ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل برق از سرش پرید ⚡️ + تاریخچه و بازآفرینی

ریشه و مفهوم حکایت قدیمی «برق از سرش پرید» با توضیح کامل

معنی ضرب المثل برق از سرش پرید یعنی شخصی که عاشق همسرش است و دوستش دارد و سال‌هاست که باهم زندگی می‌کنند ولی یکدفعه یکی از زوجین، بدون مقدمه‌ای می‌گوید می‌خواهم از هم جدا شویم.

با گفتن چنین حرفی برق از سر طرف مقابل می‌پرد و حالش بد می‌شود، چون انتظار چنین حرفی را از همسرش نداشته است. برای مشاهده اطلاعات بیشتر در ادامه با بخش تحقیق ماگرتا همراه باشید.

معنی ضرب المثل برق از سرش پرید

مفهوم ضرب المثل برق از سرش پرید

دانش‌آموزی که کنکور داده اما به دلیل شرایطی که داشته است نتوانسته خوب درس بخواند، خیلی دلش می‌خواست دانشگاه و رشته مورد علاقه اش قبول شود ولی با کنکوری که داده، می‌دانسته که قبول نمی‌شود و وقتی جواب کنکورش را از کافی نت جویا می‌شود، می‌فهمد که قبول شده است و همان لحظه شخص برق از سرش می‌پرد و ذوق زده و شوکه می‌شود.

داستان و تاریخچه برق از سرش پرید

دختری وابستگی شدیدی به پدرش دارد و رابطه پدر دختریشان عالی است؛ چرا که بین آن‌ها محبت، دوست داشتن و مشورت بدون قضاوت وجود دارد.

آن دختر قراراست برای دوره کارورزی به شهر تهران برود و دوره آموزشی خود را کامل کند، اما دور شدن از پدرش برایش سخت و دشوار است ولی از طرف دیگر دوره آموزشی هم ضروری است که برود.

پدرش با اینکه برای خودش هم جدا شدن از دخترش آن هم فقط برای چند روز راحت نیست، به اتاق دخترش می‌آید و با او صحبت می‌کند که فقط چند روز است و خیلی زود می‌گذرد و ما باهم تصویری و تلفنی در ارتباط هستیم، برو و بیا تا یک مسافرت به شهری که دوست داری برویم، آن دختر قبول می‌کند و به تهران می‌رود.

یک روز بعد آخر شب تلفنش زنگ می‌خورد و از بیمارستان که پرستاری به آن دختر خبر می‌دهند که پدرش تصادف کرده و ضربه مغزی شده است.

همان لحظه، دختر برق از سرش می‌پرد و بدون اینکه حرکتی کند همان جا از شدت چنین حرفی از هوش می‌رود.

انشا و بازآفرینی ضرب المثل برق از سرش پرید

مقدمه: در جامعه امروزی به دلیل شرایط بد اقتصادی و گران شدن جنس‌ها و مواد غذایی مردم هر روز با شوک عجیبی روبه رو می شوند؛ چرا که توان خرید مواد غذایی با قیمت‌های نجومی را ندارند.

بدنه: تعجب کردن، واکنش هیجانی است که هر شخص در برابر چیزی که انتظارش را ندارد اتفاق می‌افتاد. باید حواسمان باشد که بیش از اندازه به کسی شوک وارد نشود؛ چون احتمال سکته وجود دارد.

نتیجه: هیجان برای انسان‌ها خوب است اما هر چیزی به اندازه؛ برای چیزی که انتظارش را ندارید از قبل می‌توانید با خودتان تمرین کنید و خود را برای هر چیزی آماده کنید که اگر بدتر یا بهتر از آن چیزی که فکر می‌کردید اتفاق افتاد، به شما شوک وارد نشد و متعجب نشوید.

مَثَل های پیشنهادی: معنی ضرب المثل اشکش دم مشکش است
و
معنی ضرب المثل یارب مباد آنکه گدا معتبر شود
و
معنی ضرب المثل همین بخشیدن ها مرا به این روز انداخته

☑️ به پایان معنی ضرب المثل برق از سرش پرید رسیدیم، اگر دیدگاهی درباره این ضرب المثل قدیمی داشتید حتما آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *