ادبیاتفرهنگ و هنر

سه بند درباره شیوه ی دفاع از میهن در زمان گذشته و امروز

سه سطر در مورد شیوه دفاع از میهن در زمان گذشته و امروز با روش مقایسه بنویسید نگارش پنجم دبستان

سه بند در درباره شیوه ی دفاع از میهن در زمان گذشته و امروز صفحه 51 نگارش پنجم ؛ در این مطلب از بخش آموزش و پرورش ماگرتا به پاسخ و جواب سه بند در مورد موضوع درباره شیوه دفاع از میهن در زمان گذشته و امروز از صفحه ۵۱ در نهم کتاب نگارش پنجم دبستان پرداخته ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: سه بند درباره نوع بازی های کودکان در روزگار گذشته و امروز

سه بند درباره شیوه ی دفاع از میهن در زمان گذشته و امروز

۳ بند درباره ی شیوه دفاع از میهن در زمان گذشته و امروز با روش مقایسه

با استفاده از روش مقایسه سه بند در مورد موضوع تفاوت شیوه دفاع از میهن در زمان گذشته و امروزه بنویسید.

پاسخ: شیوه دفاع از میهن در گذشته با شیوه امروز دفاع از میهن یکی نیست. در آن زمان مردم با جان خود از میهن خود دفاع کردند، به عنوان مثال در جنگ تحمیلی ایران و عراق، مردم ایران با دفاع جانانه خود در مقابل حملات دشمن ایستادگی کردند و دفاع مقدس خلق شد.

اگر کمی نیز به گذشته برگردیم، به زمان قبل از انقلاب اسلامی در دوره رضا شاه و محمدرضا شاه نیز می‌توان به فعالیت های انقلابی مردم شریف ایران بخصوص در تهران و اطراف شهر تهران اشاره کرد که باعث زندانی شدن مردمان انقلابی بود شده بود. در آن زمان کوچکترین حرکت انقلابی باعث دستگیر شدن آنها توسط ساواک می شد و توسط آنها سال های طولانی به زندان افتادند و شکنجه هایی بسیاری را تحمل می کردند.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد دفاع مقدس

اما شیوه دفاع از میهن امروزه از جنگ سخت به جنگ نرم تغییر کرده است. جنگ نرم چیست؟ جنگ نرم جنگی است که در آن دیگر کشتار و آزار فیزیکی و جسمی وجود ندارد و فقط مغز و ذهن و روح مردم مورد حمله دشمن قرار می گیرد. این جنگ یک جنگ فرهنگی است.

در این جنگ مردم باید بیشتر مراقب خود باشند، زیرا این جنگ بسیار بسیار دشوارتر از جنگ حضوری و فیزیکی تن به تن در خط مقدم جبهه است. پس بیاییم با محکم سازی ریشه و اساس زندگی مان جنگ نرم را که در امروز بیشتر رواج دارد مقابله و محافظت کنیم.

همچنین مشاهده کنید: جواب درس نهم نگارش پنجم دبستان

توجه: شما دانش آموزان پایه پنجم دبستان عزیز اگر می خواهید به راحتی به جواب های کتاب نگارش فارسی پنجم ابتدایی دسترسی داشته باشید، تنها کافیه جواب درس مورد نظرتان را به همراه عبارت « ماگرتا » در گوگل جست و جو کنید.

در این مقاله جواب تمرین سه بند در مورد شیوه ی دفاع از میهن در زمان گذشته و امروز صفحه 51 درس 9 نگارش پنجم ابتدایی را به صورت کامل بررسی کردیم ، شما دانش آموزان عزیز می توانید از قسمت دیدگاه، نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *