ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل رفیق گرمابه و گلستان + مفهوم و بازآفرینی

معنی و مفهوم ضرب المثل رفیق گرمابه و گلستان به همراه ریشه و داستان حکایت و اصطلاح انگلیسی

معنی ضرب المثل رفیق گرمابه و گلستان : آدم‌های قدیمی این مثل را برای زوج‌هایی که تازه ازدواج می‌کردند، می‌گفتند که رفیق گرمابه و گلستان هم باشید. شاید این ضرب المثل ساده‌ای باشد ولی معنی خیلی قشنگی دارد؛ آن دسته از زوج‌ها که در تمام مراحل زندگی‌شان باهم بودند و در شادی‌ها و ناراحتی‌ها هم در کنار هم هستند، به این ضرب المثل معنا و مفهوم می‌دهند.

چنین زوج‌هایی، به حدی به یکدیگر نزدیک می‌شوند و وابستگی روحی پیدا می‌کنند که می‌توان گفت فاصله‌ای میان آن‌ها وجود ندارد؛ همین امر موجب می‌شود تا با عشقی واقعی، در سختی‌ها و مشکلات حامی یکدیگر باشند و در چنین شرایطی یکدیگر را تنها نگذارند و هر چه در توانشان است را انجام دهند.

چرا که امیدوارهستند که روزی از راه می‌رسد که سختی‌ها پایان می‌یابد و به روزهای راحتی می‌رسند و در کنار هم از آن لذت می‌برند. برای آشنایی با مفهوم بیشتردر رابطه با ضرب المثل، در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه باشید.

مَثَل پیشنهادی : معنی ضرب المثل زیره به کرمان بردن

معنی ضرب المثل رفیق گرمابه و گلستان

مفهوم ضرب المثل رفیق گرمابه و گلستان

یک نکته‌ی کلیدی ومهم در رابطه‌های زوج‌ها صحبت و گفتگو کردن باهم است. زوج‌هایی که در اول زندگی طلاق را تجربه کرده‌اند، کسانی هستند که مهارت حرف زدن با یکدیگر را ندارند و به دنبال کسب کردن را‌ه‌های طرز رفتار و چگونگی گفتگو هم نیستند و هیچ گونه تلاشی در این زمینه نمی‌کنند.

باید بدانیم که زندگی دو نفره و متاهل شدن همراه با مشکلات و سختی و این که چطور باهم کنار بیایند است و بخاطر اینکه مشکلی بهع وجود نیاید، باید به یکدیگر و به طرز فکر همدیگر احترام بگذارید. اگر احترام خود را حفظ کنید و خوب به حرفای یکدیگر گوش بدهید و در سختی‌ها هم حامی یکدیگر باشید، مطمعناً رفیق گرمابه و گلستان هم می‌شوید.

بازآفرینی ضرب المثل رفیق گرمابه و گلستان

نکته مهم دیگری هم در اینجا وجود دارد و آن مربوط به نحوه حرف گفتگو کردن زوج‌ها می‌شود و اصلا کم نیستند کسانی که فقط در حرف زدن و برقراری ارتباط و انتقال مفاهیم‌های مورد نظر خود به دیگران، با مشکلاتی روبه رو هستند.

یعنی نمی‌توانند و یا آموزش ندیده‌اند که چگونه خواسته و مقصود خود را در قالب کلمات به دیگران منتقل کنند. همین امر موجب ایجاد مشکلات می‌شود و چنین کسانی همیشه از این ناتوانی رنج می‌برند. هرچند این مسئله را می‌توان با کسب اطلاعات، آگاهی و آموزش دیدن اصلاح کرد. همچنین شما می‌توانید از مشاورانی هم کمکی بخواهید تا در این زمینه شما را راهنمایی کنند و زندگی گرم و شیرینی داشته باشید.

شعر ضرب المثل رفیق گرمابه و گلستان

اگر رفیق شفیقی درست پیمانه باش        حریف حجره و گرمابه و گلستان باش

شکنج زلف پریشان به دست باد مده       مگو که خاطرعشاق گو پریشان باش

گَرَت هواست که با خِضْر همنشین باش   نهان ز چشمِ سِکَندَر چو آبِ حیوان باش

زبورِ عشق نوازی نه کارِ هر مرغیست   بیا و نوگُلِ این بلبلِ غزل خوان باش

طریقِ خدمت و آیینِ بندگی کردن          خدای را که رها کن به ما و سلطان باش

دگر به صیدِ حرم تیغ برمکش، زنهار     وز آن که با دلِ ما کرده‌ای پشیمان باش

تو شمعِ انجمنی یکزبان و یکدل شو       خیال و کوشش پروانه بین و خندان باش

کمالِ دلبری و حُسن در نظربازیست      به شیوهٔ نظر از نادرانِ دوران باش

خموش حافظ و از جورِ یار ناله مکن    تو را که گفت؟ که در رویِ خوب، حیران باش

اصطلاح انگلیسی ضرب المثل رفیق گرمابه و گلستان

Those two are (as) thick as thieves.
آن دو دزد خیلی صمیمی هستند

مَثَل های پیشنهادی :
معنی ضرب المثل دود از کنده بلند میشه
و
معنی ضرب المثل شاخ به شاخ شدن

☑️ به پایان ضرب المثل رفیق گرمابه و گلستان رسیده‌ایم، اگر دیدگاهی در این رابطه دارید حتما آن را از بخش نظرات با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.