد. بنابراین انتظار می‌رود این فیلم با فروش ۵۰۰ هزار دلاری در این آخر هفته از رکورد ۲.۷۸۹۷ میلیارد دلاری « آواتار -Avatar » عبور کند.

فیلم « Avengers: Endgame » تا کنون ۸۵۳ میلیون دلار در بازارهای داخلی فروخته است و پس از « جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد – Star Wars: The Force Awakens » با فروش ۹۳۶ میلیون دلاری، دومین فیلم پرفروش آمریکا است.

فروش خارجی این فیلم نیز به ۱.۹ میلیارد دلار می‌رسد و شامل ۶۲۹ میلیون دلار در کشور چین، ۱۱۴ میلیون دلار در بریتانیا، ۱۰۵ میلیون دلار در کره‌ی جنوبی، ۸۵ میلیون دلار در برزیل و ۷۷ میلیون دلار در مکزیک می‌شود.

عبور فروش تاریخی فیلم «انتقام‌جویان: پایان بازی» از مرز آواتار
انتقام‌جویان: آخر بازی پرفروش ترین فیلم جهان

انتقام‌جویان جدید برای شکستن رکورد آواتار راه بسیار دشواری را پیمود. گرچه این فیلم ابرقهرمانی به سرعت از رکورد فروش 2 میلیارد دلار عبور کرد اما رسیدن به فروش بیش از 2.7 میلیارد کار بسیار دشواری بود.

در حالی که انتقام‌جویان پایان بازی با روند طبیعی فروش خود موفق نشد به رکورد آواتار برسد استودیوی سازنده تصمیم گرفت از طریق عرضه دوباره فیلم و افزودن بعضی جزییات که احتمالا بخشی از مخاطبان را دوباره به سینما می‌کشاند، فروش فیلم را افزایش داده و رکورد را بشکند.

زمانی که دیزنی تصمیم به عرضه مجدد انتقام‌جویان: پایان بازی گرفت حدودا 37 میلیون دلار با آواتار فاصله داشت و به همین دلیل این تلاش آخر آنقدرها هم امیدوارکننده نبود و بسیاری از تحلیل‌گران معتقد بودند که بعید است با این کار بشود چنین فاصله‌ای را پر و رکوردشکنی کرد. اما ظاهرا تصمیم عرضه مجدد جواب داده و عاقبت سازندگان فیلم را به هدف‌شان رسانده است.

« انتقام‌جویان:‌ آخر بازی » بیست و دومین فیلم «دنیای سینمایی مارول بود و ستارگانی چون «رابرت داونی جونیور»، «کریس اوانز»، «کریس همسورث»، «بری لارسن»، «اسکارلت جوهانسون»، «مارک رافلو»، «پال راد»‌ و بسیاری دیگر در آن ایفای نقش کردند.

همچنین لازم به ذکر است کیفیت خوب فیلم هنوز منتشر نشده است وتقریبا ۲ هفته دیگر منتشر خواهد شد.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هفده =