ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا شیوه ی دید و بازدیدهای نوروزی در گذشته و امروز

سه بند درباره شیوه دید و بازدیدهای نوروزی در گذشته و امروز صفحه 51 درس 9 نگارش کلاس پنجم دبستان

انشا شیوه ی دید و بازدیدهای نوروزی در گذشته و امروز ؛ در این مطلب از بخش آموزش و پرورش ماگرتا به پاسخ و جواب سه بند انشا درباره تفاوت های شیوه ی دید و بازدیدهای نوروزی در گذشته و امروز از صفحه 51 در نهم کتاب نگارش پنجم دبستان پرداخته ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: سه بند در مورد وسایل سفر در گذشته امروز و فردا

شیوه ی دید و بازدیدهای نوروزی در گذشته و امروز
شیوه ی دید و بازدیدهای نوروزی در گذشته و امروز

مقایسه و تفاوت شیوه‌ دید و بازدیدهای نوروزی در گذشته و امروز نگارش پنجم ابتدایی

۳ بند در مورد تفاوت های شیوه‌ ی دید و بازدیدهای نوروزی در گذشته و امروز از کتاب نگارش کلاس پنجم دبستان بنویسید :

پاسخ: در گذشته همه اهالی یک محل و یک شهر، وقتی عید می آمد، درهای خود را برای دیدن بازدیدکنندگان باز می کردند. مردم دسته دسته چه کسانی که با همدیگر آشنا بودند و چه کسانی که همدیگر را نمی شناختند در مهمانی های عید شرکت می کردند و هر یک از همسایه ها روزی را برای دیدن و دیدار یکدیگر تعیین می کردند.

مراسم آن روش بسیار ساده و بی تکلف بود و نیاز به تشریفات زیادی نداشت، البته این رفت و آمدها در دیگر ایام سال نیز وجود داشت و به این ترتیب که درب خانه ها از صبح تا شب بسته نمی شد، زیرا همسایه ها دائماً به یکدیگر سر می زدند. اما امروزه به دلیل سخت گیری در مراسم و تشریفات پذیرایی از این رفت و آمدها کاسته شده است.

متاسفانه امروزه خانواده ها فرار از خانه و مسافرت را در عید ترجیح می دهند تا اینکه در خانه بمانند و با هزینه های بالا و تشریفات مفصل از مهمانان عید پذیرایی کنند. گاهی به دلیل همین مسائل حتی رفت و آمد در خانواده های بسیار نزدیک اتفاق می افتد و لذت و صمیمیت دید و بازیدهای گذشته را ندارد.

همچنین بخوانید: سه بند درباره شیوه ی دفاع از میهن در زمان گذشته و امروز

انشا درباره شیوه دید و بازدیدهای نوروزی در گذشته و امروز نگارش کلاس پنجم

مقدمه: دید و بازدیدهای ایام گذشته لذت دیگری داشت. در آن زمان تکنولوژی آنقدرها پیشرفته نبود و تلفن و تبلت های هوشمند وجود نداشت که اعضای خانواده را از یکدیگر دور کند. آن زمان که دور هم جمع می شدیم، ساعت ها خوش می گذشت و درباره مسائل مختلف صحبت می کردیم. می توان گفت لذت آن زمان ها برای همیشه فراموش شده است، زیرا اکنون تکنولوژی جای این زمان ها را گرفته و اجازه تکرار آن لذت ها را نمی دهد.

تنه یا بدنه: با نگاهی به گذشته، می بینم که چند روز مانده به عید نوروز، ما ذوق و شوق این را داشتیم که کاش زودتر عید شود و به اقواممان سر بزنیم. حالا عید به کنار، دور هم جمع شدن با بچه ها و بازی های دسته جمعی به یک دنیا می ارزید.

وقتی عید می شد و به خانه فامیل ها می رفتیم، بزرگترها دور هم جمع می شدند و با خوردن آجیل و میوه شروع به گفتن خاطراتی که با هم داشتند و اتفاقاتی که برایشان افتاده بود می کردند. شادی بی‌نظیر آن دوران تمام وجود ما را فرا می گرفت و همه به این دلیل بود که کنار هم بودیم، دل‌هایمان به هم نزدیک بود و می‌توانستیم غم را از یکدیگر دور کنیم و شادی و نشاط را جایگزین آن کنیم.

آن زمان که به خانه فامیل می رفتیم، حتی می توانستم ساعت ها بنشینم و خوش بگذرانیم. اگر شب ها هم می‌رفتیم که این خوش و بش ها جایشان را به شب نشینی هایی زیبا می دادند که با آجیل و میوه تعریفی فراتر از لذت به خود می گرفت. خوب به یاد دارم که به هیچ وجه دوست نداشتم این زمان ها به پایان برسند.

اما اکنون به نظر می رسد که جهان تغییر کرده است. این دید و بازدیدها ها هنوز هم وجود دارد و آن عیدهای دیدنی هنوز هم پابرجاست، اما مشکل اینجاست که آدم ها عوض شده اند و آدم ها مثل گذشته نیستند. با گذشت زمان، به نظر می رسید که مشکلات آنها چند برابر شده و دل های آنها نسبت به یکدیگر سردتر می شود. جدای از این، تکنولوژی های جدید نیز وارد شد و از این مقدار اندک که باعث می شد مردم با یکدیگر صحبت کنند، جلوگیری کرد.

الان که به دیدن همدیگر و اقوام می رویم، بچه ها دیگر مثل قبل بازی های دسته جمعی نمی کنند، بلکه همه مشغول انجام بازی های مختلف با تلفن هوشمند یا تبلت هستند، جدا از این، بزرگترها وقت ندارند با هر کدام صحبت کنند. چرا هر یک در تلفن همراه شان مشغول به کاری هستند. حالا در این دید و بازدیدهای نوروزی انگار فقط کنار هم هستیم اما دلهایمان بسیار از هم فاصله گرفته و دیگر آن عشق و صمیمیت همیشگی گذشته وجود ندارد.

نتیجه گیری: ای کاش می توانستیم به همان زمان ها برگردیم، اما این امکان پذیر نیست، اما می توان شرایطی مانند آن دوران را بازسازی کرد. ای کاش وقتی به دید و بازدید یکدیگر می رویم، با این رفتن، همه ناراحتی‌ها و دلسردی‌ها را هم از دل‌مان بیرون می‌کردیم و تکنولوژی را در بازدیدهایمان کنار می‌گذاشتیم. مطمئناً از این طریق می توانیم همان لذت آن زمان را بچشیم.

همچنین بخوانید: سه بند درباره نوع بازی های کودکان در روزگار گذشته و امروز
و
جواب درس نهم نگارش پنجم دبستان

توجه: شما دانش آموزان پایه پنجم دبستان عزیز اگر می خواهید به راحتی به جواب های کتاب نگارش فارسی پنجم ابتدایی دسترسی داشته باشید، تنها کافیه جواب درس مورد نظرتان را به همراه عبارت « ماگرتا » در گوگل جست و جو کنید.

در این مقاله جواب تمرین سه بند در مورد شیوه ی دید و بازدیدهای نوروزی در گذشته و امروز صفحه ۵۱ درس نهم نگارش پنجم ابتدایی را به صورت کامل بررسی کردیم ، شما دانش آموزان عزیز می توانید از قسمت دیدگاه، نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. 💖

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.