ادبیاتفرهنگ و هنر

سه بند در مورد وسایل سفر در گذشته امروز و فردا + انشا

انشا در مورد وسایل سفر در گذشته امروز و فردا صفحه 51 درس 8 نگارش کلاس پنجم د بستان

سه بند مقایسه در مورد وسایل سفر در گذشته امروز و فردا صفحه ۵۱ نگارش پنجم ؛ در این مطلب از بخش آموزش و پرورش ماگرتا به پاسخ و جواب سه بند درباره موضوع تفاوت های وسایل سفر در گذشته امروز و فردا از صفحه 51 در نهم کتاب نگارش پنجم دبستان پرداخته ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: سه بند درباره شیوه ی دفاع از میهن در زمان گذشته و امروز

سه بند در مورد وسایل سفر در گذشته امروز و فردا
سه بند در مورد وسایل سفر در گذشته امروز و فردا

سه بند مقایسه درباره وسایل سفر در گذشته امروز و فردا نگارش پنجم ابتدایی

۳ بند در مورد تفاوت های وسایل سفر در گذشته امروز و فردا از کتاب نگارش کلاس پنجم دبستان بنویسید.

پاسخ: در گذشته مردم از حیوانات و چهارپایان مانند: شتر، اسب و سایر حیوانات مناسب برای رفت و آمد و رفت استفاده می کردند. آنها همچنین از ارابه و گاری برای رفت و آمد و حمل بار استفاده می کردند. اما بسیاری از سفرها با رنج و سختی همراه بود. مثلاً سفر به کعبه برای کسانی که می خواستند به حج بروند چندین ماه طول می کشید. وسایل سفر در گذشته عمدتاً الاغ و اسب بود که بسیاری از آنها نداشتند. خلاصه اینکه سفر در گذشته بسیار خسته کننده و طاقت فرسا بود و هیچ لذتی نداشت.

اما با پیشرفت تکنولوژی و اختراع شدن ماشین آلات و خودروها، امروزه می توان با استفاده از وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس، قطار و هواپیما به مکان مختلف بسیار آسان و راحت نسبت به گذشته سفر کرد. حتی کسانی نیز با استفاده از وسایل نقلی شخصی خودشان به سفر می روند. به طور کلی امروزه با هزینه نسبتا بیشتر و صرف زمان کمتری به نقاط مختلف جهان سفر کرد.

اما در آینده نه چندان دور با پیشرفت های بیشتر انسان در تکنولوژی های مختلف، شاهد وسایل نقلیه سریع و عجیب و غریبی هستیم که در ذهن و مغز ما نمی گنجد. ولی چیزهایی که می توان هم اکنون در مورد آنها حدس زد، در آینده نزدیکی می توانیم شاهد گسترش ساخت قطارهای بسیار سریع و سیر، خودرو و هواپیماهای بدون سرنشین و … باشیم.

همچنین بخوانید: انشا در مورد مقایسه پیری و جوانی

انشا در مورد وسایل سفر در گذشته امروز و فردا کلاس پنجم

مقدمه: مسافرت ها از مدت‌ها قبل تا به امروز دستخوش تغییرات زیادی شده است و عموماً وقتی در زمان امروزی سفر می‌کنیم کمتر درگیر جابجایی های طولانی تر و وقت گیر می‌شویم.

بدنه یا تنه انشا: نکته مهم این است که اکنون می توانید با هواپیما، قطارهای سریع السیر، مترو، کشتی های بزرگ، و خودروهای مختلف زیادی به سفرهای جذاب بروید که البته تجربه های متفاوت تری به شما می دهند. و از سختی و دشواری های زمان گذشته که تنها با اسب و الاغ و شتر به سفرهای بسیار طولانی می رفتند، آسوده خاطر هستید.

اما امروزه تنها دیگر به مقصد سفرمان توجه می کنیم و در طول سفر به مکان های اطراف و شهرهایی که از آنها می گذریم توجه کمتری نسبت به گذشته داریم و مدت سفرها کوتاه تر شده است. در آینده نیز سرعت جابجایی انسان ها بسیار بیشتر می شود و وسایل سریع و سیر استفاده خواهد شد.

نتیجه گیری: در گذشته، یک سفر کوتاه به یک شهر دور از چند روز تا یک هفته طول می کشید، اما اکنون فاصله شمال و جنوب کشور که کمی از هم دورتر هستند، تنها چند ساعت خواهد بود. با خودرو ها نیز نهایتا یک شبانه روز به طول خواهد انجامید، خطرات البته با توجه به زیاد شدن سفر ها و در دسترس بودن امکانات بیشتر شده است.

همچنین بخوانید: سه بند درباره نوع بازی های کودکان در روزگار گذشته و امروز
و
جواب درس نهم نگارش پنجم دبستان

توجه: شما دانش آموزان پایه پنجم دبستان عزیز اگر می خواهید به راحتی به جواب های کتاب نگارش فارسی پنجم ابتدایی دسترسی داشته باشید، تنها کافیه جواب درس مورد نظرتان را به همراه عبارت « ماگرتا » در گوگل جست و جو کنید.

در این مقاله جواب تمرین سه بند در مورد وسایل سفر در گذشته امروز و فردا صفحه 51 درس 9 نگارش پنجم ابتدایی را به صورت کامل بررسی کردیم ، شما دانش آموزان عزیز می توانید از قسمت دیدگاه، نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. 😊

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *