ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد خلیج فارس ✳️ دانش آموزی با مقدمه و نتیجه

انشای دانش آموزی و کوتاه درباره خلیج فارس مناسب تمامی پایه های تحصیلی

انشا کوتاه در مورد خلیج فارس کلاس سوم : نگینی زیبا در جنوب کشور که چون فیروزه ای در خاورمیانه می درخشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد پنجره ای رو به دریا

انشا در مورد خلیج فارس کلاس سوم

انشا زیبا در مورد خلیج فارس کلاس سوم

مقدمه: خلیج به جایی که اب دریا در خشکی پیشرفت کرده باشد، می گویند. خلیجی که همیشه بر سر نامش اختلاف است و گاهی عربها هم ادعای خلیج عربی می کنند، اما این نگین بی بدیل متعلق به ایران بوده و تا همیشه تاریخ خلیج فارس خواهد ماند.

بدنه: خلیجی پهناور و نگینی درخشان در جنوب ایران که مانند نقشی بر روی نقشه خاورمیانه خود نمایی می کند. این خلیج جاویدان همواره خار چشم دشمنان بوده و تنگه معروف هرمز هم شاهراه تنفس جهان و حمل و نقل نفت و مواد ضروری برای کشورهای جهان بوده است. این لعل بی مانند چون ستاره ای در جغرافیای ایران می درخشد و سالهاست که دشمنان آشکار و پنهان در جهت دست یابی به این ثروت خدادادی تلاش و تکاپو می کنند.

این خلیج که شاهراه تنفس جهان است که برای جهانیان اهمیت زیادی دارد و ما مردم ایران هم برای حفظ و نگه داری این قطعه ای بهشتی تلاش فراوان کرده اند. چه شهدایی که بر سر حفظ و پاسداری از این خلیج خونشان با آب دریا آمیخت و تا همیشه رنگ دریا گرفت. چه خلبانانی که بر سر پاس داری از این ناموس جغرافیایی به دریا سقوط کردند تا خلیج همیشه فارس بماند. این خلیج ماندگار ایرانی برای کشورهای همسایه هم سودی سرشار داشته و موجب رونق اقتصادی فراوانی شده است.

نام خلیج فارس نامی پر از غرور است که ما ایرانیان برای شنیدن نامش هم غرق غرور و افتخار می شویم و بر خود می بالیم. این خلیج پیر که خاطرات فراوانی همراه خود دارد، سالهای جنگ و مشکلات این مردم را خوب به یاد دارد و با فارس ماندنش مرحمی بر دردهای این تاریخ قطور است.

نتیجه گیری: خلیج فارس نامی آشنا و پر از ابهت است که مردم وطن برای حفظ و پاسداری از ملیتش جان خود را فدا کرده اند. اما قدرتهای جهان بدانند که این خلیج هیچ وقت پشت به ملتش نکرده و شاهراه زندگی حوزه خلیج فارس و دنیاست.

انشا کودکانه در مورد خلیج فارس

مقدمه: خلیج فارس نامی پر غرور در جنوب ایران است که مایه فخر ایران و ایرانی است. شاید هیچ وقت به ذهنمان هک خلیج عربی خطور نکند و نتوانیم قبول کنیم. این بی کران پهناور در دل ایرانیان نور امید است و مایه فخر و دلبری، موجب زمین گیر شدن دشمن و قطع اکسیژن نفت،

بدنه: خلیج فارس که شاهراه ارتباط ما و خاورمیانه با دنیاست، همواره مورد تهاجم و تاخت و تاز دشمنان و مخالفان بوده است. این خلیج که کشورهای عربی سعی دارند نامش را عربی جا بزنند، برای اعراب هم دارای ارزشی خاص است تا بتوانند تجارت آزاد خود را با جهان انجام دهند. اما کشورهای ابرقدرت دنیا خوب بدانند که اگر دست از پا خطا کنند تمام نفت کش ها و کشتی هایشان بر فنا خواهد رفت. بدانند که روزی که دست تجاوز به سوی ایران دراز کنند، بدانند که خوابشان را آشفته خواهیم کرد و همه داشته ها و نفت کش و بار بری هایشان را متوقف خواهیم کرد. به خودشان بیایند و از دادن نظرات خودسرانه دست بردارند و خودشان و ما را به دردسر نیندازند.

خلیجی خوش نام و پر آوازه که تا جهان زنده است و ایرانی وجود دارد، خلیج فارس از آن ایران خواهد بود.نامی به بلندای ایران و ایرانی، به قدمت تاریخ فارس و فارسی زبان، به اعتبار ماد و هخامنشی و هر آنچه که نام ایران با خود دارد. خلیجی با افتخار که قطره قطره آبش را با خون معامله کرده‌ایم. خون شهدای غواص و خلبان و رزمندگان ملوان و مرزبانان آب و همه عزیزانی که برای حفظ یاقوت بی مانند جنوب کشور تن به تقدیر شهادت و مرگ سپردند.

یادمان هست که چگونه خون چندین نفر در حمله دشمن به هواپیما در خلیج ریخت و نام خلیج را تا همیشه سرخ رنگ کرد. آنجایی که نام غیرت و وطن باشد، هر ایرانی یک سرباز است و جنگجو، همه تاریخ را در مقابل چشم شما مرور خواهیم کرد و خلیج را برای انگشتری ایران حفظ خواهیم کرد.

نتیجه گیری: ایران مهد دلیران است و سرزمین آریو و کاوه و شهید سلیمانی، تو دشمن دریا و زمین خوب بدان که این خاک همواره در معرض خطرات بزرگی بوده است. ولی مردمش همواره از وطن خوب و عالی محافظت کرده اند. جنگ و صلح و هر زمانی که نیاز باشد، مردم برای حفظ این شاهراه حیاتی تلاش کرده و خواهند کرد. خلیج فارس یاقوت و لعل جاوید که همیشه با ایران در فراز و درخشش خواهد بود. جاوید بمان ایران و خلیج فارس

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد چشمه
و
انشا در مورد ایران

به پایان متن های «انشا در مورد خلیج فارس» رسیدیم، اگر دیدگاهی داشتید حتما آن را از بخش نظرات برای ما و سایر کاربران بنویسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.