ادبیاتفرهنگ و هنر

جواب درک و دریافت صفحه ۱۵۰ فارسی دهم ؛ روان خوانی بینوایان

پاسخ و حل پرسش های درک و دریافت صفحه 150 درس روان خوانی بینوایان کتاب ادبیات فارسی دهم متوسطه دوم

جواب درک و دریافت صفحه ۱۵۰ روان خوانی بینوایان فارسی دهم ؛ در این مقاله به جواب و پاسخ سوالات درک و دریافت صفحه 150 روان خوانی بینوایان درس 18 هجدهم کتاب ادبیات فارسی پایه دهم رشته های نظری ریاضی ، تجربی و انسانی متوسطه دوم پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید

جواب درک و دریافت صفحه ۱۵۰ روان خوانی بینوایان فارسی دهم
جواب درک و دریافت صفحه ۱۵۰ روان خوانی بینوایان فارسی دهم

پاسخ درک و دریافت صفحه 150 ادبیات فارسی دهم

در درک و دریافت روان خوانی بینوایان درس ۱۸ هجدهم صفحه ۱۵۰ کتاب فارسی پایه دهم متوسطه دوم سوالاتی مطرح شده است که در ادامه به پاسخ و جواب صحیح آنها پرداخته ایم:

سوال 1) کدام شخصیت داستان ، بیشتر مورد توجّه شما قرار گرفت؟ چرا؟

پاسخ: کوزت ؛ چون مظلومیت و تنهایی این دختر دل هر انسان آزاده ای را به درد می آورد. ستم و ظلمی که او از خانواده تناردیه در آن شب ترسناک می بیند هر دل نازکی را آزرده می سازد. از طرف دیگر بیان گیرای نویسنده درباره حالات این دختر سبب جلب توجه به شخصیت او می شود. به عبارتی نویسنده توانسته است در این قسمت، قهرمان خود را خوب پرورش و نشان دهد.سوال 2) دو نمونه از فضاسازی گیرا و جذاب را در داستان مشخص کنید.

پاسخ: کوزت بی حرکت مانده بود. درِ کوچه پیش رویش باز بود و سطل در دستش قرار داشت. به نظر می رسید که منتظر است تا کسی به کمکش آمد. هر چه بیشتر می رفت، تاریکی غلیظ‌ تر می شد. هیچ کس در راه نبود. با همه این با زنی رو به‌ رو شد که چون او را دید ایستاد، لحظه‌ ای با نگاه دنبالش کرد و زیر لب گفت: این بچه این وقت شب کجا می رود؟

توجه: شما دانش آموز پایه دهم رشته های نظری ریاضی ، تجربی و انسانی می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به معنی کلمات و جواب سوالات تمرین درس های کتاب ادبیات فارسی دهم متوسطه دوم ، در انتهای عنوان خود عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب سوال های صفحه ۱۵۰ روان خوانی بینوایان درس هجدهم ادبیات فارسی دهم متوسطه دوم ؛ برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

یک دیدگاه

  1. ناشناس گفت:

    سلام
    خیلی خوبه ……..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.