ادبیاتفرهنگ و هنر

جواب درک مطلب درس ۱۰ دهم فارسی ششم صفحه ۷۶ 🤗

پاسخ سوالات تمرین درک مطلب صفحه 76 درس 10 دهم عطار و جلال الدین کتاب ادبیات فارسی پایه ششم دبستان

جواب درک مطلب صفحه ۷۶ درس ۱۰ دهم عطار و جلال الدین فارسی ششم ؛ در این نوشته از بخش آموزش و پرورش ماگرتا می توانید جواب و پاسخ سوال های درک مطلب صفحه 76 درس 10 دهم عطار و جلال الدین کتاب فارسی پایه ششم ابتدایی را مشاهده نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: جواب درک مطلب و درک و دریافت درس یازدهم صفحه 79 فارسی ششم

جواب درک مطلب صفحه ۷۶ درس ۱۰ دهم عطار و جلال الدین فارسی ششم
جواب درک مطلب صفحه ۷۶ درس ۱۰ دهم عطار و جلال الدین فارسی ششم

جواب سوال های درک مطلب درس 10 فارسی ششم دبستان

در سوالات درک مطلب صفحه 76 درس 10 دهم عطار و جلال الدین کتاب فارسی پایه ششم ابتدایی سوالاتی مطرح شده است که در ادامه به پاسخ صحیح آنها پرداخته ایم:

سوال 1) چرا دیدار پدر محمد با افراد مختلف برای او جالب بود؟

پاسخ: چون افرادی که به دیدار پدر محمد می آمدند همگی از ادیبان، دانشمندان و فرهیختگان بودند و محمد می توانست چیزهای زیادی از آن ها بیاموزد.

پاسخ دیگر: چون با دانشمندان و افراد مشهور زیادی آشنا می شد و چیزهای زیادی از آنها یاد می گرفت. آنهایی که به دیدار پدرش می آمدند، همه دانشمند و معلم بودند و فرصت خیلی خوبی برای آموختن برای او بود.

سوال 2) به نظر شما چرا سفر برای انسان جالب و هیجان انگیز است؟

پاسخ: چون انسان شهرها و کشورهای مختلف را از نزدیک می بیند و با افراد جدید آشنا می شود و با فرهنگ های مختلف و آداب رسوم مکان های مختلف دنیا هم آشنا خواهد شد. همچنین دیدن مکان هایی که تاکنون ندیده ایم بسیار جالب و هیجان انگیز است.

سوال 3) منظور عطار از اینکه گفت: « همه ی ما جز اندکی نمی دانیم » چه بود؟

پاسخ: منظور عطار این است که علم آنقدر گسترده و پیچیده است که حتی دانشمندان و حکیمان تنها قسمت کوچکی از آن را می دانند و به همین دلیل هیچ انسانی نیست که تمام علم را بداند. و هرچه در علم فرو می رویم می فهمیم که علم انسان در مقابل علم الهی مانند قطره ای می ماند در برابر دریا.

همچنین بخوانید: معنی کلمات درس دهم عطار و جلال الدین محمد فارسی ششم

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب سوالات درس ۱۰ دهم صفحه ۷۶ کتاب فارسی پایه ششم ابتدایی ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

95 دیدگاه

  1. ایدا گفت:

    عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *