ادبیاتفرهنگ و هنر

جواب درک مطلب صفحه ۱۲۶ درس ۱۶ شانزدهم فارسی پنجم

پاسخ سوالات و پرسش های تمرین درست و نادرست و درک مطلب صفحه 126 درس 16 شانزدهم وقتی بوعلی کودک بود کتاب ادبیات فارسی پنجم ابتدایی

جواب درک مطلب صفحه ۱۲۶ درس ۱۶ شانزدهم وقتی بوعلی کودک بود فارسی پنجم ؛ امروز در این نوشته از بخش آموزش و پرورش ماگرتا شما دانش آموزان کوشا و عزیز پایه پنجم دبستان می توانید برای مشاهده جواب و پاسخ سوالات تمرین درست و نادرست و درک مطلب صفحه 126 درس 16 شانزدهم وقتی بوعلی کودک بود کتاب ادبیات فارسی پنجم ابتدایی ، در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: معنی کلمات و هم خانواده درس شانزدهم فارسی پنجم ابتدایی

جواب درک مطلب و درست و نادرست صفحه 126 درس 16 شانزدهم فارسی پنجم
جواب درک مطلب و درست و نادرست صفحه 126 درس 16 شانزدهم فارسی پنجم

پاسخ درست و نادرست صفحه 126 درس 16 فارسی پنجم

در جواب درست و نادرست صفحه 126 درس 16 شانزدهم وقتی بوعلی کودک بود کتاب فارسی پایه پنجم ابتدایی سوالاتی مطرح شده است که در در زیر به پاسخ صحیح آنها پرداخته ایم:سوال 1) حسین با شنیدن پاسخ های ساده، آرام می شد.

پاسخ: نادرست

سوال 2) طبیب می کوشید با پاسخ های ساده و کودکانه او را آرام کند.

پاسخ: درست

سوال 3) تلاش حسین، حتی در زمان بیماری مادر هم، چشمگیر بود.

پاسخ: درست

پاسخ درک مطلب صفحه 126 درس شانزدهم فارسی پنجم

در سوالات درک مطلب صفحه 126 درس 16 شانزدهم وقتی بوعلی کودک بود کتاب فارسی پایه پنجم ابتدایی سوالاتی مطرح شده است که در در زیر به پاسخ صحیح آنها پرداخته ایم:سوال 1) دو راه دستیابی به شناخت و آگاهی، کدام است؟

پاسخ: خوب دیدن و خوب گوش کردن به سخنان و فکر کردن.

سوال 2) شما چه شباهتی بین خود و حسین (ابن سینا) می بینید؟

پاسخ: هر دو ما بسیار کنجکاو هستیم و علاقه و اشتیاق زیادی برای کسب علم و پیشرفت، دانستن موضوعات و مطالب جدید داریم.

سوال 3) علت حیرت طبیب در برابر پرسش های حسین چه بود؟

پاسخ: از اینکه پرسش های حسین (ابن سینا) بسیار عاقلانه و موشکافانه و بزرگتر از سن یک کودک بود، و طبیب فکر می کرد می تواند او را با جواب های کودکانه آرام کند، اما او دست بردار نبود و طبیب به حیرت افتاد.

سوال 4) این درس، چه پیامی دارد؟

پاسخ: علاقه به علم و دانش و یادگیری بیشتر باعث می شود که انسان به جایگاهی بزرگ و ارزشمند دست پیدا کند و نامش در میان مردمان به نیکی جاودانه و ماندگار شود. / می توان با تلاش و پشتکاری و کسب تجربه علم و دانش زیادی به دست آوریم و به هدف ها و آرزوها رسید.

همچنین بخوانید: جواب درک مطلب صفحه ۱۱۳ درس ۱۵ کاجستان فارسی پنجمدر انتها امیدواریم که مقاله جواب و پاسخ های سوالات درک مطلب و درست و نادرست صفحه ۱۲۶ درس ۱۶ شانزدهم وقتی بوعلی کودک بود کتاب فارسی پایه پنجم ابتدایی ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !