ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد چهارشنبه سوری کودکانه و ادبی ⚡️ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد چهارشنبه سوری با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد چهارشنبه های سوری کودکانه: نزدیک عید است و همه مشغول تمیز کردن خانه‌هایشان هستند و انگار خبری جدید در راه است. آخرین چهارشنبه سال را در کنار هم به استقبال بهار می رویم. در ادامه با بخش انشا ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: تحقیق در مورد چهارشنبه سوری

انشا درباره چهارشنبه سوری

انشا در مورد چهارشنبه سوری و خطرات آن

⭕️ مقدمه: چه خوب و زیباست روزهای آخر سال. مادر و خاله مشغول تمیز کردن خانه هستند و من هم لباس نو خریده‌ام و منتظرم که عید بیاید. اما قبل از عید باید چهارشنبه سوری را هم جشن بگیریم. شب آخرین چهارشنبه سال همه با اهل فامیل جمع شده و پایان سال را با روشن کردن آتش جشن می گیریم.

⭕️ بدنه: جشن چهارشنبه سوری یک آیین قدیمی است که در آن تمام خانواده های ایرانی در چهارشنبه آخر سال جمع می شوند و در شبی شاد و خرم با روشن کردن آتش خدا را شکر می گویند. در این شب با روشن کردن آتش و پریدن از روی آن و خواندن اشعاری سال کهنه را به خوبی و خوشی یاد می کنند. آیینی قدیمی که هرکس با توجه به فرهنگ و سنت های خودش زنده نگاه می دارد.

در این شب ها از خدا می خواهند که تمامی غم و غصه و ناراحتی‌هایشان تمام شده و روزگار فراوانی نعمت از راه برسد. در این شب زیبا مردم و خانواده ها در کنار آتش برای هم دعا می کنند و از خدا سعادت و خوشبختی می خواهند. کودکان هم برای روشن کردن آتش و ترکاندن فشفشه دور هم جمع شده و به شادی می پردازند. در این شب باید مراقب کودکان باشیم تا در حوادث روشن کردن در آتش دچار آتش و ناراحتی نگردند. در این شب از خدای کودکان بخواهیم که هیچ کودکی بی لباس عید و شادی نباشد.

⭕️ نتیجه گیری: در شب چهارشنبه که یک جشن عمومی است. همه مردم برای هم دعا می کنند و از خدا می خواهند که همه غم و غصه های مردم از بین رفته و تمام ایرانیان سال خوب و شادی را آغاز کنند. در این شب در کنار آتش که مظهر روشنایی و گرمی است از خدا بخواهیم که تمام زندگی های مردم شاد شود و هیچ کودکی درگیر ناملایمات و نابرابری های مداوم نباشد.

انشاء در مورد چهارشنبه سوری را چگونه گذراندید

⭕️ مقدمه: کاش می توانستم تمام دنیای کودکان را نقاشی کنم. چه قدر زیبا با خدا سخن می گویند. خدایا برای دوستم و همسایه ها هم آتش بده یا با صدای نرم و مهربان از پدر و مادر می خواهد که خرید عیدش را با دوستش تقسیم کند. دنیای کودکان عجیب و پر از حرف های صادقانه است. این دنیای پر از سادگی را نصیب همه گردان. در شب چهارشنبه سوری تمام کودکان و خانواده ها برای هم آرزوی خوشی و شادی می کنند.

⭕️ بدنه: چهارشنبه سوری در میان کودکان بسیار جذاب و دوست داشتنی است. زیرا تمام دنیای آنها روشن کردن یک ترقه و یا پریدن از روی آتش است. گاهی دختر بچه ها با پوشیدن لباس عید خودشان جشن نوروز را در درب خانه آغاز می کنند. دنیای دوست داشتنی کودکان را می توان در لحظات ناب زندگی دید. کودکان در شب چهارشنبه سوری همه حرفشان یک سخن از زبان عروسک است و یک دعای پر از محبت کودکانه که فقط عشق است و عشق.

گاهی با یک سخن گریه می کند و زمانی می خندد. دور هم حلقه می زنند و می خندند. بازی های قدیمی و گاهی هم سرگرمی های امروزی. گاهی کودکی فشفشه ای با خودش دارد و زمانی هم دخترکی عروسکی، بزرگترها هم دور هم مشغول صحبت و نقل قول و سخن گفتن هستند.

⭕️ نتیجه گیری: خدایا دنیای کودکان بسیار زیبا و جذاب است .در شب چهارشنبه سوری که همه چیز شادی و فراوانی است از خدا بخواهیم که کودکانی شاد و پر انرژی داشته باشیم و فردای کشور را به آنان بسپاریم. شادی را بدرقه راهشان کنیم و آرزوهای بزرگشان را در چنین آیین هایی شکل دهیم. کودکان آیینه تمام نمای مهربانی هستند، با رفتارهایمان ضعیفشان نکنیم.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد عید فطر
و
انشا درباره شب یلدا

✅ به پایان انشا درباره چهارشنبه سوری رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *