ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل یکی به دو کردن با مفهوم و انشا

معنی و مفهوم ضرب المثل یکی به دو کردن به همراه ریشه و داستان حکایت و اصطلاح انگلیسی

ضرب‌المثل یکی به دو کردن در کنایه به فردی است که حاضر جواب است و از حاضر جوابی خودش به طور مداوم هم اصلا خسته و کلافه نمی‌شود. افرادی که اهل یکی به دو کردن هستند اصلا از نزاع کردن و جنگ‌های زبانی خسته نمی‌شوند و گاهی بسیاری از افراد از هم‌صحبت شدن با آن‌ها دوری می‌کنند؛ چون حوصله دهان به دهان شدن با آن‌ها را ندارند.

یکی به دو کردن یک جور مشاجره لفظی و زبانی یا مجادله کردن است که بی سر و ته بوده و طرفین دعوا سعی در کوتاه آمدن ندارند.  برای آشنایی با مطالب کامل تری در مورد ضرب المثل، در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه باشید‌.

مَثَل پیشنهادی : معنی ضرب ‌المثل نان به نرخ روز خوردن

معنی ضرب المثل یکی به دو کردن

مفهوم ضرب المثل یکی به دو کردن

ضرب‌المثل یکی به دو کردن یعنی مجادله یا بگومگویی که هیچکس از هر دو طرف نمی‌خواهند کم بیاورند و به دعوای زبانی خود خاتمه دهند. اشخاصی که اهل یکی به دو کردن هستند به طور خستگی‌ناپذیر به مجادلات خود ادامه می‌دهند و اصلا اهل کوتاه آمدن هم نیستند.

داستان یا تاریخچه ضرب المثل یکی به دو کردن

افرادی هستند که چه در یک گفتگوی دوستانه و فامیلی خود یک بحث بی‌نتیجه و بدون محتوا را می‌اندازند، در صورتی که خودشان نیز می‌دانند گپ و گفت بدون مقصودشان هیچ نتیجه و هدفی در پی ندارد. مانند دو دوست که سر یک موضوع جنجالی طوری مشاجره می‌کنند که هیچ کس بازدارنده آن‌ها نیست و کسی نمی‌تواند کمکی به خاتمه دادن این یکی به دو کردنشان کند.

در نهایت مجادله این دو دوست اگر به صبح و صبح به شب هم برسد تمام نخواهد شد و همچنان ادامه خواهد داشت.

گسترش یا باز آفرینی ضرب المثل یکی به دو کردن

یکی به دو کردن اصطلاحی است در کنایه به افردی که یک دعوا و جنگ زبانی راه می‌اندازند و از این گپ و گفت‌های بی معنی و بدون هدف به هیچ وجه قصد کوتاه آمدن هم ندارند تا زمانی که خدا بخواهد و خسته بشوند.

انشاء با موضوع ضرب المثل یکی به دو کردن

مقدمه: دو نفر شروع به یک جدل زبانی بدون منطق و غیرعاقلانه می‌کنند و هم خودشان و هم اطرافیانشان هم می‌دانند که بحثی را که راه انداخته‌اند بسیار بی‌مور د و بی‌نتیجه است. افرادی که اهل یکی به دو کردن هستند بی وقفه و بدون هیچ گونه به نتیجه رسیدنی به بحث خود ادامه می‌دهند.

بدنه: یکی به دو کردن یک مشاجره لفظی و زبانی بی سر و ته و غیر منطقی است که بین دو نفر ایجاد می‌شود و هر کدام از این دو نفر اصلا مایل نیستند که به هیچ شرطی کوتاه بیایند این افراد منازعه زبانی برایشان کاری عادی و لذت بخش محسوب می‌شود، در صورتی که ادامه این مجادلات برای دیگران طلاقت فرسا است.

نتیجه گیری: با توجه به مطالب گفته شده در این مقاله مثلا فکر کنید که زن و شوهری همچنان به یکی به دو کردن ادامه دهند و این مشاجرات بی‌دلیل و منطق اصلا برایشان خسته کننده نباشد، پس یکی به دو کردن منازعه زبانی بی‌منطق و بی‌معنی است که نتیجه بخش نیز نیست.

اصطلاح انگلیسی ضرب المثل یکی به دو کردن

Wrangle

مَثَل های پیشنهادی :
معنی ضرب المثل هشتش گرو نهش است
و
معنی ضرب المثل سزای گران فروش نخریدن است
و
معنی ضرب المثل وعده سر خرمن دادن

به پایان معنی ضرب المثل یکی به دو کردن رسیدیم، اگر دیدگاهی درباره این ضرب المثل داشتید حتما آن را با ما به اشتراک بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *