ادبیاتفرهنگ و هنر

شعر شیر خدا را به نثر ساده بنویسید نگارش ششم

بازنویسی درس شعر شیر خدا به زبان ساده از کتاب نگارش فارسی پایه ششم دبستان

شعر شیر خدا را به نثر ساده بنویسید صفحه ۹۳ کتاب نگارش فارسی ششم ؛ برای مشاهده متن ساده نویسی شده شعر شیر خدا در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: معنی شعر شیر خدا فارسی ششم

شعر شیر خدا را به نثر ساده بنویسید نگارش ششم

شعر شیر خدا به نثر ساده و کوتاه بنویسید

این شعر زیبا از محمد حسین بهجت تبریزی (شهریار) می باشد که مفهوم آن به صورت زیر است:

حضرت علی (علیه السلام) همچون شیری شجاع در راه خدا می جنگید، او بهترین مرد عرب بود و با تاریکی انس و الفت داشت. شب اسرار امام علی (ع) را می داند، تاریکی شب محرم اسرار خداست. شب صدای دعاها و مناجات علی را می شنید و عشق الهی که در وجودش موج می زد را دیده است. دعای امام علی هنوز در گوش مسجد کوفه می پیچد و او را از خود بی خود می کند.

حضرت علی در تاریکی شب به نیازمندان کمک می کرد و برای یتیمان شهر غذا می آورد. در جوانی او به جای پیامبر در رختخواب خوابید تا خطری او را تهدید نکند. صبح روزی که قرار بود امام علی را به شهادت برسانند حلقه‌ی در دست به دامن علی شد که ای علی از رفتن صرف نظر کن و از من عبور نکن. یا علی عارفان مدهوش ولایت تو هستند. جان عالمیان به فدای تو باد.

نتیجه گیری از شعر شیر خدا

حضرت علی بسیار شجاع و بهترین مرد عرب بود، شبها با خدا مناجات می کرد و برای یتیمان فقیر ناشناس غذا می آورد. حضرت علی همان کسی است که شجاعانه بر بالین پیامبر خوابید. حضرت علی با سخاوت خود شام برای فقرا و نیازمندان غذا می آورد و به صورت ناشناس جلوی در خانه می گذاشت و در را می زد و از آنجا می رفت و حس انسان دوستی حضرت علی بوده و خواهد بود.

همچنین بخوانید:
انشا درمورد امام علی (ع)
و
ویژگی ها و دستاوردهای حکومت امام علی

☑️ به پایان مقاله «شعر شیر خدا را به نثر ساده بنویسید نگارش ششم» رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر دانش آموزان به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.