ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد نوروز ❤️ با توصیف های زیبا و زبان ادبی

متن های انشاء زیبا درباره عید نوروز ایرانیان به زبان ادبی و با توصیف های زیبا

انشا در مورد نوروز : کم کم گردش زمین به دور خورشید کامل می شود و بهار مجدد از راه می رسد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشای ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا شیوه ی دید و بازدیدهای نوروزی در گذشته و امروز

انشا در مورد نوروز

انشا در مورد عید نوروز ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ با مقدمه و نتیجه

مقدمه : کم کم روز نو می شود و سردی اسفند می رود و درختان کم کم از خواب بیدار می شوند و شکوفه ها مهمان درختان می شوند.خواب سرد زمستان تمام شده و پیک چهارشنبه سوری و خرید عید از راه می رسد.

بدنه : خورشید هم کم کم لباس طلایی و گرم می پوشد و به استقبال بهار می رود. مردم هرسال در آیینی قدیمی روز اول بهار را به عنوان نوروز جشن می گیرند و خوش هستند. نوروز که از راه می رسد طبیعت فسرده زندگی از سر می گیرد و می داند که زندگی آغاز شده است.

روزهایی ناب که خورشید هم خوشحال است و پرندگان مهاجر باز می گردند و عشق و سرسبزی شروع می شود. ریشه های فسرده تن به زندگی می دهند و با نوشیدن جرعه ای آب دوباره روییدن آغاز می شود. مردم هم دنبال زندگی نو می روند و کودکان هم لباس نو می پوشند.

این جشن از دیرباز در میان ایرانیان رواج داشته و تا روز سیزده نوروز ادامه داشته است. بهار فصل رویش و نو شدن و نزول رحمت و باران است، به همین جهت مردم حلول بهار را جشن می گیرند و می دانند که با آمدن بهار سالی نو و جدید آغاز شده و زندگی در جریان است.

نوروز یا روزهای تازه که از راه می رسند، همه چیز رنگ و بوی تازگی می دهد. دلها هم نو شده و چشم ها و دیده ها هم دیدگاهشان تغییر می کند و چه بسا با رسیدن نوروز انسانها هم نو شوند و کینه و کدورت بیرون ریخته شود. شکوفه های بهار نارنج هم طرحی نو در می اندازند و از راه می رسند. فاخته و سبزقبا و قمری و قناری در گوشه باغ نغمه خوان می شوند. نوروز را به فال نیک بگیریم و خود را و دل و اندیشه خود را هم تغییر دهیم.

نتیجه گیری: نوروز با آمدن بهار بر کرسی طبیعت می نشیند و مردم این تاج گزاری را جشن می گیرند و برای حلول بهار شاد می شوند، اما کاش بدانند که روزی مانند این بهار رستاخیز هم روی خواهد داد و مردم دوباره زنده خواهند شد. کاش این روز بزرگ را در نظر داشته باشند و گونه ای زندگی کنند که در چنین روزی هراسان نشوند.

انشا درباره نوروز و مراسم نوروز با توصیف های زیبا

مقدمه: روزهای سرد و بی روح زمستان تمام شد و روزگار روشنایی و نور از راه رسید. رقص شکوفه ها در باد و عطر خوش مست کننده گل های شب بو و هزاران نو گل بر شاخسار که در روزهای ناب فروردین خود نمایی می کنند. روز نو شده و محفل بهار در حال برگزاری است.

بدنه: بهار جان خوش آمدی، روزهای نو و مبارک خوش آمدید. اندک اندک درخت صنوبر و بید و کاج و سپیدار لرزه ای به خود داده و با زنگ ساعت روزگار از خواب بر می خیزند. ریشه هایشان تکانی خورده و کم کم به آب می رسند. شاخسار رو به خورشید زودتر برای بهار آماده شده و در ان بالا رو به نور می رقصد. گلهای بنفشه و یاس هم بی صدا از راه می رسند.

بزم خورشید در حال پای کوبی است و مردم نرم نرم از راه می رسند و کسی نمی داند که چه کسی چنین شاد محفلی آراسته است. نوروز است و شادی و شادکامی در راه، پرندگان مهاجر از راه می رسند و لانه خود را تحویل می گیرند. بهار جانم کی می رسی و دل طبیعت خوش می کنی، کی از راه می رسی و روزهای نو را هدیه می کنی تا مردم روزهای سردی و سختی دی را فراموش کنند و به روزهای روشن برسند.

نوروز یعنی روزهایی جدید که حاوی خبرهای نو و پیشامدهای نوین باشند. کاش با این روزهای نو افکار و نگاه و سبک زندگی هم نو شود. مردم به جای لباس نو افکاری نو داشته باشند و به جای خوراکی های نو کتاب روح بخرند و فکر و اندیشه خود را ترمیم کنند. کاش روزهایی که می رسند تقدیری نو در راه داشته باشند و هر روزش بهاری نوین باشد.

نتیجه گیری: بهاری نو از راه می رسد و نوروز برای ما بهترین حوادث نو و جدید را به همراه دارد، کاش روزهایی باشند که جهان شاهد آرامش و راحتی و آسایش باشد. نو روز بیاید و روزهای جذاب ما نو به نو زنده شوند و هیچ کس نتواند خوش هایش را بر شمارد.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد سیزده بدر
و
نقاشی در مورد عید نوروز

☑️ به پایان متن های انشا در مورد نوروز رسیدیم، جهت مشاهده انشاهای بیشتر کافیست موضوع آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو کنید. همچنین می توانید از بخش نظرات نیز با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.