ادبیاتفرهنگ و هنر

بازنویسی حکایت نگاری صفحه ۷۱ نگارش دهم، یکی را از حکما …

ساده نویسی و بازنویسی حکایت یکی را از حکما شنیدم نگارش دهم

بازنویسی به زبان ساده حکایت نگاری صفحه ۷۱ نگارش دهم و ساده نویسی «یکی را از حکما شنیدم که میگفت» از گلستان باب چهارم در فواید خاموشی را در ادامه مطالعه نمایید. با ادبیات ماگرتا همراه باشید.

حکایت نگاری صفحه ۷۱ نگارش دهم

حکایت نگاری صفحه 71 نگارش دهم / Anecdote writing page 71

یکی را از حکما شنیدم که می گفت : هرگز کسی را به جهل خویش اقرار نکرده است؛ مگر آن کس که چون دیگری در سخن باشد، همچنان ناتمام گفته، سخن آغاز کند.

سخن را سر است ای خردمند و بن
میاور سخن در میان سخن
خداوند تدبیر و فرهنگ و هوش
نگوید سخن تا نبیند خموش

بازنویسی حکایت نگاری صفحه ۷۱ دهم به صورت انشا :

از زمان قدیم و از زمانی که من کوچک بودم یادم می آید که میگفتند حرف تو حرف کسی نیار و بگذار سخن شخص تمام شود و تو شروع کن به حرف زدن.

وقتی شخصی در حال صحبت است و شخصی دیگری حین صحبت او ، وسط حرفش صحبت میکند ، علاوه بر اینکه ارزش سخن خودش را پایین می آورد آن شخص را هم ناراحت میکند. برای همین است هنگامی که شخصی یا کسی حرف میزند و دیگری میخواهد میان حرفش بیاید میگوید شکر میان کلامت.

این کلمه شکر میان کلامت ، باعث میشود هم شخصی که صحبت میکند آزرده خاطر نشود و هم اینکه دیگران به حرفش توجه کنند ولی کلا گفته اند که تا حرف کسی تمام نشود میان حرفش سخن میار.

امیدوارم این بازنویسی به نثر ساده حکایت نگاری نگارش دهم برای شما کارآمد بوده باشد. در صورتی که به جواب و پاسخ مطلب درسی دیگری نیاز دارید از طریق بخش دیدگاه با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

5 دیدگاه

 1. ناشناس گفت:

  خیلی عالیه خیلی مفید

 2. نرگس گفت:

  عالیه خیلی ممنون

 3. غزل مرادیان گفت:

  عالی ممنونم کوتاه مختصر و مفید

 4. فایزه گفت:

  مضخرف ترررین انشا دنیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *