ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد ترور دانشمندان هسته ای جمهوری اسلامی ایران

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد ترور دانشمندان هسته ای ایران با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد ترور دانشمندان هسته ای : شهید روشن، شهید فخری زاده و شهید شهریاری، شهید علی محمدی، مردان نام آوری که در همه عمرشان یک شب بی دغدغه نخوابیدند، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا همراه ما باشید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد خون شهیدان

انشا در مورد ترور دانشمندان هسته ای

انشا در مورد ترور دانشمندان هسته ای ایران

مقدمه: ایران علاوه بر داشتن مردان رزم و جنگ و شهادت، شیرمردانی هم در عرصه علم و تکنولوژی و انرژی هسته ای هم داشته است، مردانی که نفس دشمن را بریدند و تا زنده بودند اسرائیل خواب خوش نداشت، وقتی یارای مقاومت و برابری در عرصه علم و فناوری و تولید علم نداشتند، تصمیم به از میان برداشتن این شیرمردان کردند.  

بدنه: هرگاه دشمنی نتواند از راه مذاکره و گفت و گو و یا رو در رو به مقابله بپردازد، دست به رفتارهای غیرانسانی و ددمنشانه و عیر اخلاقی و انسانی می زند و دانشمندان و بزرگان را از سر راه اهداف خویش بر می دارد. شهدای هسته ای مردانی آسمانی بودند که هریک به تنهایی حریف یک کشور بودند.

این مردان پر تلاش با تلاش مضاعف خویش توانستند پرچم پیشرفت و تعالی ایران را برپای نگه دارند و کاری کنند که طی چند سال اخیر کشورمان در ردیف کشورهای برتر هسته ای قرار گیرد و چنان پیشرفت کند که همه سردمداران غرب و آمریکا دست و پاچه و هراسان به سوی مسئولین ما بیایند و از آنان بخواهند که تولید بمب اتم یا انرژی هسته ای را متوقف کنند،

کشورهای بزرگ جهان با علم وآگاهی به اینکه ایران در ردیف برترین کشورهای دنیاست، همواره تلاش می کنند که این صنعت را که حق مسلم ایرانیان است را متوقف نمایند، ولی چون مردم و رهبر معظم انقلاب شرط و شروط کشورهای استعمارگر را قبول نکردند، دست به اقداماتی زدند تا جلوی رشد و تکامل این بخش از فعالیت های عظیم ایران را بگیرند،

این مردان که که از جهت علمی در ردیف بزرگترین دانشمندان جهان بوده اند ترور شدند تا این علم و فناوری ایران در رکود و سکوت از بین برود، اما خون این شهیدان مصداق این کلمه است که هر جا قطره ای از خون شهید به زمین ریخته شود، هزاران فرد مانند ان شهید رشد خواهد کرد. به گفته امام خمینی(ره) هر چه قدر ما را بکشید، ملت ما بیدارتر خواهد شد.

نتیجه گیری: ایران وطنم کشور روزهای سخت و پر از درد و مشکلات است، سالهای جنگ و در به دری و تحریم و محاصره اقتصادی که مردم سختی های زیادی تحمل کردند، ولی خوب می دانیم که ما هر چه قدر که در تنگنا و سختی قرار بگیریم، شکوفا تر می شویم و در اوج همان روزهای سخت و پر درد بود که خبر هسته ای شدن ایران بزرگ در د دنیا طنین انداز شد و هیچ ابرقدرتی نتوانست جلوی آن را بگیرد.

انشا در مورد شهدای هسته ای کلاس ششم

مقدمه: کاش جسارت داشتید که رو در رو با ما جنگ کنید و خنجر از پشت بر ما نمی زدید ف هرچند دشمن از هر روشی برای نابودی ما و کشورمان استفاده خواهد کرد.

چه بسیار دانشمندانی که شب و روز در آزمایشگاه ها جانشان را آرام آرام تقدیم کردند تا نام وطنم بر تارک جهان بدرخشد و چه مردانی در درب منزل و دانشگاه به خون غوطه ور شدند تا ایران همچنان پر آوازه بماند.

بدنه: شاید نام شهدای هسته ای را شنیده باشید که در راس انها شهید فخری زاده بود که قطب علم هسته ای جهان بود و اسرائیل برای شهادتش سالها برنامه ریزی کرده بود، مردی که هر بار که نامش بر زبان جاری می شد اسرائیل و هم قطارانش زندگی را فراموش می کردند.

مردی که قطب و مغز متفکر دانش ساخت سلاح جنگی بود و دشمن نامرد ما چاره ی جز از میان برداشتنش نداشت، به جای رو در رویی و داشتن سخن رو به رو مردان بزرگ را به مسلخ شهادت می کشاند و در اوج مظلومیت در مقابل خانواده و زن و فرزندش به او شلیک می کنند.

شهید روشن و شهریاری که از اساتید بزرگ و دانشمندان بزرگ هسته ای و فیزیک بودند چون خاری در چشم دشمن بودند، دشمن ناتوان که چاره ای جز از میان برداشتن این مردان مرد نداشت، با یک نقشه ناجوانمردانه و پر از مکر آنان را در وسط شهر به خاک و خون کشید.

اما خوب بدانند که هیچ وقت راه و هدف این دانشمندان راکد نشده و عزیزان دیگری به جای ایشان در صحنه علم و دانش فناوری رشد خواهند کرد.

نتیجه گیری: شاید اگر فخری زاده و احمدی و شهریاری به شهادت نمی رسیدند برای همیشه ناشناس می ماندند و نامی از ایشان بر جای نمی ماند.

این مردان با شهادت خود ثابت کردند که هیچ وقت راه دانش و علم بی رهرو نخواهد شد و ما تا اخرین قطره خون خود مقاومت خواهیم کرد تا این صنعت را برای کشور خویش حفظ نماییم و مردم دنیا بدانند که ما هم چیزی از امریکا و دیگر کشورها نداریم برای دست یابی به اهداف خویش تا آخر می ایستیم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا درباره جنگ
و
انشا در مورد شهید حسین فهمیده

☑️ به پایان انشا درباره ترور دانشمندان هسته ای ایران رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.