ادبیاتفرهنگ و هنر

جواب درک و دریافت صفحه 137 فارسی پنجم ، همه چیز را همگان دانند

پاسخ و حل سوال های درک و دریافت بخوان بیندیش همه چیز را همگان دانند صفحه ۱۳۷ کتاب ادبیات فارسی پایه پنجم ابتدایی

جواب درک و دریافت درس همه چیز را همگان دانند صفحه 137 فارسی پنجم ابتدایی ؛ در این مقاله به جواب و پاسخ سوالات درک و دریافت بخوان بیندیش همه چیز را همگان دانند صفحه ۱۳۷ کتاب فارسی کلاس پنجم دبستان پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: معنی کلمات ، شعر و هم خانواده درس هفدهم فارسی پنجم ابتدایی
و
جواب درست و نادرست و درک مطلب درس هفدهم فارسی پنجم

پاسخ درک و دریافت درس همه چیز را همگان دانند صفحه ۱۳۷ فارسی پنجم
پاسخ درک و دریافت درس همه چیز را همگان دانند صفحه ۱۳۷ فارسی پنجم

جواب درک و دریافت همه چیز را همگان دانند صفحه ۱۳۷ فارسی پنجم

در بخش درک و دریافت صفحه 137 بخوان و بیندیش زیر آسمان بزرگ درس 17 هفدهم کتاب فارسی پایه پنجم ابتدایی سوالاتی مطرح شده است که در در زیر به پاسخ صحیح آنها پرداخته ایم:

سوال 1) منظور از « همه چیز را همگان دانند » چیست؟

پاسخ: منظور آن است که دامنه علوم آن قدر وسیع است که هیچ انسانی به طور کامل همه دانش را نمی داند و انسان همیشه باید درحال آموختن باشد.

سوال 2) مکتب خانه ها را با مدرسه های کنونی مقایسه کنید.

پاسخ: مکتب خانه های قدیمی تنوع درس های کمتری داشتند. تنها یک معلم داشتند که همه کارها را به تنهایی انجام می داد. شاگردان کمتری داشتند. علوم قدیمی‌تر را می‌آموختند و امکانات ناچیزی داشتند.

اما مدرسه های امروزی بسیار بزرگ‌تر هستند. معلم های بیشتری دارند. علوم جدیدتر و زیادتری را به دانش آموزان می‌آموزند و امکانات بسیار بیشتری نسبت به مکتب خانه دارند.

سوال 3) چه چیزهایی راهنمای ابوریحان برای موفقیت بودند؟

پاسخ: شوق به آموزش و یادگیری، خاطره نخستین (اولین) روز مدرسه، رفتار پسندیده اولین معلم و لطف خداوند راهنمای وی شد.

سوال 4) راه ورود به سرزمین های ناشناخته ، چیست؟

پاسخ: سفر کردن، دیدن انسان ها و شرایط و فرهنگ های جدید، پرسیدن نادانسته ها و شوق و علاقه به یادگیری بیشتر، کسب علم و معرفت از دیگران و حتی آموختن زبان های سرزمین های دیگر.

سوال 5) جمله‌ « همه جا محل یادگیری است » یعنی چه؟

پاسخ: یعنی از هر جا و هر مکانی (در هر جا و هر مکانی) انسان می تواند چیزهایی یاد بگیرد. یعنی هر جا که باشیم پدیده‌ای هست که نکته‌ای را در خود نهفته دارد و بشود از آن چیزی آموخت.

همچنین بخوانید: جواب درک و دریافت زیر آسمان بزرگ صفحه ۱۱۹ فارسی پنجم

در انتها امیدواریم که مقاله جواب و پاسخ پرسش های درک و دریافت بخوان و بیندیش همه چیز را همگان دانند صفحه 137 درس 17 هفدهم کتاب فارسی پایه پنجم ابتدایی ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !