ادبیاتفرهنگ و هنر

قصه شعر کاجستان را به نثر ساده بنویسید نگارش کلاس پنجم

داستان شعر کاجستان به زبان ساده برای نگارش فارسی پایه پنجم دبستان

قصه شعر کاجستان را به نثر ساده بنویسید صفحه ۸۰ کتاب نگارش فارسی پنجم ؛ برای مشاهده داستان ساده نویسی شعر کاجستان در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: جواب درک مطلب کاجستان فارسی پنجم

قصه شعر کاجستان را به نثر ساده بنویسید نگارش پنجم

داستان شعر کاجستان را به نثر ساده بنویسید

در خارج از روستا، در کنار سیم های برق، دو درخت کاج روییده بودند. برای سالیان متمادی عابران آنها را به عنوان دو دوست می دیدند. یک روز پاییزی زیر باران و باد شدید یکی از کاج ها خم شد و روی دیگری افتاد. این کاج به کاج دیگری گفت: مرا ببخش و کمکم کن دوست من. می بینی ریشه‌هایم از خاک بیرون زده اند. لطفا چند روز با من صبور باشید.

کاج گفت: هرگز دوستی مان را فراموش نمی کنم. شاید روزی این اتفاق برای من بیفتد. باد که این مهربانی را دید، آرام گرفت. کاج آسیب دیده به تدریج بهتر و قوی تر شد. سال ها گذشت و میوه های این کاج ها به زمین افتاد و و دانه ها به آسانی در زمین ریشه می کردند. بسیاری از درختان دیگر نیز در این مکان بارید و پر از درختان کاج شد. مدتی بعد روستای ما کاجستان نام گرفت.

همچنین بخوانید:
جواب سوال های درس پانزدهم نگارش پنجم
و
معنی شعر درس کاجستان فارسی پنجم

☑️ به پایان مقاله «قصه شعر کاجستان را به نثر ساده بنویسید» رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.